נגנז בגנזך 07.08.2014: נשורת המלחמה, פרס אופיר, סטודיו ג'יבלי, פירסום בירה, השבת בתל אביב ועוד ועוד

איך יודעים שהבלוג חזר מהחופשה? נגנז בגנזך חזר לחיים! הפוסט שמוגש לכם בחסות אגרגטור הבלוגים הפרטי של הבלוג: גנזך הרשת.

כמה מילים על מה שהיה פה בינתיים. במשפט אחד: הרבה מד"ב ופנטזיה.

השיא היה כמובן מפגש מועדון הקריאה של Ready Player One. ספר מצוין ומאד מומלץ.

חוץ ממנו עלו עוד שתי ביקורות מד"ב. האחת לשני בטרילוגיית הערפילאיים: באר האלוהות. ספר מהנה מאד אך בעייתי משהו. השניה לרוח רפאים: סיפור אהבה. ספר שאחרים מאד אוהבים אך אני לא התחברתי אליו.

עלתה גם המלצה על מסעדה גרמנית אסלית בברלין.

וכמובן, קצת רוח שטות: כל המסיכות של באטמן. סרטי הטלוויזיה של צעצוע של סיפור.

1. עכשיו, כשהסתיימה המלחמה (אולי), אפשר לדון בנחת במות הדמוקרטיה בישראל. אלכסון מנתחים את המילה 'סמולני'. העין השביעית פירסמו שורה נפלאה של פוסטים. המדאיג מביניהם היא רשימת מכולת של מניעת חופש הביטוי במהלך מבצע צוק איתן.

2. התחילה ההצבעה למועמדים לפרס אופיר. כלומר, לאיזה סרטים יהיו מועמדים בכל קטגוריה. זה שלב די זניח בתכל'ס, אבל מה שאני אוהב בבלוגי הקולנוע הישראלי זה שהם כבר חוגגים עליו. זה מראה על אכפתיות אדירה.

גם סריטה וגם סינמסקופ מנתחים את המצב. סריטה מגדילים ומעלים את נבחרת החלומות שלהם: הסרטים שהם היו רוצים לראות במועמדים.

3. בשקט בשקט, נחתם הגולל על פירסום האלכוהול באינטרנט. הבג"ץ האחרון בנושא נכשל, ואנחנו ממשיכים בדרך הבטוחה לתקופה היובש. כי אלכוהול היא הגדולה בבעיותיו של עם ישראל. אורן אבראשי עם הסיפור המלא.

4. רביב דרוקר באחד מהפוסטים האלה שהכותרת שלהם אומרת הכל: למה תכנית תחקירים עולה רבע מריאליטי והאם הייתה יכולה להביא רייטינג דומה?

5. עין הדג מדווחים שסטודיו ג'יבלי (לא) נסגר! אז מה כן קרה איתו? למה שלא תקראו ותגלו?

6. אהבתי את רעיון התערוכה של אמנון אילוז: "איזה עיצוב אפשר לקבל בעבור 5 דולרים?" מין אמירה על עיצובים, לאתרים או לוגואים, שאנשים מסתכלים ואומרים, 'האחיין בן החמש שלי היה יכול לעשות זאת'.

אני גם אוהב את הכותרת שפורטפוליו נתנו לראיון: " אני לא רואה בזה בהכרח מחמאה אם תגיד לי שעבודה שלי נראית כמו מה שיש בחו״ל". שווה קריאה.

7. אוקי, זה היה רלוונטי לפני… חודשיים בערך? אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם: ההיסטוריה של השבת בתל אביב.

8. קורא בספרים ערך סקר פייסבוק שנושאו רלוונטי מאד לבלוג: ספרי המד"ב והפנטזיה שכל אחד צריך להכיר. להלן התוצאות.

9. נעמה כרמי כותבת על חופש הביטוי.

10. טוב, זה לינק משבוע שעבר. אבל שש שאלות לזמן שאחרי המלחמה של רביב דרוקר הן מופת של פוסט.

בקטנה:
1.
פסטיבל האנימציה אנימטריקס נפתח כבר אתמול. האם זה אומר שמאוחר מדי בכדי לקשר לפוסט המלצות עליו? סביר להניח. אבל הנה, בכל זאת.
2. נבחרת ישראל במתמטיקה (לתלמידי תואר ראשון) זכתה במקום הראשון ב… איזשהי תחרות (International Mathematics Competition). יפה ונאה.

נהניתם? יש מצב שתאהבו גם את הכתבות האלה..

2 תגובות

  1. מרק ק. הגיב:

    כש"המדריך" הוא מספר 1 ברשימה של ספרי מד"ב אתה יודע שהרשימה לא שווה הרבה 🙁 כמה שהוא טוב לא צריך שום השכלה ספרותית בשביל לזהות שזה ספר נונסנס שעטוף כמד"ב.
    גם 1984 הוא בסך הכל סיפור דיסאוטופי ואם אני זוכר נכון וכמעט שאין בו שום אלמנט מדעי. הדך היחידה שבא ניתן לסווג אותו כמד"ב הוא על ידי הגדרת המד"ב ככל "סיפור שמתרחש בעתיד".

    • ניימן הגיב:

      מד"ב סוציאלי. כמו, המדע הבדיוני של הסוציאליזם (או מדעי המדינה). ה"מדע" במד"ב מתייחס לא רק למדעים מדוייקים אלא גם למדעי הרוח. כך אתה מוצא עצמך עם 'היסטוריה אלטרנטיבית' בתור תת ז'אנר של מד"ב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *