ביטים של ברלין 2013: freecurvy. החלקה החופשית האחרונה בקרויצברג

[עדכון: המקום פונה והשטח גודר]

בקצה קרויצברג, ברחוב curvy, אי שם ליד תחנת שלזישס טור, יש שדה. השדה מוקף חומה בשלושה צדדים, ונהר אימתני אחד בצידו הרביעי.

אבל בחומה יש פרצות! וכבר שנים שתושבי האיזור, וגם כל מיני תיירים, מתגנבים דרכם כדי לעשות שם מסיבות בקיץ. אט אט התפתחה קהילת Curvy. אנשים שבנו אוהלים אינדיאניים ובקתות באיזור ועברו לגור בו.

כיום יש שם קהילה שוקקת. שליש היפים עם גיטרה, שליש הומלסים ושליש צוענים. הם נלחמים על קיומם מול העירייה שרוצה כמובן לעשות משהו עם המקום. ברוב ימות השנה זה המקום הכי טוב למצוא הרפתקאה באיזור.

ל – freecurvy באים בשעות הערב כמובן. עדיף עם כמה בקבוקי בירה. אפשר לשבת שם על גדת האגם ולצפות באחד הנופים המרהיבים בקרויצברג. או שאפשר לדבר עם אנשים.

פעם באתי לשם עם כמה חברים. לידינו הייתה חבורה פולנית. התחלתי לדבר איתן, ובסוף יצא שדיברתי רק עם בחורה אחת מהחבורה. היא נראתה די נורמאלית, אם יורשה לי לאמר, אך למרות זאת לפתע הסתכלה לי עמוק בעיניים ואמרה:

– אפשר לשאול אותך משהו?
– כן…
– תגיד… שכבנו פעם?
– ???

שזה סוג הדיאלוגים שמנהלים ב – freecurvy.

פעם אחרת קמתי בבוקר עם מועקה בלב. אז בדרך לעבודה החלטתי לקנות קרואסון ולאכול אותו בשקט ב – freecurvy על שפת האגם. איך שהוצאתי את הקרואסון, קפצו שלי שני הומלסים, פשטו ידיים, וביקשו אוכל. יאדה יאדה יאדה, קניתי עוד קרואסון לעצמי יותר מאוחר.

ואתם תזכרו: freecurvy. להרפתקאה קרויצברגית אמיתית.

[Freecurvy. תחום בין הרחובות Schlesische Strasse, Curvy Strasse והנהר. הכניסה “הראשית” היא מרחוב Schlesische. אך מדי פעם עומדים שם חבר’ה קצת אגרסיבים ודורשים תשלום. אז אפשר להיכנס גם דרך פירצה בחומה בקצה רחוב Curvy Strasse]

4 תגובות

 1. יעל ר. הגיב:

  אני מתה על מקומות כאלו. ובכלל, מקומות נטושים. לצערי אני לא מכירה פרטנרים לטיול במקומות כאלו (שלעיתים לא הכי סימפטים לשיטוט לבד), ורוב המקומות הבאמת מעולים הללו הם בחו”ל – שמעת למשל על האי האשימה ביפן?

  יאללה, כשאגיע לברלין ביום מן הימים נעשה סיבוב בספריפארק?

  • ניימן הגיב:

   יש גם בישראל. בתל אביב היה עד לפני כמה חודשים שדה ריק עם מפעל לכימיקלים נטוש בדרך השלום. שדה ענק. הייתה פירצה בגדר – אבל עכשיו סגרו אותה למיטב זכרוני.

   שפריפארק? צריך לטפס שם על הגדר בחושך, כן?

   • יעל ר. הגיב:

    הבנתי שמדי פעם יש שם אפילו סיורים חוקיים בתשלום סמלי, למי שלא רוצה להתעמת עם האבטחה.

    ולחשוב שלפני כמה חודשים הייתי כל כך קרובה לעיר הסובייטית הנטושה פירמידן (עם הפסל הכי צפוני של לנין בעולם!) ולא הצלחתי להגיע אליה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting