בחורף, הלילות האירופאיים נראים מפחידים יותר

אמצע השבוע בפברואר. השעה: אחרי 22:00 בלילה. העיר העתיקה של ורשה, מקום הומה למדי בשעות היום בחורף, כמעט ושוממה לגמרי. שאריות תיירים שמצלמים במרץ, ואמני רחוב מובטלים הם היחידים המקשטים את הנוף. הנה עומדים שניים מהם להיפגש בסמטה: מישהו פורש מחבורת האבירים המחופשים, ומתחיל להטריד באסרטיביות תייר מבוגר עם מצלמת וידאו. האחרון נמלט מהמקום בחיפזון, משאיר אותנו לבד עם החבורה.

ארמון ואז'ינסקי, ורשה
(ארמון בפארק ואז’ינסקי בורשה. בוקר אחרי המקרה המדובר)

אחד אחר מתקדם לעברנו, מגיע אלי, תופס אותי חזק בצעיף, פונה לאשה (Asia, הוגים כמו Asha) ואומר באנגלית מלאת מבטא פולני: “אם תרצי להציל את חיי אלופך, שלמי לנו כסף עכשיו”. הייתה לו חרב, אמיתית למדי, עליו, כל מיני דברים חדים בכיסים – וגם ארבעה חברים שעמדו מוכנים כגיבוי. הופתעתי עד קצות נעלי.

ניסינו לדבר אליו בפולנית, אני קצת, עם מילים רצוצות, ואשה ברהיטות. “אין לנו כסף”, “סטודנטים עניים”, “לא תיירים” וכל שאר הדברים חזרו בתוכן – אבל הוא נראה כלא מבין. השיב באנגלית, בעודו אוחז בי בחוזקה: “כסף – או חיים”. קצת מבולבלים, לא עשינו כלום. “חבל” הוא אמר, והחל להוציא אחד מהחפצים החדים מהכיס.

אשה התעשתה מהר. שלפה זלוטי (קצת פחות משני שקל) מהכיס, הושיטה לו. “זה כל מה שיש לי. נשבעת” שיקרה במצח נחושה. עכשיו היה תורו לא להבין. הוא לקח את הזלוטי, הביט בי, הביט בה, אמר, בחוסר בטחון “הצלת את חיי אלופך”, הסתובב והלך. בלי להביט אחורה – טסנו משם.

מאתיים מטר מאוחר יותר הבטנו אחד על השני, מבולבלים וקצת מזועזעים. “כוסאמק”, הייתה התגובה הראשונה שלי, “לפחות היה נותן תמונה לבלוג תמורת הכסף”. נו מילא, יהודים רגילים להישדד בורשה. ואם כבר להישדד, לפחות שיהיה זה ע”י הגנב הגרוע בעולם, שהשיג שלל של לא-פחות מזלוטי שלם :]

(שאר הביקור, שבוע בברלין, שבוע בורשה, עבר בהצלחה הרבה יותר גדולה. דיווחים וכו’ אח”כ. הפואנטה עכשיו הייתה: חזרתי)

10 תגובות

 1. Haim הגיב:

  Pחד..

  אותי ניסו לשדוד פעם באמסטרדם, היו אלה סוחרי סמים (אקסטזי) בסמטה חשוכה..

  טוב, לא סימטה חשוכה אבל סימטה צדדית מהרחוב הראשי של העיר (דאמרק).
  והכל בגלל שלא התייחסתי אליו בעת הציעו לי סמים למכירה.. התעלמתי ואז החלה המהומה..

  הסתיים בטוב.

 2. ניימן הגיב:

  חבר אמר לי פעם, שכל מי שמטייל מספיק נשדד לפחות פעם בחיים.

 3. טל גלילי הגיב:

  וואו !

  (ברוך השב)

 4. איזה כיף שחזרת. ומזל ששרדת לספר לנו על זה

 5. הטרמיט הגיב:

  אישה אמיצה!

  ברוך שובך.

 6. ניימן הגיב:

  תודה תודה. אשה אכן בחורה כארז, אבל מעולם לא היה לי ספק בזה :]

 7. ארז הגיב:

  לשרוד בורשה זה רטרו מעניין

 8. Asia הגיב:

  I feel like some of people here are laughing at me. Besides that guy, who cought Neiman’s scarf, was really dangerous and used emotional blackmail, it wasn’t funny really!!!
  hugs

 9. דולי הגיב:

  אותי ניסה לשדוד פעם crack head בניו יורק. הוא לא הצליח לקחת כלום, כי היו עלי דברים חשובים מכדי שאתן לו (כרטיס טיסה ו-300 דולר), אבל החבר שלי דאז יצא חתיכת נמושה, כשעמד בצד בזמן שאני נלחמתי עם השודד.

  ברוך שובך!

 10. ניימן הגיב:

  Asia – no one is laughing at you! People look strange when you’re a strange :]

  ודולי – תודה :]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting