המדריך ליצירה זרה: סאונדטראק רומני לצד טנגו אלקטרוני ארגנטינאי

בהורדת שני הקטעים שבסוף הפוסט, כלול חוזה לא מחייב: לשמוע אותם בסדר הנכון. הם ממוספרים, כך שלא תוכלו לאמר ‘שתו לי, לקחו לי, גנבו לי ולא החזירו לי’. אין תירוצים.

לפעמים יש דברים שמסתדרים נהדר מכוח הרנדומליות. ביקשתי מהמחשב לסדר אקראית את שני האלבומים האהובים עלי מהשבוע האחרון: Private Collection, אוסף שיצר Richard Dorfmeisters הגרמני ו Pesebre (אבוס בספרדית) של Alex Krygier הארגנטינאי. וראו זה פלא: המחשב שם את Promenade Sentimentale-Drum, יצירה אינסטרומנטלית עדינה של מלחין הפסקולים ולדימיר קוסמה (Vladimir Cosma) הרומני לפני Ansia של אלכס קריגר. השיר האהוב עלי בדיסק המצוין שלו.

איך יצא? נהדר! שני השירים יושבים כל כך טוב אחד עם השני שאי אפשר להבחין איפה אחד מתחיל ואיפה השני מסתיים. סימיוזה מופלאה בכוח המקריות.

אני רוצה להרחיב על Alex Krygier: גיליתי אותו דרך פוסט סיכום 2010 במוזיקה דרום אמריקאית של הבלוג Sounds and Colours. הדיסק של Krygier זכה שם במקום הראשון והם שפכו עליו סופרליטיבים מפה ועד הודעה חדשה. הלכתי, שמעתי, ובהתחלה לא הבנתי מה המהומה. בליל סגנונות שנשמע לא מסודר בכמה שמיעות הראשונות. אבל אז, כשמתרגלים אליו, מבינים את הגאונות: Krygier הצליח למזג פופ, טנגו, מוזיקה בלקנית ואלקטרונית לאלבום אחד שלם! מוזיקת פיוז’ן אמיתית.

לוקח, כאמור, זמן להבחין בשלמות האלבום, אבל כשמשלימים, אי אפשר שלא להעריך זאת. ואז גם לאט לאט להתמכר, עד שפתאום אני לא יכול להפסיק להאזין לו.

יש לכם את הקטע למטה כדי להחליט אם שווה לכם להשקיע את הזמן.

[הורדה: 01. Vladimir Cosma – Promenade Sentimentale-Drum]
[הורדה: 02.Axel Krygier – Ansia]

תגובה אחת

  1. דייב דנ הגיב:

    הורדתי את שני השירים ונתתי להם להתנגן בסוף מה שהיה בנגן, ברגע שאשתי שאלה מה אנחנו שומעים ידעתי שזה עובד 🙂
    הצליח לך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting