בלוגים תל אביביים, אירוע או שניים וקצת ירקות

לא אהיה באיזור גוש דן איזה יומיים עכשיו, ורגע לפני הפרידה הזמנית (קלטתי את אחד הקוראים מזיל דימעה?) החלטתי לכתוב פוסט… חסר פואנטה. אוסף של כל מיני דברים שרציתי להעלות על כתב בשבוע האחרון ולא נמצא להם ההקשר הנכון.


[Audery מאת Stella Im Hultberg, מתוך התערוכה In The Trees שנערכה במלאת 20 לסידרת המופת הביזארית\הזויה טוין פיקס]

1. היי – את\ה! כן את\ה, עם חוש העיצוב, אני מדבר אליך! רואה את הבאנר המכוער לגנזך הרשת בצד שמאל? יודע\ת למה זה? זה בגלל שאדם בלי טיפת חוש ויכולת גראפיות, משמע – אני, הכין אותו. האם יש בעולם מישהו שבא לו לשפצר את הבאנר, או לחילופין – להכין אחד חדש לחלוטין ויפה בהרבה? תיצרו קשר בתגובות או במייל.

2. אם אתם קוראים אייטם זה אז המשמעות שאין לכם יכולות עיצוביות, נכון? כך שאולי אוכל לעניין אתכם אז בשני בלוגים תל אביביים שמצאתי? אבל יש להם טוויסט; שניהם באנגלית. מה שאומר שבקרוב מספר הבלוגים הלועזיים על ת"א יהיה גדול ממספר הבלוגים העבריים. הראשון, The Rayve, שייך לאמריקאית בלונדינית חביבה המספרת על חוויותיה מישראל, תל אביב ובכלל. השני, Tel Aviv Fever, שהוקם ע"י צמד אמריקאי-הולנדי, הוא פורטל של ממש! מרשים מאד.

3. אפילו ממקום מושבי שבגרמניה הרחוקה אני עוקב תמיד, אבל תמיד תמיד תמיד, על מקבצי האירועים של לרמן מהבלוג 'עוד בלוג תל אביבי'. הוא תמיד מצליח למצוא שורת לינקים אורבניים ואירועים מקומיים מרתקים שאין דרך אחרת להגיע אליהם. ממנו למדתי על הסיור הלילי בנווה שאנן, יענו, איפה שהתחנות המרכזיות והעובדים הזרים. הסיור יתרחש ביום שישי, 21:00 בערב, 50 ש"ח. פרטים להרשמה יש פה. הנה התיאור הקצר שלהם:

נסייר במדרחוב ההומה, נבקר בבזאר, נשמע סיפורים על מאבקים באזור ומידע על המתרחש כיום באזור. ולבסוף נגיע לפאב פיליפיני לשתות בירה מקומית למי שיירצה (פיליפינית). על מהגרי עבודה בישראל, על בני המקוםוהתרבות המפותחת שהתפתחה סביב המדרחוב..

4. בגרמניה אני רודף אחרי טכסים ואירועים נוצריים. ובארץ? רק אירועים חילוניים בראשי! אז למרות היותי חילוני, החלטתי שבכל זאת יש דברי תרבות דתיים מעניינים פה. אחד מהם הוא פורים בבני ברק. טרם הצלחתי להבין אם החגיגות הן בערב חג (שבת ערב) או בחג עצמו (ראשון). מישהו יודע? מישהו מעוניין ללכת להסתובב שם, לראות ילדים מחופשים למרדכי ונשים למלכות אסתר ולספוג קצת פורים אותנטי?

5. עוד תהייה, כי היום יש פה יותר שאלות מתשובות: מישהו יודע מה הקטע של הבית של Simon The Tanner ביפו העתיקה? רשומים עליו שלושה דברים שונים ("בית סימון עושה העורות" באנגלית וגרמנית, משפחת זכריאן ו… מינהל מקרקעי ישראל). יש מה לראות שם? אפשר להיכנס מתישהו? עזרו לניימן סקרן אחד!

נהניתם? יש מצב שתאהבו גם את הכתבות האלה..

5 תגובות

 1. רחלי הגיב:

  אני חוששת שאני לא יכולה לסייע לך ולו לא באחד מהסעיפים, אבל רק רציתי לציין שאני מאד נהנית מזרם הפוסטים המוגבר. (פעם אמרו לי שחיזוקים חיוביים זה חשוב).

 2. ניימן הגיב:

  תודה, כיף לשמוע וזה מאד מעודד לכתוב עוד :] אגב, זו תוצאה של החופשה שיש לי עכשיו כמובן.

 3. יעל ר. הגיב:

  אולי אוכל להצטרף לשיטוטיך בבני ברק אם הם לא מתנגשים לי בלו"ז העבודה (בראשון, כי בשבת אולי אסע צפונה).

 4. רחל רולנד הגיב:

  וואו! אני לא מאמינה! המון המון תודה שצינת את הבלוג שלי.

 5. ניימן הגיב:

  יעל: כן! אדע מחר אחה"צ אם אני הולך או לו, ונדבר במייל?

  רחל: אין בעד מה. אחלה בלוג :]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *