ביטים של ברלין: טריקסטר (Trickster)

ערב הזוי (ומ-עו-לה!) עבר אמש על כוחותינו.

ערב שכלל שתי בחורות אוסטריות שפגשתי במקרה, אחת יותר לסבית – השניה קצת פחות – וסבב פאבים\מועדוני אנדרגראונד מקומיים אותו הדריך עבדכם הנאמן.

כאות הוכרה לערב זה, התקבלה פה אחד החלטה לדווח על אחד הפאבים\מועדונים האהובים עלי בברלין: טריקסטר. המקום בו התחלנו את הלילה.


[False Friends הוא נסיון לספר סיפור בדרך חדשה: מדובר בסדרה קופסאות של שתי הבובות שבתמונה, כשכל קופסא מכילה סיפור קטן על העולם ממנו הן הגיעו. לא קניתי, לא קראתי, לא יודע אם זה טוב – אבל העיצוב בטוח מקסים]

אי שם, בגבול קרויצברג-פרידריכסהיין – ליד תחנת שלזישס טור* יש אי. אי קטן, מוקף כבישים. ועל האי שלושה-ארבעה בניינים: אחד מכיל את Wendel Cafe עליו ידובר פה מתישהו בעתיד, אחר מכיל את מועדון ה – L.U.X – והמרתף של החצר האחורי של השלישי – מכילה את הטריקסטר. מועדון חבוי עם שעות פתיחה לא סדירות וייחצון לא קיים.

הטריקסטר הוא חלל אחד, לא גדול מדי, שמורכב מחדר וחצי: בחדר יש “במת הופעות”, עמדת די.ג’יי, רחבת ריקודים וספה נוחה. בחצי יש באר. נשמע משעמם? בנאלי? אבל זה לא. למה? ככה:

בוא נתחיל, כמו הרבה פעמים אצלי, מהמיקום.

הכתובת הרשמית של טריקסטר היא Oberbaumbrücke 11. אבל הכתובת הזאת, שהיא מדוייקת למדי, עדיין תשאיר לרוב האנשים משהו כמו 15 דקות חיפוש, וגם אז הם יאלצו לגלות תושיה, להיכנס לחצר, לרדת למרתף – ורק אז להבין מה קורה.

הכניסה למרתף מרשימה מאד בדר”כ: מין מסך עשן כזה שנפרש מול העיניים, וחושף עיצוב חובבני במתכוון, ושלל טיפוסים ברלינאיים מוזרים בכל מיני תנוחות ריקוד שונות.

הז’אנרים המוזיקליים נעים בין רוק, פאנק, אלקטרוני, אקפרימנטלי וכל ז’אנר שלא תמצאו, ע”פ רוב, במועדונים מהוגנים יותר. ההרכבים, כמובן, הם הרכבי מייספייס: כאלה שבדרך לאלבום מתישהו בעתיד הרחוק – או שהוציאו אלבום בתפוצה מקומית שמקיפה את שני הבניינים ליד חדר החזרות שלהם.

מאד קשה לדעת מה קורה בטריקסטר.המייספייס שלו לא שימושי בעליל, ואת פרטי המידע על המתרחש מלקטים בכוח.

ערבי שישי הם ערבי ההופעות, כך שאפשר להגיע בסביבות 21:00-22:00 ולנסות את מזלכם כי תמיד מתרחש משהו מעניין. בשאר השבוע הוא פתוח בימים מאד, אבל מאד, מתחלפים, ורק המקומיים – ולפעמים אפילו לא הם – מודעים לתוכניות.

אבל למרות כל הסודיות וחוסר הבטחון הזה – ואולי דווקא בגללם – הטריקסטר הוא אחד המקומות הטובים ביותר לתייר שרוצה חוויית אנדרגראונד מקומית. אז מה עושים? מגיעים לשם בשישי, עם ראש פתוח למוזיקה חדשה – ומקווים לטוב.

ולאיפה הולכים כשהטריקסטר סגור או סתם הזוי מדי? על זה נדבר בפוסט הבא.

כרטיס ביקור:
שם:
טריקסטר (Trickster) [מייספייס]
כתובת: Oberbaumbrücke 11 (קרויצברג, תחנת Schlesisches Tor)
שעות פתיחה: מי יודע? אך כמעט תמיד בטוח להגיע לשם בשישי בערב.
הערות נוספות: חצי ליטר Sternburg export (שטרנבורג אקספורט) עולה פאקינג-יורו-אחד. חרא טעם. אחלה מחיר.

——————-
* נכון שהשמות האלה מזעזעים?

7 תגובות

 1. zikit הגיב:

  לא יודעת בדיוק מה אתה צריך אבל אתה יכול לשלוח לי מייל לענייני העיצוב

 2. ארז הגיב:

  Wendel
  זה כזה בית קפה למטאליסטים רגועים…………..

 3. ניימן הגיב:

  zikit – שולח
  ארז – וונדל הוא אחלה אחלה בית קפה בקיץ. בחורף הוא קצת יותר חלש למי שרוצה לעבוד: הם פותחים מאוחר מאד, וחשוך שם מוות..

 4. ניימן הגיב:

  הוא היה מקושר לשם בפיסקה הראשונה. הוספתי אותו עכשיו לכרטיס הביקור. אבל אין בו בדר”כ רשימת אירועים. תהרוג אותי למה..

 5. tur הגיב:

  אם אתה עדיין צריך עזרה אתה מוזמן גם לשלוח אליי…

 6. ניימן הגיב:

  תודה. כרגע נראה לי שזה בסדר – אבל אשלח אם עוד יהיו בעיות :]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting