שבתשטות: המשחק המלא של סופר מריו המקורי ב – html5 ומשחקי אייטיז אחרים

ג’וש גולדברג, סטודנט למדעי המחשב, כתב מחדש את סופר מריו המקורי. למה צריך לכתוב, *שוב* את המשחק הפופולרי ביותר בהיסטוריה שכבר נכתב עשרות פעמים אתם שואלים? אה, כי גולדברג עשה זאת עם HTML5 וג’אווה סקריפט בלבד. ה – HTML5 הזה הוא אכן דבר מגניב ביותר.

מה אפשר לעשות? לשחק במשחק עצמו (כאילו, דאה), ליצור שלבים משל עצמך – או לשחק בשלבים שהאתר יוצר רנדומלית. מי שרוצה לדעת איך זה פועל מוזמן להסתכל בקוד המקור ב – GitHub.
———————

לשאר הדברים שהכותרת מבטיחה, ‘משחקי אייטיז אחרים’. מכירים את חלום הפרברים האמריקאי של ילד קטן ודוכן לימונדה? אני ממש מתחרט שלא הקמתי כזה בתור ילד. לא בגלל בצע כסף, אלא בגלל אלף ואחד הואריאציות על הנושא אפשר ליצור. פשוט נשמע לי מגניב.

באייטיז היו כל מיני משחקי טקסט של דוכן לימונדה. אחרי זה העולם נעשה מתוחכם מדי ועברנו למשחקי תלת-מימד של מלחמה בחייזרים בחלל.

ארץ הלימונדה מחזיר אותנו לימי האייטיז המפוקסלים; משחק הרפתקאות על בחור, קצת לא היגייני, שמשתלט בטעות על דוכן לימונדה ומחליט להגשים חלום ילדות: לעשות כסף מלימונדה. ביצוע מעולה לרעיון נוסטלגי.

7 תגובות

 1. יעל ר. הגיב:

  אני מנתקת ואורזת היום את המחשב הקודם שלי, המחשב השורד ביותר בעולם. כל כך ישן שיש בו כונן דיסקטים! באחד מהדיסקטים נמצאו משחקי פינבול. יש מצב שהם עובדים על דוס. אח, הניינטיז.

  • ניימן הגיב:

   אייטיז!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   יש לי מלא דיסקטים בבית עם “אוצרות” (שאפשר למצוא כמובן כיום תוך שניה באינטרנט..). לא יודע למה אני שומר אותם. נוסטלגיה?

   • יעל ר. הגיב:

    כשזה דיסקטים זה עוד טוב, המחשב הישן שלי שארזתי היה עם ווינדוז 2000, ואפילו לא בגרסה מתקדמת של חלונות 2000…
    יש גם איפשהו דיסק מקורי של “יומו של הטנטקל”. איך בא לי לשחק בזה עכשיו.

 2. idoc הגיב:

  וכמובן, מומלץ גם לשחק בmari0
  http://stabyourself.net/mari0/

 3. רן הגיב:

  ניימן, אתה אדיר!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting