הנץ ומארז הבירות הבלגיות

ביקר אותי בסופ”ש יוכין. חבר, שותף לשעבר ואיש שקט נורא. השמועות מספרות שמנזר השתקנים הציע לו חברות של כבוד ועד היום הוא לא השיב (סטאגאדיש!).

כשמכירים את יוכין לעומק מבינים שהוא לא באמת שקט. הוא גם לא ביישן. הוא פשוט נינוח.

יוכין לא רואה צורך לדבר אם אין לו מה לאמר. אבל אם תגעו בנושאים שחשובים לו; בירות, עצמאות מחוז לימבק או מוזיקת רוק כבד – אז הוא יתנהג כמו קוראת מפורסמת של הבלוג ולא יסתום ת’פה.

הוא הביא עימו מארז בירות בלגי מהודר. זה לא רלוונטי לפוסט, אבל בא לי להשוויץ:

יצאנו לשתות בירות גרמניות. טקס השתיה של יוכין הולך ככה: הוא לוקח את הבירה, מריח אותה, מסתכל מול האור, בודק כמה אצבעות קצף יש – ואז לוקח טעימה. ישר הוא מעווה פניו ואומר ‘איכס. זה לא קרוב לרמה של בירות בלגיות’. אחרי זה הוא מסיים את הכוס מהר, וישר מזמין אחת מסוג אחר כדי לפסול גם אותה.

אז שאלתי מה חדש, ויוכין אמר שיש לו עבודה חדשה, ואופניים וגם נץ.
– נץ?!
‘כן, נץ’ ענה בשלווה. הוא נכנס לתחביב עופות טרף כחיות מחמד כשהיה מובטל. סתם כך, בשביל לנסות, אבל מהר מאד התמכר לעניין.


[מקור. CC]

עם הנץ הראשון שלו הדברים הלכו מעולה. הוא אילף אותו בעצמו, וניסה לעבור את המבחן שבעלי הנץ צריכים לעבור.

זה עובד ככה: משחררים את הנץ, ומבקשים ממנו לחזור. בהתחלה יפה, עם תרנגולת שמנה ביד. אחרי זה מאיימים עליו, ובסוף מתחננים. מסתבר שכל זה לא שכנע את הנץ של יוכין, שריחף לו באוויר כמה שעות עד שהואיל בטובו לנחות. אבל אז באו הזדמנויות נוספות, ובסוף קיבל יוכין את האישור המיוחל.

יוכין גר בחווה בכפר. הם בנו כלוב ענק, 12 מטר לכל הכיוונים, שם שוכן הנץ. בחודשי הקיץ אסור לו להסתובב חופשי בחוץ; זו עונת הרבייה של הארנבות והנצים יפגעו בה.

אבל מדי פעם לוקח אותו יוכין לטיול ביער. יש לו כפפה מיוחדת, שהנץ יושב עליה עם יכולת תזוזה מוגבלת. הנץ מסתכל ימינה, מסתכל שמאלה, ונהנה, כך מקווה יוכין, מהאוויר הצח.

בחודשי הקיץ, עונת הציד, מותר להוציא את הנץ ליער. שם מבלה הנץ זמנו בנסיון לצוד ארנבים. מסתבר, אגב, שנצים ממש רעים בלצוד ארנבים. יצורים זריזים וערמומיים אלו חומקים מהנץ בקלות.

הנץ הראשון של יוכין, וזו טרגדיה עם טוויסט קומי, נהרג ע”י ארנב. כלומר, הוא רדף אחרי ארנב ונכנס בעץ. יוכין אמר שזה היה נץ מטורף עם מבט לא שפוי בעיניים. הנץ החדש שלו הרבה יותר רגוע.

לשמחתו כמעט לא יוצא שהנץ תופס ארנב. כי אם הוא כן תופס, יוכין צריך להרוג את הארנב בעצמו. זה קרה פעם אחת בלבד בינתיים. היה קשה? וודאי! מאד. אבל אם הנץ יטפל בארנב בעצמו יקח להלה שעות למות, כך שזו סוג של עבודת צדיקים.

מה שמפתיע הוא שההורים של יוכין מתים על התחביב החדש שלו! הם אפילו מטפלים בו כשהוא לא שם. הנץ לא ממש מחזיר אהבה, למקרה שתהיתם, אבל הוא כן מבדיל בין אנשים שונים ומגלה נאמנות ליוכין יותר מלכולם.

לסיום, לעולם אל תשכחו: מים שקטים חודרים עמוק.

[אלו היו שישים שניות על אנשים שמגדלים נצים ושותים בירה]

5 תגובות

  1. מסתבר שאני קוראת מפורסמת של הבלוג… כבוד.
    פוסט משעשע למדי. נהניתי כתמיד.

  2. anonymous moose הגיב:

    That is not an ordinary rabbit … ’tis the most foul cruel and bad-tempered thing you ever set eyes on.

  3. מרק הגיב:

    מקסים , נותר רק לשמוע על הבירה הבלגית המנצחת מהמארז ..:)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting