העשירייה: פוסטים מבלוגים עבריים משלושת הימים האחרונים

לכל דבר יש סיבה, גם לפוסט הזה, והיא תתברר שבוע הבא. בינתיים בדקתי כמה זמן לוקח לעבור על מה שיצרה הבלוגספירה הישראלית בשלושת הימים האחרונים. ואז החלטתי שחבל לבזבז את כל “ידע הפז” הזה, ועדיף לעשות ממנו פוסט. כי אין גדולה משמחת הפרגון לאחרים.


[נצפה היום, שוק הפשפשים ביפו]

1. אלי אשד, שיש לי רומן ארוך וחצוי עם כתיבתו ובלוגו, מעלה שורת פוסטים נהדרים על אקוודור. הפוסט השני, עברי דבר עברית, נכתב בידי ירון אחיטוב. איש רוח ישראלי שחי, כותב, מארגן ומדריך טיולים באקוודור. הוא מתאר מספר פרוייקטים שיזם כדי להציג את הספרות העברית באקוודור, ותוך כדי גם מספר על מה שקורה שם. (הפוסט הראשון בסידרה נכתב בידי אשד עצמו ומהווה מעין הקדמה מלאת הפניות קריאה לאקוודור)

2. אמיתי סנדי כותב על סוג של קומיקס שהתגלה בעזבונו של מאיר אריאל, ובאותה הנשימה מזכיר את כנס עין שופט לתרבות (5.3) – בו יושק הקומיקס. מה ההבדל בין ישראל לגרמניה? בברלין יש תוכניה לכנס כחצי שנה לפני המועד. בישראל, שבועיים קודם, עוד אין כלום באתר. אבל אני לא באמת מאשים אותם – רק משועשע.

3. באסכולת הכורסא שואלים מתי אפשר להספיד דמוקרטיה? וממלאים את הפוסט בשלל דוגמאות מצויינות למות הדמוקרטיה הישראלית. בשורה שמושמעת כבר מזה כמה שנים. וקשה לי מאד לשפוט אותה, כי הטקסטים – משני הצדדים – כה אמוציונליים, מלאים בקישורים ולא מאוזנים מבחינת אובייקטיביות, עד שאני מרגיש כמו מתקפת יח”צ על כושר השיפוט שלי שפשוט מוציאה אותו מכושר פעולה.

4. אני בת”א מאז אמש למשך שבועיים-שלושה, וכבר מנסה לצלול מחדש לתוך אירועי העיר. ביום שלישי תהיה מתקפת בלוגרים מוזיקליים על עמדת הדי.ג’יי של השסק, עת אורי זר אביב (מהלינק האחרון), עידו שחם (מהמאזין) ונמרוד ספיר (Tapes ‘n Tapes?) יתקלטו שם אינדי. המון המון אינדי.

ובתור חוק בבלוג הזה, אסור לאמר “תל אביב” בלי להזכיר את הבלוג התל אביבי האהוב עלי, עכברוש העיר. הוא רוצה לארגן את מאות (אוקי, מאה) ביקורותיו לפי איזורים, וישמח לעצות ותמיכת הקוראים.

5. אין כמו הפוסט, של ענבל שגיב, על משחקי, ספרי ושעשועי פיצה כדי לתת כמה דקות כיף לא-מזיק לחיים.

6. רונן קידר בפוסט פסימי ונוגע ללב על קארמה וחוסר האיזון של החיים. כמו שנאמר: ‘היקום לא המציא את הצדק; האדם המציא את הצדק. לרוע המזל נאלץ האדם לחיות ביקום’ (ציטוט חופשי מהזיכרון מהספר אדון האור).

7. בשנת 1964 התרחש מפגש נדיר בין שבט אבוריגיני נידח שלא ראה אדם לבן מימיו למשלחת סיור אוסטרלית. בשנת 2010 נכתב פוסט על סרט שמתעד את המפגש.

8.
בבייגלה עלה פוסט נהדר, מלא תמונות, תיאורים, הסברים ואוכל ממסעדת דיאנה בנצרת. באפריל העליתי תמונה בעצמי תמונה צנועה מהמסעדה – כחלק מפוסט תמונות ישראליות. זהו אחד הפוסטים האהובים עלי בבלוג בשנה החולפת, אם יורשה לי לרגע לחרוג ממנהגי ולהעיד על עיסתי.

9. באפריל 2010 נהרג נשיא פולין, לך קצ’ינסקי, בהתרסקות מטוס (אירוע שלקח מעט את אור הזרקורים מפוסט התמונות הישראליות. וחבל). אבל הוא לא הבכיר הפולני הראשון שנהרג בהתרסקות מטוס: ב – 1943 קרה הדבר לראש הממשלה הגולה של פולין, ולדיסלב סיקורסקי. תאונה? רצח? אורי קציר שופך אור על תעלומה היסטורית.

10. איתמר זוהר חוזר לימי התבגרותו, ויוזם פרוייקט מיוחד על סרטי ההתבגרות האהובים ביותר. הנה הפוסט שלו. הוא בחר בנערי הכרך. אך תמצאו שם גם לינקים לשלושה בלוגרים שכבר השתתפו וכתבו על סרטי ההתבגרות שלהם. ואני? התבגרתי בכלל עם מוזיקה (ד”ש למשינה).

2 תגובות

  1. את האמת זה מאות ביקורות, מתוכם גם ביקורות חוזרות על אותם ברים, גם בתי קפה ומסעדות ומקומות שנסגרו.
    לאן אתה מתכנן לצאת לבלות הפעם?

  2. ניימן הגיב:

    מרשימה מאד ההתמדה שלך. עוד אין לי מושג לאיפה אני יוצא… הרגע נחתתי :]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting