יומיות 17.08.2015: בוקר יום ראשון ב – Marzahn, ג'ורג' מרטין מהמר על ההוגו, Afrofuturism, הספר החדש של רנדל מונרו ועוד

אשה בלונדינית בת 70+ עם סיגריה ביד, חצאית מיני ופוזה סקסית של בת 18.
גבר בן חמישים בערך, עם שיער מדובלל, גופיית סבא ומבט לא ממוקד.

"עצור! עצור! עצור!" הם מסמנים לי בהיסטריה.

עצרתי.

"איפה הבנק?" שאל הגבר בתקיפות.
"אה?"
"הבנק. איפה הבנק?"
"לא יודע, אני מקרויצברג" עניתי לו.
"יא חתיכת חרא!" הוא התעצבן וירק על הרצפה.

המשכתי לרכב. עצרתי לקרוא על ספסל בגינה. הגיע בחור אחר עם בירה והחל לקלל את האוויר. אז עזבתי.

(מרצאן – Marzahn. יום ראשון 11:00 בבוקר. הבת-ים של ברלין).

לינקים: ביום שבת יוענק פרס ההוגו. קוראי הבלוג יודעים כבר שזאת אחת השנים הכי שערורתיות בתולדות הפרס. הרבה אנשים יקחו את זהות הזוכים כהצהרה פוליטית.

מי יזכה? לא יודע. ההימור שלי הוא בעית שלושת הגופים (שנכנס הבוקר למועדון הקריאה). מה שמאד מעודד, זה שגם ג'ורג' מרטין מהמר על בעיית שלושת הגופים בתור הזוכה בפרס הגדול. הוא גם ממשיך ומרחיב ומהמר על כל שאר הזוכים, בצמד פוסטים עתיר מידע (א', ב').

תמונה: אפרו-עתידנות (Afrofuturism) זה ז'אנר של מד"ב שעוסק בתרבויות אפריקאיות. חלק מתרבות זה הצד הויזואלי שלה, ו – Blavity מציגים שמונה אמני אפרו-עתידנות שאתם צריכים להכיר.


[יצירה של Tyra White Meadows]

הייתי לפני שבועיים בלונדון עם האופניים, וכל הסיפורים נכונים: זה גהנום על פני אדמות. כבישים גדולים עם ציור רנדומלי של אופניים איפושהו באמצע.

אממה, מסתבר שמתכננים שם שני כבישים מהירים לאופניים שיחצו את העיר מצפון-דרום ומזרח-מערב, בדרך להיות אחת מבירות הרכיבה של העולם. נראה.

הרשע התורן: אומרים שלעבוד בגוגל זה פינוק. מסתבר שגם לפייסבוק יש אותו השם. אבל מה עם אמאזון? אם נאמין לכתבה שנעשתה בעקבות ראיונות עם יותר ממאה עובדי אמאזון (בעבר ובהווה), זה גהנום ע"פ אדמות. שיטות הניהול שם כאילו לקוחות מסרט אימה בו מנסים לשבור אנשים.

שאלה: נגיד שיצרתם יצירה שמבוססת על חומרים מהמאה ה – 17. ואז העלתם אותה ליוטיוב. ואז יוטיוב אמרו לך, 'רגע רגע חבר'ה, מי אמר שמותר לכם להשתמש בחומרים האלה?'. אתם פלבלתם בעיניים, כי המאה ה – 17 יו נואו, ברור כבר שזה ברשות הציבור. אבל לכו תתווכחו עם יוטיוב.

במילים אחרות: בסלאשדוט יש דיון על איך מוכיחים שמשהו ברשות הציבור? דומה להוכחה שאין לך אחות.

איך הייתה נראית פיירפליי בתור קלפים? ככה:

רנדל מונרו מ – xkcd כוכב על. הספר הבא שלו, שיצא רק בנובמבר, כבר נמצא בראש רשימת רבי המכר של שתי תת קטגוריות של אמאזון! (מצד שלו, אלו קטגוריות של "מדע ומתמטיקה", אז בואו נרגע).

על מה הספר? שרטוטים טכניים של המוני רכיבים שמשמשים את נאסא בתעשיית החלל. הכל רק בעזרת אלף מילים – כדי לשמור על העניין פשוט. ואם זה נשמע לכם משעמם, אז אתם לא מכירים את רנדל מונרו, וחייבים להתחיל לקרוא xkcd וישא"ק.

נהניתם? יש מצב שתאהבו גם את הכתבות האלה..

4 תגובות

 1. מיס בוז'רסקי הגיב:

  אני רוצה את הקלפים של פיירפליי.

  • ניימן הגיב:

   האמת היא שהתעניינתי בזה פעם בשביל אמא שלי, אז אפילו ידעתי את זה. רק שלא נתתי לעובדות להפריע לנרטיב של רנדל מונרו כוכב על(!!1). וגם אתה לא צריך לתת לעובדות להפריע לך.

 2. רינת קורבט הגיב:

  אני התלהבתי מאוד מיצירות האומנות בסגנון ה-אפרו-עתידנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *