יומיות 26.07.2016: קיקאס נסגר, ספרי המדב"פ בעברית במאה ה-21, סיכום חצי שנת מדב"פ וכמה אייטמים לגיקים כבדים

התמונה למטה היא של האנדרטה לעוזבים בברמנהאפן. זמן צילום: אתמול.

בתחילת המאה העשרים עזבו מליוני מהגרים את גרמניה לטובת חיים טובים יותר בארה"ב. רובם עזבו מהנמל בברמנהאפן, ועל כן האנדרטה.

לינקים: המפעיל של אתר הטורנטים Kickass נתפס. עוד מעט תתחיל מלחמה על תואר 'מלך הפיראטים' החדש של האינטרנט.

יש כמה קוריוזים בסיפור. ראשית, הוא נתפס בגלל שהחזיק חשבון אימייל של אפל. יותר מזה, הוא נתפס כי רכש(!) משהו ב-itunes בעזרת החשבון הזה! הו, האירוניה: מלך הפיראטים נתפס עת קנה מוצר בידור חוקי.

מעבר לכך, קיבלו ה-FB מידע מפייסבוק ומ-exchange הביטקוין Coinbase. בקהילת המטבעות המוצפנים, שמאד דוגלת באנונימיות, כבר החל גל השמצה נגד Coinbase.

תמונה: מה שאמרתי למעלה.

כפיים לאהוד מימון, שארגן את רשימת כל המועמדים, זוכים והזכאים למועמדות לפרס גפן מ-1999 עד היום. זאת כנראה רשימת ספרי המדב"פ שיצאה בעברית במילניום הנוכחי.

—————————

פיליפ פולמן, מחבר טרילוגיית חומריו האפלים המיתולוגית (שלא קראתי! אוי לבושה), מתחיל פרוייקט חדש: קומיקס. זהו סיפורה של ספינת רפאים נוסעת בזמן. אדיר, האין זה כך?

—————————

לא ראיתי את כל הסרטון, כי אין לי 11 דקות פנויות, אז יש מתנדב\ת בקהל לראות? סרטון אנימציה קצר בפלסטלינה על שני הגברים האחרונים על פני כדור הארץ. אם הבנתי נכון, הם רבים על בובת מין.

חצי 2016 עברה (קצת יותר) ו-Tor.com פרצו בכל מיני רשימות סיכום (או סתם רשימות).

רשימת ספרי המדב"פ הטובים ביותר בחצי הראשון של 2016. זאת רשימה שהם חיברו ע"פ טוויטים של קוראים, כך שזה לא ממש בחירה קפדנית

רשימת ספרי המדב"פ המתורגמים שכדאי לשים עליהם עין ב-2016. שימו עין על הספר החדש של סדרת Night Watch של סרגיי לוקייננקו הרוסי. אני מתכוון לקרוא אותה בהזדמנות הקרובה.

שימו לב גם שיש ספר ישראלי ברשימה! אישראל של נאוה סמל. מישהו פה קרא אותו?

—————————

עוד ברשימות של Tor.com: ספרי המדב"פ ההומוריסטיים הטובים ביותר. אין שם ספרים של פראצ'ט או אדאמס כי זה לא הוגן. כן יש את חולצות אדומות (האדיר), ג'הארג' (המדהים!!) ו-Schlock Mercenary שאני מחבב עד מאד. יש גם שמונה ספרים שלא קראתי אבל פתאום בא לי נורא לקרוא.

—————————

אין שום סיכוי שזה יקרה בזה הקרוב, וזה עצוב נורא, אבל ממש לי בא לי לקרוא את הקורס בן השבוע על חישוב קוואנטי של סקוט אהרונסון. 111 עמודים שכוללים הכל: מכסף קוואנטי ועד חורים שחורים. סקוט אהרונסון כותב בחסד.

—————————

נראה לי שאני מתפרע עם תכני הבלוג לאחרונה ותיכף אאבד את כל הקוראים. אבל שיהיה:

הרצאות מוקלטות של כנס Curry On האחרון עלו לרשת. זה כנס לא-מסחרי על שפות תכנות (ו"אתגרים בתעשייה", מה שזה לא אומר). יש שם הרצאות של כמה מחלוצי שפות התכנות (כמו לארי וול או מתיאס פלייסן).

סתם, שתדעו שיש דברים (מגניבים) כאלה בעולם.

—————————

במאמץ נואל להחזיר חלק מהקוראים, נדווח שחברת ההפקה של ג'ים הנסון מצטרפת להפקת סרט על פי The Wee Free Men של טרי פראצ'ט. יש לספר שם בשפת הקודש? (עדכון: בני החורין הקטנים)

נהניתם? יש מצב שתאהבו גם את הכתבות האלה..

4 תגובות

 1. שיה הגיב:

  הסרט מעולה מבחינת ארט, דיבוב וסאונד. התסריט נחמד, לא יותר. הספר של פראצ'ט נקרא בעברית בני החורין הקטנים.

 2. יואב הגיב:

  אישראל הוא ספר ממש לא טוב.
  ספר כל כך לא טוב, שאפילו לסיים אותו לא הצלחתי.

 3. פשוט יעל הגיב:

  אני יכולה לומר ש-Sewer, Gas & Electric הוא ספר שהבנזוג מאוד אוהב. אני קראתי רק ספר אחד של מאט ראף עד כה (Set This House in Order), והוא ממש לא היה הומוריסטי אבל הוא היה כתוב מצוין, אז אני כבר הרבה זמן מתכוונת לקרוא עוד דברים שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *