מסיבת עיתונאים (מחר, יום שלישי) + הסיכומספירה: שמונה פוסטים עבריים מומלצים (שני)

מסיבות עיתונאים הן עניין נדיר בבלוג. בעיקר כאלה אליהן לא מוזמנים כלל עיתונאים, אלא קוראים בלבד – וספציפית: קוראים שרואים פוסט זה ברגעים אלו ממש. כן, אתה, אני מדבר אליך! מחר, ב – 12:00 בצהריים, תתכנס אחת כזאת בבלוג. הבשורה שתוכרז בה לא תהיה דרמטית, היסטורית, משנה סדרי עולם, או משהו אחר עליו יוצאים למלחמה. אבל עדיין נחמד לפמפם אותה כדי ליצור באז מסוקרן ערב לפני.

לא?


[כולם יודעים שבבלוג זה לכל פוסט יש תמונה. זו מהביקור בירושלים שבוע שעבר. הכמרים של כנסיית הקבר דימו עצמם לפתע לדמויות דיסני, והציעו לאנשים להצטלם עימם בצוותא. לא תאמינו כמה חבר’ה קפצו על המציאה. חלקם מוזרים למראה – כמו הבחור בצד שמאל למטה. זה לא גימלי?]

בינתיים, קבלו את שמונת פוסטי הבלוגספירה המרתקים ביותר משלושת הימים האחרונים. שלא יגידו לי שזה פוסט בלי תוכן.

1. יא-ואר-אדי כמה תשומת לב קיבל האוסקר הזה. ממש כאילו אין לנו מחר מסיבת אירועים אליה צריך לנתב את תשומת הלב של האנושות.

אם אתם יכולים לקרוא רק שני פוסטי אוסקר, הרי שהם חייבים להיות הלייב-בלוגינג של עין הדג וסינמסקופ. שתי מסורות עתיקות ומבורכות, של שני כותבים שכתיבה לא מסוננת בשעת לילה מאוחרת מוציאה מהם פנינים מוזרות ביותר. ללייב בלוגרים הצטרפה השנה (או שמא גיליתי אותה רק השנה) גם אנימטורית (זהו שמה, ואולי גם מקצועה). שסיקרה סרטי אנימציה, אפקטים ועוד דברים נוצצים.

עוד אוסקר? בעין הדג העלו עוד שני סיקורים יפים. אחד לפני הטכס על המועמדים בפרס סרט האנימציה הקצר – עם סטרימינג – ואחד אחרי, שמסכם את הפרסים הבאמת חשובים.

מה עם מי שאוהב אוסקר אבל שונא סרטים? בשבילו יזמו את האוסקר של המוצרים עליו כתבו בבסלסלה. סוג של ספויילר ואזהרה כאחד: החברה החדשנית של השנה היא חוגלה קימברלי, ומוצר השנה הוא חיתול.

2. לכבוד האוסקר עמלה סטיבי וכתבה ביקורת מצוינת על סרט האנימציה אמן האשליות שהיה מועמד לפרס השנה (ולא זכה, כי הוא לא של פיקסאר). זהו הסרט השני של יוצרי ‘שלישיית בלוויל’ המהולל. סרטים שנחשבים קאלט מודרני בקהילת האנימציה. את אמן האשליות כמעט וראיתי בברלינאלה שנה שעברה אבל בסוף זה לא יצא, ובעצם, הוא עדיין מחכה שאצפה בו. אם למישהו בא לעשות מיני מרתון של שני סרטים מיוחדים אלו הוא מוזמן להודיע בצינורות המקובלים.

עוד אנימציה: בבלוג ממלכת ארנבי הפלסטיק מעלים ניתוח עמוק ומשכיל של שלגיה ושבעת הגמדים. סרט האנימציה הראשון באורך מלא, למי ששכח.

3. סכנה: מבט בבלוג הרפתקה מאלסקה לאושואייה עלול לגרום לכם להתפטר מהעבודה, לזנוח את החיים, לקנות אופנוע שטח מפלצתי ולצאת לטייל בעולם. השבוע התארחו שם שני חברים, שיצאו באופנוע למסע ביוון והרי הבלקן. התוכן מרתק, והתמונות בכלל עוצרות נשימה. (חלק א’, חלק ב’)

4. סילבן שלום קיבל תואר אבירות איטלקי! למה? ככה! לא באמת, למה? כן באמת, ככה! לא מאמינים לי? תשאלו את צ’יקי ארד שנכח באירוע. למרות שאתם חובבי ‘סר שלום’, אתם עלולים אולי קצת להיעלב. בשמו.

5. הכרתי וחיבבתי את המסעדה של פרידה הכט, הידועה יותר כיום בתור ‘פרידה מהאח הגדול’ או ‘פרידה המעשנת’, הרבה לפני התוכנית. במדבר מהבטן יצאו לבדוק הכצעקתה, ויצאו עם ביקורת מסעדות בצורת דיאלוג של המקום.

6. עמי סלנט, ספן הרשת, שט לו על גבי אתרי העולם ויוצר פוסט קישורים עמוס ומגוון. או כמו שהוא קורא לזה: הקישורים הסמויים מהעין. האמת היא שאפילו רק הלינק הראשון שם, לחנות הספרים היפה בעולם (לכאורה) בפורטוגל היה מזכה אותו בקישור בפוסט זה.

7. בבלוג דובר האנגלית ‘אבן, נייר, רובה ציד’ ערכו את רשימת 122 המשחקים ב – 22 השנים האחרונות. איתמר מהמשחקיה השקיע ויצר פרשנות משלו לרשימה: לצד כל משחק הוא כתב על הקשר האישי שלו אליו. מתאים למי שאוהב רשימות, ולמי שאוהב את הזווית האישית של החיים. כלומר, מתאים לי.

8. רוצים להשתכר בסבב פאבים עוד שלושה שבועות? עכברוש העיר חוגג שלוש שנים ומזמין את הקוראים להשתתף. רוצים להשתכר בסבב פאבים ביום רביעי הקרוב יחד איתי? שלחו מייל, ונסגור משהו :]

10 תגובות

 1. ניקו מאז הגיב:

  אבל למה כל כך מוקדם?! קשה להתרכז בהצהרות דרמטיות (או גם סתם יומיומיות) עוד לפני קפה שני של בוקר…

 2. ניימן הגיב:

  אישי הטוב! איזו תגובה מפתיעה וחביבה! רוצה להיפגש מתישהו לקפה (שני) של בוקר..?

 3. ניקו הגיב:

  תאחר בטיפה ונוכל להפיק את מסיבת העיתונאים בלייב-בלוגינג אובר א-ביר 🙂

  אגב, בקפה אדר כבר ביקרת? איכשהו נראה לי שבביקור (?) הנוכחי נקלעת רק למקומות סטנדרטיים מדי…

 4. ניימן הגיב:

  יאפא סטנדרטי? למה? אחלה מקום.

  ונופ. טרם ביקרתי – אם כי שמעתי עליו כבר בפעם הקודמת שלי פה. האם הוא תחליף ראוי לנסיך הקטן אהוב ליבי שהלך לעולמו בטרם עת?

  ומאוחר מדי בכדי לאחר. אבל אפשר עדיין לשתות קפה השבוע אם יש לך זמן. אפילו בקפה אדר!

 5. ניקו הגיב:

  יאפא זה לגמרי מקום שאני זומם להגיע אליו (וגם ל”סטודיו סלון” ביפו, שעל פי ההמלצות ששמעתי – מאוד כדי לבקר שם). ולא, זה לגמרי לא תחליף לנסיך הקטן, אם כי בהחלט פתוח כל היום.

  מאחר שאני אמור להקדיש מחר אי אלו שעות לסידורים אקוטיים (פרטים בהמשך, על כוס קפה) – מבטיח שנמצא מועד קרוב!

 6. השארת אותי במתח

 7. ניימן הגיב:

  אני מודיע שקנינו את הבלוג והצוות של עכברוש העיר! מה, לא ידעת את זה? :]

  (סתם. סתאם)

 8. סטיבי הגיב:

  המממ סבב פאבים המממ.
  (ותודה!)

 9. D הגיב:

  On behalf of your international readers, I protest.
  p-:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting