אוסף סרטים רוסים ישנים עם כתוביות

מה שהכותרת אומרת.

היות ואני מצוי בכלא תרבותי רוסי בימים האחרונים – אתמול גערו בי כשעברתי לאנגלית – הוחלט לשתף את קוראי הבלוג בתענוג. שנאמר: צרת רבים חצי נחמה.

הלינק הבא הוא ממתק לחובבי הקולנוע, חובבי התרבות הרוסית או סתם סקרנים. מוספילם. אוסף *ענק* של סרטים רוסיים ישנים עם כתוביות באנגלית (תעזרו בכפתור ה – CC  במקרה שהן לא מתחילות אוטומטית).

צפיתי כבר, בעקבות המלצות, בשני סרטים מעולים מהאוסף הצבעוני הזה. הראשון הוא איבן ואסילייביץ’ משנה תעסוקה. קומדיית מסע בזמן שכוללת את איבן האיום, מדען מטורף ובמאי רודף שמלות.

השני הוא הנוקמים החמקנים (Неуловимые мстители). משהו כמו חסמב”ה בימי מלחמת האזרחים הרוסית. זה החלק הראשון מטרילוגיה, אבל אמרו לי לא לצפות באחרים. שמים לב שזה סרט סובייטי, כי הקומוניזם הם הטובים והקוזאקים הרעים. לא מצאתי קישור ישיר לסרט, אז תאלצו לחפש אותו באתר.

בשני הסרטים, אגב, פוצחים לפתע משום המקום הגיבורים בשירה אדירה וריקודים. בוליווד לא לבד. כמה מהם מעולים לכל מי שאוהב בלדות עם רוסיות וכלי מיתר. כמה מהם מפורסמים בטירוף, כמו ‘קזבלן’ שלנו. אם יתחשק לי להציף מתישהו את הבלוג בלינקים ליוטיוב, אז יעלה פוסט המלצות וקישורים.

שעות של הנאה, שעות.

5 תגובות

 1. אייזיק הגיב:

  אתה עצמך רוסי? כי בשבילי הסרטים האלה אומרים ילדות, וקצת מוזר לי לחשוב שאפשר לאהוב את הסרטים האלה בלי הכרת התרבות והשפה בעיקר..

  • ניימן הגיב:

   לא, לא רוסי. אבל לומד רוסית בשנתיים האחרונות – וגם עובד כמעט אך ורק עם רוסים באותה התקופה, כך שהתרבות מחלחלת פנימה.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   אני רואה סרטים איטלקיים. ,בריטיים ואוהבת לראות אותם ,למרות שגדלתי בקזחסטאן, זה מוזר??

 2. נעמה הגיב:

  נשמע מעניין ושימושי. אולי סוף סוף בעלי יוכל להראות לי יותר סרטים רוסיים ישנים ממה שהוא כבר הראה 🙂 תודה!

 3. אלנה הגיב:

  איזו הפתעה נעימה! מזמן חלמתי שיהיו סרטים רוסיים עם תרגום לעברית! שלוש את הבנות שלי נשואות לצברים וב-31 בדצמבר, כשציננו את ראש השנה האזרחית, רצינו לראות ביחד איזה שהוא סרט רוסי מתורגם לעברית. בא לי עכשיו לראש לחפש, בלי הרבה תקווה, ו… מצאתי!

  אני ממליצה לתרגם שני קומדיות מעולות:
  1. https://my-hit.org/film/11307/
  “Служебный роман” = רומן בעבודה. למרות השם, הסרט לא תפשי שחקנים מעולים.

  2. http://megogo.net/ru/view/2213011-ironiya-sudby-ili-s-legkim-parom.html
  “Ирония судьбы” = אירוניה של גורל

  תודה רבה על הראיון לעשות אתר כזה!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting