ובינתיים ברחובות ת"א…

לאחר תערוכת האלכוהול הייתה הדרך הבייתה, ברגל, משעשעת מהרגיל עם כמות אלכוהול מסויימת בגוף. גם לא יוצא לי להסתובב הרבה עם מצלמה ברחובות ת"א, וניצלתי את ההזדמנות כדי להעלות פוסט שולי על שני דברים חביבים שנקרו בדרכי.

פעם, בתקופה השחורה שעוד הייתי אוהד מכבי, נהגנו ללכת אחרי משחקים להוריד פלאפל בדוכן שמול ההיכל. שנים עברו מאז, באמת שנים (הפועל ירושלים שולטתת!!1), אבל הדוכן עדיין שם. מה שמחתי לראות שגם בערב סתמי של אמצע השבוע הוא עמוס למדי, עם חבורות אנשים יושבים על הרצפה בחוץ ומלכלכים את הרצפה בטחינה נוטפת.

דיברתי עם בעלי הדוכן, שהגיב למשמע העריקה במילים 'זה רק ספורט'. מפה המשכנו ל'כדורסל זה רק בשביל הפאן', ו'פאנאטיות היא לא לעניין'. באמצע קלטתי את מכונת ייצור הפלאפלים האוטומטית מאחוריו. מכשיר מגניב ביותר שמסתובב אט אט, ומוציא זוגות כדורים לתוך שמן לוהט. קיבלתי רשות לצלם אותה, תוך כדי פליאה של 'מה?? לא ראית את זה עדיין??'. אז לא. אתם כן? איפה?

מכונת פלאפל אוטומטית

אחרי הפלאפל הרגשתי הרבה יותר צלול, אבל קצת צמא. בפינת הרחובות יגאל אלון ויצחק שדה חיכתה לי ההפתעה הבאה:

קולר אורבני

ניגשתי אליה בחשש, לחצתי – והדבר הכי מפתיע בעולם התרחש: יצאו מהמכשיר מים קרים. באמת קרים! במדינה בה דברים מפסיקים לפעול יומיים לאחר שהוקמו, הרי שמדובר בפלא עולם של ממש. לשם שינוי ראוי לאמר: סחטיין לעיריה.

נהניתם? יש מצב שתאהבו גם את הכתבות האלה..

6 תגובות

 1. מורנה הגיב:

  זה מעניין שאצלך זה ערב נוסטלגי שכזה בעוד שאצלי זה זכרונות ילדות ממול לבית 🙂

 2. ניימן הגיב:

  כל אחד והבית שלו, לא? :]

 3. ערן הגיב:

  אתה יודע שבשדרות רוטשילד פזורים כמה מתקני שתיה בדיוק כאלה, שמרווה יופי את אוכלוסיית הכלבים השכונתית?

 4. ניימן הגיב:

  לא מפתיע. מזמן הגעתי למסקנה שהרבה אנשים שלוקחים כלב, לא מבינים את המשמעות של לטפל בכלב. למשל: לא לשחרר אותו ברחוב, לאסוף אחריו את הצרכים – וכמובן: לא להשקות אותו ממתקני שתייה של אנשים.

  (מפתיע שלא שמתי לב למתקני השתייה ברוטשילד עד עכשיו – הרי יוצא לי לעבור שם המון. כנראה שאף פעם לא הייתי צמא בזמן המעבר..)

 5. קוקוריקו הגיב:

  שוב את מתגלה כילד 🙂
  מכונות הפלאפל הם כבר מזמן סטנדרט בכל פלאפליה עמוסה
  ואיזה מן דבר זה לעבור לאהוד קבוצה אחרת ?
  1. או שאתה חלש אופי ואתה הולך עם הקבוצה שיותר מגניב לאהוד
  2. או שהיית כסומא במהלך השנים שהיית אוהד מכבי
  3. או שאתה לא ממש רציני בעניין ( היית במלחה? כמה פעמיים ? )

 6. ניימן הגיב:

  במלחה? יש כיסא שרשום על שמי ומרימים אותי על הכתפיים כשאני נכנס :p

  סתם, לא הייתי שם מעולם כמובן. זה בירושלים, ופעם אחרונה שבדקתי, היא הייתה רחוק מחוץ לתל אביב. רציתי להגיע השנה למשחק, אבל לא הסתדר.
  (אתה לא באמת לוקח ספורט כל כך ברצינות, נכון?)

  לא באמת חשבתי שזה הדוכן היחיד בעולם שיש בו מכונת פלאפל. אבל זה לא עושה את הגילוי (מבחינתי) פחות מגניב. נהפוך הוא! אנחנו פה בבלוג של ניימן בעד לגלות דברים באיחור של כמה שנים והרבה אחרי כולם. את ה"פרסום ראשון" נשאיר ל – One 🙂

  אגב, אני סקרן. איפה עוד יש מכונת פלאפל? אני לא מגיע יותר מדי לפלאפליות עמוסות, או פלאפליות בכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *