אירועי השבוע האמיתיים (בטא בטא) – 14-20.12

לא יודע מה חשבתי לעצמי כשאמרתי שאני אכנס לרוטציה של הכותבים של אירועי השבוע, זה המון עבודה! אני לא מבין איך ניימן עשה את זה כל שבוע – לא פלא שהוא נסע לנוח בברלין. בכל מקרה, אני מצידי מקווה לא לטבוע בנעליים הגדולות של ניימן ושאר הכנופיה, ואתם – בבקשה להיות סובלנים איתי , אני מבטיח להשתפר עם הזמן 🙂

טוב עכשיו לביזנס! השבוע הזה הולך להיות אתגר בקבלת החלטות. יש מלא אירועים שווים ומעט זמן או כסף או שניהם. ביום ראשון, יש את טרי בלבונטין (החלטה קלה לתחילת השבוע). ביום שני צריך להחליט אם רואים את נילי פינק ויהוא ירון על במה אחת בברזילי או את גיישה נו באוזן. ביום שלישי רואים את גמר האח הגדול (סתם, רק לא זה!). ביום חמישי, אם רוצים (ונראה לי שרוצים) ללכת לברזילי לראות את Githead , אז לא חייבים ללכת לראות את “עדות מקומית” ואת “World Press Photo” על הפתיחה. אבל כן מומלץ לא לפספס את התערוכה המצויינת הזו, שהיא בעצם שתי תערוכות. בשבת מומלץ לסגור את השבוע הזה ולפתוח את הבא בהופעה של הדרה לוין ארדי בלבונטין או אולי בעצם עם סקוויד באוזן (שבוע של התלבטויות כבר אמרתי?).

יום ראשון, 14.12

 • רם אוריון המוערך יופיע באוזן ב-2030 ויגבו מכם 40 ש”ח כדי לשמוע אותו.
 • דיה רז תופיע בקפה ביאליק ב-2200 , לא יודע כמה עולה אבל בטח בסדר גודל הרגיל.
 • Tree עושים משהו שהוא ג’אם רוקי פסיכדלי שגם אם אני מגדיר אותו בלקוניות נשמע מעולה במייספייס שלהם ועם פוטנציאל להופעה כיפית. הם יארחו את רועי ריק בלבונטין 7, 2230. הבנתי שזו אירוע ארוך במיוחד, אז קחו בחשבון. 30 ש”ח.
 • היום ומחר יש מכירת חיסול של ספרים בבית ציוני אמריקה. מדובר על שאריות מלאי וספרים עם פגמים קלים במחיר של 9.90-19.90 ש”ח. פתוח 10-22.

יום שני, 15.12

 • בתור חובב בירה אני בוש שכמעט פספסתי את פסטיבל הבירה Decembeer (ואז ניימן בטוח היה מפטר אותי..). צפויים להיות שם 75 סוגי בירות , אוכל והופעות במהלך יומיים. מפיקי הפסטיבל טוענים שהם רוצים ליצור אירוע שכשיהיה גדול יהיה אוקטובר פסט (ובגלל זה הם קוראים לו דצמבר..). קצת יומרני ואני מקווה שלא יתברר כפלופ, אבל נראה לי ששווה לתת לזה צ’אנס. יזהר אשדות וקטיפה שחורה יעשו מוזיקה אירית וכן יהיו שם גם מטבוחה פרוג’קט (לא מוצא לינק אליהם) – לא יודע בדיוק באיזו שעה אבל בכל מקרה בתקווה תהיו שיכורים אז זה לא כל כך משנה. האנגר 11, 18-24, כניסה 22 ש”ח כולל טעימת בירה ראשונה.
  Dog in a beer bottlle
  Dog in a beer bottle – לא קשור לפסטיבל, אבל חצי קשור לבירה וזה תירוץ מספיק טוב להעלות את התמונה הזו. דוגמנות: פונץ’ ז”ל, צילום: ליאת סגל תבל”א
 • גיישה נו הפרפורמרים המעולים יארחו את יותם בן חורין מיוסלס איי די באוזן ב-2030. 30 ש”ח יעלה לראות את ההופעה הזו שבטח תהיה מעולה כיאה לגיישה.
 • אבי לייבוביץ והאורקסטרה מעלים לי חיוך מרוצה על הפנים כשאני שומע אותם, מין שיפור קטן לחיים. ואם 13 איש על במה אחת זה לא מספיק לכם כדי לבוא לשמוע אותם אז הם גם יארחו את מרינה מקסימיליאן בלומין. לבונטין 7, 2030, 40 ש”ח.
 • דאבל פיצ’ר של נילי פינק ויהוא ירון המוערכים והחביבים יקרה בברזילי ב-2100, ויעלו 30 ש”ח ביחד ולא כל אחד. דיל מעולה וצפויה להיות הופעה שווה במיוחד.
 • Fuzzy Wonder Goat יעשו את מה שהם יודעים לעשות שזה אינדי פופ רוקי שאני לא ממש יודע להגדיר יותר טוב. לא שמעתי אותם אף פעם עושים את זה אבל המיספייס שלהם נשמע מבטיח. 2230 באוזן ו-30 ש”ח זה הפרטים הטכניים.
 • בתמונע יהיו Solstice Coil ב-2230. הם ינגנו (וישירו) חומרים מהאלבום Prescription for Paper Cut ומהאלבום הבא. 40 ש”ח.

יום שלישי, 16.12
כן כן, אני מודע לזה שהיום זה הגמר של האח הגדול .אם הבלוג הזה לא היה מקפיד על PC הייתי אומר שתודה לאל שנגמר כבר. בכל זאת, בטח יש כמה אנשים שיסתובבו בעיר. אם אתם מאלו , קודם כל ריספקט, והנה כמה דברים טובים לעשות הערב.

 • טוב באמת יהיו כמה אנשים שלא יראו את הגמר..אם אתם מרגישים אקטיביסטים תרבותיים אז ברחבת מוזיאון תל אביב תערך עצרת למען תרבות אחרת בישראל. יהיו נאומים ומופעים ויהיו מיצגים מעגלי שיחה ומופעי רחוב החל מ-1930.
 • שהרה בלאו, אושיית יהדות מתקדמת עירונית רבת פעלים, תדבר על ספרה “יצר לב האדמה” במסגרת מפגשי ה”פנים מאחורי המילים” שמארגנים בהלל, 1800 בקפיטריה של בניין גילמן. מסתבר שעולה 15 ש”ח.
 • לא ראיתי אותו, אבל מהביקורות נשמע שקוב נותן הופעה משובחת. הוא נשמע מצויין ואפילו רק בגלל הקליפ הזה, נראה ששוה לראות אותו. לבונטין 7, 2030 , 40 ש”ח.
 • עמית ארז המצויין יעשה מופע סולו אקוסטי בלבונטין 7 ב-2230. אם תלכו זה יהיה ניצול טוב של 40 שקלים.
 • מאור כהן ופיטר רוט וכן מטבוחה פרוג’טק (שעדיין לא הצלחתי למצוא את המייספיס שלהם) יופיעו במסגרת פסטיבל הבירה דצמביר, בהאנגר 11. כניסה 22 ש”ח כולל טעימת בירה ראשונה. האירוע מ 18 עד 24 , אבל לא יודע מתי בדיוק ההופעות.

יום רביעי, 17.12

 • איתמר גרוס שגם מאחורי הקלידים של הגרובטרון ינגן עם גיא תובל ומתן אפרת שיהיו אחראים לבס ולתופים בהתאמה .מתי איפה וכמה ? אוזן בר, 2030, 40 ש”ח, גם בהתאמה.
 • בלבונטין 7, עוד איתמר, אבל הפעם איתמר רוטשילד יארח את נעם רותם, ב-2030. 30 ש”ח.
 • Mitch and Mitch שזו להקת נונסנס רוק פולנית יופיעו עם קרוזנשטרן ופארוחוד במה שנראה שהולך להיות הופעה כיפית ומשעשעת. בנוסף להופעות של שני ההרכבים, הם יציגו ביצועים חדשים ליצירותיו של זליג רביצ’ניאק, מלחין פולני ממוצא יהודי ומגדולי המלחינים שמעולם לא היו קיימים :-). הם יהיו בבארבי החל מ-2100 ותוכלו לראות אותם תמורת 60 ש”ח.
 • להקת המחול של ענבל פינטו ואבשלום פולק עושים משהו שהוא בין מחול מודרני לתיאטרון שהיצירות הקודמות שלהם “אויסטר”, “מה טוב בירח” ו”שייקר” היו בעיני לא פחות ממדהימות. השילוב בין התיאטרליות למחול הוירטואוזי (הרקדנים מגיעים לתחומי תנועה שלא שייכים לאלו ששאר בני האנוש מוגבלים בהם) מביאה לתוצאה כיפית לעין ולנשמה. גם היצירה האחרונה “הידרה” שנבנתה בשיתוף פעולה עם מרכז סאיטמה היפני, אמורה להיות מצויינת. אם אתם אפילו רק קצת בעניין של מחול, הם שווים את ההשקעה. היום ומחר בהיכל אומנויות הבמה בהרצליה, ב-2100 , 110-130 ש”ח . אם אתם מתעצלים לצאת להרצליה אז הם בשבוע הבא בסוזן דלאל.

יום חמישי, 18.12

 • תערוכת צילומי העתונות World Press Photo והמקבילה הישראלית עדות מקומית מוצגת גם השנה. התערוכה מוצגת כבר שנה שישית. מדובר על מקבץ מדהים של צילומי עיתונות שמציגים זוויות אחרות של אירועים שקוראים עליהם בעיתון. לפעמים דרושה קיבה עמידה ונפש עוד יותר כדי לראות את חלק מהתמונות ובמקרה של “עדות מקומית” זה פוגע עוד יותר קרוב וחזק כי זה מכאן. התערוכה מוצגת בסנטר, בקומה 3. פתוח כל יום חוץ משישי 10-22, בשישי עד 16. עולה להכנס 40 שקלים (לא מתחייב על זה ואולי אני בכלל ממציא כי אני לא מוצא כרגע איפה ראיתי את זה). התערוכה תהיה פתוחה עד ה- 11.1 אבל אל תחכו ליום האחרון, כי אז תצטרכו להצטופף עם כל מיני אנשים כמוני שדוחים הכל ליום האחרון.
  עדות מקומית 2
  חגי הירשפלד - עדות מקומית
  למעלה – ילד בורח מרימוני גז מדמיע בבלעין, צילום: מוחמד מוחייסן. למטה – “מלכות דראג”, צילום: חגי הירשפלד , עדות מקומית
 • בתמונע יהיו 1:1 המוערכים מאוד עם “ברזל” , החלק השני במה שאמור להיות טרילוגיה. קצרה היריעה לתאר כאן את כל הסיפור סביב האלבום הזה (שזו הדרך שלי להגיד שאם אני לא אתקדם קצת יותר מהר אז הפוסט הזה ייצא לקראת סוף שבוע הבא), אבל בהחלט שווה לשמוע אותם יותר מפעם אחת וגם להקשיב למילים של השירים.
 • בבלה לגוסי, דיזינגוף 85, יהיה ערב דיוויד בואי שיכלול הקרנה של קטעי וידאו נדירים, קליפים והופעות. מ- 2130, חינם.
 • אסף אבידן המוג’וז שכבר בטוח ראיתם לפחות פעם אחת יהיו בבארבי ב-2200, ויעלו 60 ש”ח.
 • לא ברור לי מה הקטע של קולולוש עם חליפות הג’ודו…אבל בכל מקרה הם יהיו ביום חמישי בלבונטין 7, ב-2330 ויביאו לשם אנרגיות טובות ושמחות. לפני ואחרי תהיה שם גם מסיבת Fאנק היפ הופ. יעלה 50 ש”ח.
  קולולוש
 • אחד המקומות להיות בהם הערב זה הברזילי. זה מתחיל בהופעה של Githead שהם החיבור של קולין ניומן (מ- Wire), רובין רימבאוד, AKA סקאנר וכן, לאסט בט דפיניטלי נט ליסט, מלכה שפיגל ומקס פרנקן ממינימל קומפקט. Githead באים להופעה לרגל צאת האלבום Art Pop בארץ. 100 שקל , פתיחת דלתות ב-2200.
 • במסיבה שאחרי, הברזילי יארח את אלכס פטרסון מייסד להקת The Orb. האיש נחשב למי שהמציא את האמביינט האוס ואמור לתת סט שמשלב דאב, ברייקביט והאוס. 60 שקל, 2400.

יום שישי, 19.12

 • קטב מרירי יהיו בסלון ברלין בצהריים (1400). הופעת שישי בצהריים, מקום כיפי ואפילו בחינם – מה אפשר לבקש יותר.
 • אח, מופע הארנבות של ד”ר קספר… חיבבתי אותם לפני הרבה שנים (כמו עוד חצי מדינה). הם התאחדו ומופיעים שוב. אני חייב להודות שקצת קשה לי עם הדברים החדשים שלהם, אבל אולי שוה לראות אותם בלייב ולו רק בשביל להזכר בימים ההם ברוקסן (אני מרגיש עכשיו כמו גריאטר). הקספרים יהיו ברידינג 3, פתיחת דלתות ב- 2000 ההופעה מתחילה ב-2230. 80 ש”ח – לא זול בשביל נוסטלגיה.
 • איזבו שראויים לגמרי לסופרלטיבים שמשתמשים כשמתארים אותם יתנו (בלי נדר) הופעה משמחת . אם עוד לא ראיתם אותם אז 2200 באוזן תהיה הזדמנות מצויינת, יעלה 60-70 שקלים.
 • בני בשן המצויין והלא סטנדרטי שמסתבר שגם הוציא ספר שירים לאחרונה, יהיה בלבונטין 7, ב- 2130. 40 ש”ח.
  50 גיטרות קטנות
 • משמח לשמוע עיבודים חדשים לשירים מוכרים, במקרה של פורטיס זה אמור להיות כיף במיוחד. פורטיס יופיע במסגרת “כשהגיטרה מנסרת את הבארבי” – סדרה של מופעים שבהם אמנים יתארחו אצלו ויעשו עיבודים מיוחדים לשירים שלהם ושלו. בארבי, 2200 ויעלה 80 ש”ח.
 • אני יודע שהדעות קצת חלוקות על טרי פויזן, אבל אני ממש מחבב אותן – הן קלילות וכיפיות (אה כן, ובזה אין חילוקי דעות, גם מתלבשות מגניב). הם יהיו בברזילי, ב-2200 ויעלה 40-50 ש”ח לראות אותן.

יום שבת, 20.12

 • זמרות שרות לנערות – הוא אירוע התרמה למען עמותת ה”פרדס” (עמותה של צעירים למען פיתוח קהילתי בשכונות הדרום), שמפעילה מועדון לנערות בשכונת קרית שלום. לאחרונה חלק מהמימון של העמותה נפסק והמועדון בקשיים כלכליים. באירוע יופיעו הרבה זמרות מוצלחות (שאין לי כוח לקשר למייספייסים של כולן אז הפעם תוותרו לי): אביגייל רוז, איה כורם, אפרת גוש, בוסה, הדר שכטר ורונית אפל, יעל דקלבאום, עינב ג’קסון כהן, רונה קינו ורונית שחר. צפוי להיות כיף וזה אפילו למטרה טובה. סלונה, 1700, עלות : 70 ש”ח ואפשר יותר.
 • סקוויד הכיפיים עד מאוד יתנו את שלהם באוזן ב-2030 תמורת 30 שקלים מארנקכם.
 • יש שירים של הדרה לוין ארדי שעושים לי צמרמורות בגב. משהו באלבום האחרון שלה קצת יותר קזו’אלי אבל הקול והסגנון שלה הם סיבה מצויינת לבקר בלבונטין 7, ב-2030 ולהשקיע 50 ש”ח. הם טוענים שמתחילים בזמן אז קחו בחשבון.
 • מיקה שדה תהיה בלבונטין 7, ב-2200 עם מופע מיוחד לרגל הסינגל החדש

כיאה לפעם ראשונה בטוח שכחתי המון אירועים – מוזמנים לטקבק, וגם מאוד סביר שעשיתי כמה טעויות מבישות (מוזמנים לתקן), אבל היי, פעם ראשונה יש רק אחת , מבטיח להשתפר לפעמים הבאות 🙂

12 תגובות

 1. מעיין דר הגיב:

  אחלה פוסט 🙂
  חוץ מזה שאיכשהו שמסתכלים דרך הדף הראשי לא רואים את הבולטים
  אבל נו שויין

  הוריי!

 2. ab-cd הגיב:

  m.e.s.s, D9 וליטרשפיך דיאט 18.12 חמישי באוזן בר (קינג ג’ורג’ 48 ת”א קומה ראשונה כניסה משד’ בן ציון ) 21:00 30/ 50 ש”ח
  http://www.myspace.com/mrerrorsoundsystem

  m.e.s.s, Testicals ובוא לבר שישי 19.12 בפטיפון (יצחק שדה 32ת”א) 21:00 30 ש”ח
  http://www.myspace.com/mrerrorsoundsystem

  m.e.s.sבערב מטאל בברזילי (הרכב 13 ת”m.e.s.א ) יום שבת 20.12 22:00
  http://www.myspace.com/mrerrorsoundsystem

 3. ניקו הגיב:

  נו, היה שווה לחכות 🙂

  ואם אפשר, עוד כמה תוספות קטנות:
  • הערב תופיע שרה בצוזאמן (22:00, 20 ש”ח) – יש לה אחלה מוזיקה והיא לא מופיעה הרבה, כך שלגמרי שווה לנצל את ההזדמנות.
  • ברביעי הצוזאמן יארח את נועם קובץ’ (22:00, 20 ש”ח), שעושה פולק-רוק מוצלח.
  • באותו הזמן (רביעי ב-22:00) יופיעו בקרסון “מים מתוקים” עם ביצועים אינסטרומנטלים לגדולי הרוק והבלוז (חינם? שווה לבדוק).
  • ביום חמישי ב-19:30 יוקרן בסלון מזל הסרט המעולה “דרום אמריקה באופנוע”וילווה בהרצאה קצרה (זוכרים לתרום כמה שקלים על האירוח, כן?)

  יאללה, רצתי לבזבז מלא כסף בבית ציוני אמריקה…

 4. ניימן הגיב:

  אכן התחלה מבטיחה! נאה נאה שעולים פה כותבים חדשים כמו מטריות אחרי הגשם. אני מרוצה מזה :]

  אהמממממממממממ. אם אולי איכשהו יתאפשר אני שוקל, יתכן, לנסות להיכנס לסבב הכתיבה באופן חד פעמי בקרוב. אבל נראה. אולי.

  תחגגו לכם שם בת”א החמה!

 5. לקטר הגיב:

  הלו דדי , אחלה פוסט !
  אני מצטרף להמלצות של ab-cd על המיני טור של M.E.S.S בסוף השבוע- הארדקור פאנק לפנים והופעה מצויינת של הסלונית תמר המשוגעת.
  את נועם קובץ’ ביום רביעי ילווה בגיטרה הפטיטיס C הצהוב מכולם-יהיה יפה יפה.
  חוץ מזה הבנתי שבסלונה ביום שישי אחרי הצהרים יתקיים ארוע תמיכה לנפגעות תקיפה מינית עם אפרת גוש, יעל דקלבאום ,איה כורם ועוד זמרות, חשוב ומעניין.

  תמשיך ככה,

  לקטר

 6. לקטר הגיב:

  אופס סליחה דדי, טעיתי גם ביום וגם בסוג הארוע בסלונה. כנראה שלא נועדתי להגיב על פוסטים.

 7. ליאת הגיב:

  איזה כיף השבוע 🙂

 8. דדי הגיב:

  היי – תודה לכולם 🙂 ומאוד מאוד מוזמנים להוסיף אירועים

  ניימן – הבטחות הבטחות..

  לקטר – תודה על העדכון. לא ראיתי עדיין את נועם קובץ’ וזו גם הזדמנות לראות את הפי על במה. אני אנסה לקפוץ

 9. מממ.. הגיב:

  הי , אחלה פוסט.
  חזק ואמץ.

  ניימן?

  ניימן?

  אה ברלין…

  ניימן!

 10. ניימן הגיב:

  ממממממממממממממממממממ.

  לא הבנתי.

 11. אור הגיב:

  פוסט מעולה!

 12. דרור הגיב:

  עוד פרטים על פסטיבל דצמביר פה – http://www.bakbuk.co.il/blog/?p=70

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting