יומיות 12.04.2021: בואו לתמוך בפרוייקט אסטרואידס!

הפאב השכונתי נסגר, עוד אחד מקורבנות הקורונה. הוא היה פאב בירות בוטיק קטן של בחור גוץ, חובב בירות עד עמקי נשמתו. הבחור הקים עסק קטן ומקומי. תמיד היה מלא שם כי המבחר משובח והאווירה נעימה.

בזמן הסגרים הם מכרו בירות מהחבית בטייק אוויר, אבל זה לא אותו הדבר, ואפילו אני לא קניתי כמעט.

עצוב.

1. תגידו, אפשר לבקש ממכם עוקב בטוויטר לפרוייקט חדש שלי (עם שותף)? הנה, פה, פה!

עקבתם? יופי! לא עקבתם? נו בחייאת, תעקבו, ואפילו תצייצו ותודיעו לאחרים. יש לנו כרגע מספר אסטרונומי של 14 עוקבים (אזהרת סרקזם), ואנחנו נורא נשמע להשליש אותו לפחות עד סוף היום.

לפרוייקט קוראים אסטרואידס, אבל כותבים את זה עם E. ככה: Esteroids.

בשלב הזה Esteroids הוא “רק” בוט שמודיע על אתרים מבוזרים חדשים ברגע שהם נוצרים. מה זה אתרים מבוזרים? למה שיהיה איכפת לכם מהם? למה שתעקבו אחרי הפרוייקט (חוץ מזה שאתם רוצים לסייע לי)? תכף נסביר.

כל האתרים בעולם הם בבעלות גוף אחד ויחיד כיום, וזה יוצר המון בעיות. אם הגוף הזה נופל, האתר נופל (יש המון התקפות על אתרים ישראלים), אם ממשלה (נגיד, סין) רוצה לצנזר אתר, מספיק לצנזר גוף אחד. אם האתר פופולרי (נגיד, פייסבוק), אז לגוף ששולט בו יש כוח אינסופי, וזה מאד לא נעים למשתמשים.

אתרים מבוזרים הם האנטי-תזה לכל זה. הם נוצרים ע”י קבוצה, שייכים לקבוצה ובשליטת הקבוצה. לכן הם יותר דמוקרטים ואמינים. אני עדיין חושב אולי לקרוא להם “אתרים קיבוציים” (כמו קיבוץ), אבל לא יודע עד כמה זה נשמע טוב.

הגלגול הנוכחי של אתרים מבוזרים נוצר ע”י פרוייקט אלמונית שאני אחד ממקימיו. הנה הסבר באנגלית שכתבתי עליו בבלוג של אלמונית.

כשכתבתי על התחום לפני שנתיים היו 20 אתרים מבוזרים. כיום יש כמה אלפים, כולל לרוב פרוייקטי הבלוקצ’יין הגדולים ביותר. הוא צומח כל יום, ועם קצת מזל הטפטוף יהפך מתישהו למבול.

אז יאללה, תעקבו אחרי Esteroids. תראו את האסטרואידים של האתרים המבוזרים נופלים אחד אחד, ותחשפו לסוג חדש של אינטרנט.

2. עקבתם? העבודה לא הסתיימה! אם יש לכם חשבון Hackernews, תצביעו בעד Esteroids, טוב?

בעצם, גם ברדדיט (פה ופה), טוב? אני מפעיל אתכם היום כאילו זה שיעור אירובי.

אריזות של משחקי מחשב

3. המועמדים להיכנס להיכל התהילה של משחקי המחשב ב-2021 הוכרזו, וימבמבם איזה מועמדים יש שם. גיטר הירו, פיפא, Animal Crossing, סטאר קראפט, Farmville, פורטל ועוד ועוד. אפשר ליצור היכל תהילה איכותי מהמועמדים האלו בלבד.

4. גם המועמדים לפרס הספרים הבריטי הוכרזו, ולמרות שלאחרונה למדתי שלעבוד עם בריטים יכול להיות כיף כמו כאב שיניים, אני עדיין בריטופיל ומת על התרבות שלהם.

יש בין המועמדים ספרי מד”ב ופנטזיה, ומה שהכי יפה זה שיש קטגוריה שלמה ל-Page Turner. אני בתקופה בחיים שכל מה שאני צריך זה Page Turners, אין לי כוח עכשיו לספרות יפה, עמוקה ומורכבת.

5. הגדרות של 114 תת-ז’אנרים של מדע בדיוני ופנטזיה. 114 הגדרות! מכוונות לקהל שכבר שנים מנהל קרבות התשה על ההגדרה של ספרי פנטזיה. זה בטוח לא יגרור ויכוחי אינטרנט קולניים.

6.  סטודיו הארטיקטורה ABIBOO מציג: תוכנית לבנות חמש ערים על ירח עם מליון תושבים.

יש להם הדמיות נהדרות:

נשמע מבטיח, אבל זה לא יעבוד. איך אני יודע? כי הם מתכננים להתחיל לבנות ב-2054 ושהעיר הראשונה תהיה מוכנה ב-2100, ואנחנו חיים במציאות בה תוכניות לא מבוססות לחודש קדימה נכשלות, אז כאלה למאה שנה קדימה הן מלכודת למשקיעים יותר מהכל.

7. השקה לקבוצה חדש של האקס מן. אחרי הרבה שנים, פתאום בא לי לקרוא את זה.

3 תגובות

  1. ROSS הגיב:

    7. הריצה הנוכחית על אקס-מן נהדרת. כמה נהדרת? סטטוס קוו חדש, ברורה מה האג’נדה וזה לא מרגיש כמו עוד קומיקס סופר גיבורים, אפילו לא כמו עוד תחילת הרצה רגילה של אקס מן.
    מנגד מי שאחראי על כל הריצה הוא היקמן, כותב נהדר עם סגנון כתיבה די יחודי שלא כל אחד יתחבר אליו ומניסיוני הלא מועט איתו, שווה להשקעה בטווח הרחוק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting