יומיות 14.04.2021: כך תהפכו איור דו מימדי לאנימצית תלת מימד

צינור בכיור האמבטיה התפוצץ ב-2 בלילה, אושר גדול. יאדה יאדה יאדה, אני עייף היום.

שאלה: כבר עקבתם אחרי אסטרואידס בטוויטר? אין פטורים! עוד פרטים באייטם הראשון פה.

1. ותיקי הבלוג וודאי זוכרים שלפני חודש השתעשעתי עם לוח ציור ויצאה יצירת המופת הבאה.

דמויות מצוירות

עכשיו הגיע השלב הבא, להעביר את הדמויות לתלת מימד.

הבעיה היא שאין לי מושג איך לעשות דברים בתלת מימד, ורשמית אני בכלל שונא תלת מימד כבר 20 שנה. אני אדם דו-מימדי בעולם תלת-מימדי.

למרבה השמחה, בלוג ה-AI של גוגל בדיוק פירסם כתבה על כלי חדש שלהם: Monster Mash. עם הכלי הזה אפשר לקחת תמונות sus מימד, לתת להם “נפח”, ליצור מהם דמויות, ואפילו לעשות אנימציה פשוטה.

הנה מה שיצא אחרי ששמתי שם את הדמות הכי שמאלית בתמונה למעלה:

דמות רוקדת

עשיתי עוד כמה אנימציות, אבל אני אחסוך לכם אותן. מה שכן, יש בפוסט שלהם דוגמאות מופלאות שהצוות שם עשה.

הם טוענים, ואני מסכים איתם לגמרי, שזאת טכניקה חדשה ואינטואטיבית לעשות אנימציה, שיכולה לעשות תהליך דמוקרטי לתחום. פתאום לא רק אמן עם כמה שנות הכשרה יכול ליצור אנימציה תלת מימדית, אלא כל ילד עם דף נייר, עפרון והרבה דמיון.

2. גיליתי את TunaChum בגלל שהוא מוכר יצירות NFT. אז את התמונות לא קניתי, אבל על חשבון האינסטגרם שלו עפתי. יש שם יצירות משחקי מחשב מורבידיות, בקטע טוב.

מריו עצוב

3. התפרסמו המועמדים לפרס ההוגו. פעם הייתי אומר “הוריי!” ורץ לקרוא את כולם, אבל בשנים האחרונות הפרס פחות קולע לטעמי, אז אני מסתפק ב”ייפי” קטן כזה.

[הערת אגב: שבוע הבא תעלה ביקורת בבלוג על memory of empire, זוכה פרס ההוגו שנה שעברה]

המועמדות הן:

פירנסי – סוזאנה קלארק. זהו ספרה השני בלבד של קאלרק, אחרי ג’ונתן סטריינג’ ומיסטר נורל המופתי מ-2004 [ביקורת]. הידעתם? הביקורת על ספרה הקודם הייתה הפוסט הראשון שעלה בבלוג כשהוא התחיל להיות בלוג עצמאי ב-2006. אני בהחלט מתכוון לקרוא את פירנסי בקרוב.

The City We Became – נ.ק. ג’מיסין. אהבתי את העונה החמישית בזמן אמת [ביקורת], אבל ממרחק הזמן אני פחות אוהב אותו רגשית. לכן לא המשכתי לקרוא את ההמשכים, ולכן גם לא נורא בא לי עכשיו על הספר החדש של ג’מיסין.

The Relentless Moon – מרי רובינט קובל. זה הספר השלישי בסדרת Lady Astronaut. הספר הראשון בסדרה זכה בפרס ההוגו לפני שנתיים, אבל האמת היא שדי השתעממתי ממנו [ביקורת], אז ברור שלא אקרא את זה.

– Harrow the Ninth – טמזין מויר. הספר הכי מגניב מהאשה עם השם הכי מגניב בייקום אולי. כמובן שהוא השני בסדרה, וכמובן, בהתאם לרוח האייטם הזה, שלא חשבתי שהספר הראשון הוא הצגה היסטרית [ביקורת], אז כמו שניחשתם, לא אקרא.

– Black Sun – רבקה רונהורס. רונהורס הייתה מועמדת להוגו ב-2019 על יצירת פנטזיה אורבנית בתרבות הנוואחים (האינידאנים) בארה”ב. היא לא הייתה יצירת מופת, אבל האמת היא שהיה ספר קטן וחמוד מאד, שאני הולך ומחבב יותר ויותר ככל שעובר הזמן. הנה הביקורת עליו. הספר שמועמד עכשיו הוא הראשון בטרילוגית פנטזיה שמושפעת מהתרבויות האמריקאיות לפני קולומבוס, והאמת היא שממש מתחשק לי לקרוא אותו. ביקורת בקרוב.

Network Effect – מרתה וולס. הספר החמישי בסדרת Murderbot Diaries הוא הראשון שהוא “ספר” ולא נובלה קצרה. יש לסדרה הזאת מעריצים מפה ועד אלפא סנטורי, מה שהופך אותו לאחד המועמדים החזקים לזכייה. אני, כמו שבטח ניחשתם, קצת השתעממתי מהראשון [ביקורת], אז בטח שלא אקרא את החמישי.

סה”כ שני ספרים נוספו לרשימת הקריאה שלי לכבוד פרס ההוגו. לא רע בכלל.

4. אגב, ורלדקון השנה, שידוע גם בתור ‘דיסקון’, נדחה מאוגוסט לדצמבר בגלל הקורונה, והכוונה היא לקיים אותו בתור כנס פיזי. פיזי, עם אנשים אמיתיים, שמעבירים חיידקים אחד לשני. איכסה.

זה אומר שגם פרס ההוגו שמוענק בוורלדקון נדחה לדצמבר. יש לכם חצי שנה לקרוא את המועמדים.

5. סקוט אהרונסון מדבר על בעיות אתיקות בחישוב קוונטי. ספציפית הוא מתכוון לאיך מומחים מנפחים את ההייפ בתחום בלי פרופורציות, ואיך נעשה קשה להבדיל בין אופטימיות חסרת גבולות לבין הגזמות על גבול הרמאות.

בטח הבנתם כבר שאני חולה על הכתיבה של אהרונסון.

2 תגובות

 1. שונא מאטלב יחיה הגיב:

  שלום לבלוג ולבעליו,
  פירנסי: תחסוך לעצמך עוגמת נפש ולך תקנה כמה בירות במקום.
  בניגוד למר נורל שהיה מושקע ביותר, פירנסי יכול לשמש כטיוטה טובה לספר.
  בלי ספויילרים: חוזר על עצמו, לא ממש מתפתח לשום מקום וקצר. אבל זה רק לטעמי האישי…לפחות יכולתי למחזר אותו בתור מתנה למישהו, כך שלא היה הפסד גמור…
  א.

 2. יונתן הגיב:

  העונה החמישית הולך למקומות מאוד מעניינים מבחינה רגשית. הייתי ממליץ לך דווקא להמשיך לקרוא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting