יומיות 05.08.2015: שיא מצביעים להוגו, 1893: השנה בה השתנה המד"ב, סקירת ספרי המדב"פ החמים של אוגוסט, נבחרת הנוער של ישראל בכדורסל ועוד מלא דברים

שולח לחם על פני המים: מישהו יודע איך מקבלים פיד של קבוצות פייסבוק בפורמט rss? או כל פורמט מסודר קריא אחר לצורך העניין (עדכון: גיליתי. Graph API).

לינקים: מלחמת ההוגו קבעה שיא חדש של מצביעים ב – Sasquan (הכנס העולמי הקרוב): 5,950. כמעט 2500 יותר מהשיא הקודם! 36 הצבעות התקבלו בדואר אמיתי! לא אלקטרוני. אנשים ששלחו הצבעה בדואר רגיל: אני אוהב אתכם.

ההוגו הויקטוריאניים הגיעו עכשיו לסקור את שנת 1893. שנה בה הכל השתנה. רומן אחד שיצא, The Angle of the Revolution היה ספר המד"ב שהשפיע על דור שלם. משהו כמו מלחמת הכוכבים שיצא ב – 1977. פרטים מלאים פה.

אוגוסט הגיע, ואיתו רשימות ספרי המדב"פ הטובים ביותר באוגוסט. הפעם ברשימה:
– השבחים ל – The Sword of the South של דיוויד וובר רומזים שאולי כדאי לי להתחיל לקרוא את הסופר.
– ההמשך לבעיית שלושת הגופים המהולל שאני עדיין מהמר שיזכה בהוגו,
– The Long Way to a Small, Angry Planet: אופרת חלל שצברה מעריצים ע"י פרסום עצמאי, ועכשיו מגיעה להוצאה גדולה.

עוד רשימה עם עוד עשרים ספרי מסע בזמן מומלצים. אני קראתי שבע וחצי מהם. למה חצי? כי בדיוק התחלתי את The Shining Girls של לורן בויקס: ספר על רוצח סדרתי נוסע בזמן.

ירוק: כשמייצרים חשמל מפחם מבזבזים 67% מהאנרגיה שלו.  משם הוא מאבד 50% ממה שנותר כשהוא עובר בטורבינות, חמש אחוז מתבזבז על מעבר בעמודי חשמל, ועוד חמישים אחוז ממה שנשאר הולך לאיבוד במעבר לסלולרי.

יעיל? נורא. ממש נורא. בטירוף. רוב ריינהרט ויתר על החשמל המסורתי, ומכלכל ביתו מפנל סולרי אחד. 40 דולר עלות יצור בסין.

מחוות להייאו מיאזאקי תמיד יפות (לדוגמא). Dono הפריזאי מראה איך עושים מחווה מקסימה למאסטר באנימצית תלת מימד:

מי ממכם מודע ששבוע שעבר הסתיימה אליפות אירופה לנוער, דרג ב'? נבחרת ישראל נחלה הצלחה מסחררת, הביסה נבחרת אחרי נבחרת, וחזרה לדרך א' (3 הנבחרות הראשונות עולות לדרג א').

בסוף הטורניר היה משחק גמר חסר משמעות בין ישראל לשוודיה (כי כאמור, שתיהן כבר עלו לדרג א'). ישראל הובילה בהפרשים קטנים רוב המשחק, הגיע עם שלוש נקודות יתרון שתי שניות לסיום – ואז קרה הדבר הדרמטי הזה:

אם תשאלו אותי? אין ולא היה פאול.

חדשות חמות: וורנר ברוז הודיעו על סרט חדש למבוכים ודרקונים. חמש עשרה שנה אחרי הסרט היחיד והנורא הקודם. אבל מה שממש מרגש זה שהסרט מתרחש בעולם ממלכות נשכחות. לזקנים כמוני זה מנגן על צליל חם בנשמה.

נהניתם? יש מצב שתאהבו גם את הכתבות האלה..

6 תגובות

  1. roib הגיב:

    איזה ספרים ברחבי הזמן קראת?
    משהו מומלץ במיוחד?

  2. D! פה ועכשיו הגיב:

    חבל שזה לא מדריך מספיק איכותי בשביל הדיוט כמוני לנסות ולהתחיל להחליף הכל בפאנל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *