יומיות 04.07.2015

מה עושים בחופש? הכנו פלאפל (יאמי!), אפינו פיתות (קשות כמו אבן) ועשינו חומוס. שבע, מרוצה ואחרי שעבר כאב הבטן כי אכלתי יותר מדי, אפשר לדון ביומיות.

לינקים: ג'וליאן אסאנג', מייסד ויקיליק, פירסם מכתב ציבורי (בלה-מונד) בו ביקש מעמד פליט בצרפת. אם כי כדי להיות פיירים, הוא "הביע רצון להתארח בצרפת אם יקבל אישור מהרשויות המוסמכות". כלומר, ניסוח כסת"ח למקרה שהבקשה שלו תידחה.

הבקשה שלו אכן נדחתה (הוא לא בסכנת חיים וגם מבוקש באירופה) – ועכשיו אסאנג' אומר: מה פתאום ביקשתי מעמד פליט? רק רציתי להתארח! מאיפה בא לכם הרעיון הזה לפליט? yeah, right.

לאורה בושה בוחנת קונספטים לעיצוב של עשרה אתרים מהאהובים בעולם. מרתק כי בדיוק התחלתי להתעניין חודש שעבר בנושא.

תמונה: כן, מצעד הגאווה כבר עבר, אך את התמונה של סטיץ' גיליתי אתמול, ולכן תקבלו אותה היום בבלוג:

חוק הרובוטיקה הראשון של אסימוב הופר: רובוט הרג אדם במפעל פולסווגן בגרמניה (רובוט במובן של מכונה ולא כמו הכינוי הנפוץ לאדם גרמני). מי האשם? מפעיל הרובוט? היצרן? התוכניתן?

לינוס טורבאלדס ממציא לינוקס ומקים Git (תוכנת ניהול גרסאות לתוכניתנים) התראיין לסלאשדוט. מההכירות הוירטואלית שלי עם לינוס הוא אדם נוראי: אלים מילולית, גס רוח ודי מניאק. אממה, הוא גם אדם מרתק, עם דעות פנטסטיות על העולם ויכולת התבטאות יוצאת דופן. טרם קראתי את כל הראיון, בקרוב.

לסיום: התפרסמה רשימת המלצות הקריאה של IO9 ליולי. היא כוללת המון ספרים מרתקים כמו החדש של קים סטנלי רובינסון, אבל אותי מעניין רק ספר אחד: ארמדה. הרומן השני של ארנסט קליין, שספר הביכורים שלו, שחקן מספר אחת, היה הספר הטוב ביותר שקראתי שנה שעברה.

נהניתם? יש מצב שתאהבו גם את הכתבות האלה..

2 תגובות

  1. D! פה ועכשיו הגיב:

    הוא בטח לא הראשון שנהרג ע"י רובוט כזה.
    ממ.. גרמת לי לנסות להזכר שוב בתחילת הסידרה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *