אירועי השבוע האמיתיים 25.11.2006 – 19.11.2006

מבקרי הקולנוע חוגגים וודאי את השבוע הקולנועי שצפוי לנו. לא פחות מחמש(!) הקרנות חינמיות של סרטים מצפים לפילמופילים בינינו: פעמיים בראשון, פעמיים בשלישי ופעם בסופ”ש. המון!

שימו לב גם ל – nx2 בראשון, מפגש הפיוטים ‘ידידי השכחת’ בשני, סרטי קולנוע בשלישי, ויאלקה וקרוזנשטיין ופרחוד ברביעי, אירועי יום-ללא-קניות בחמישי ומסיבת בריטפופ בסופ”ש.

יום א’ (19.11)
1. NX2 (שזה נגה כפול שתיים או משהו בסגנון) מופיעות ביום ראשון בריף ראף – אחד הפאבים המקסימים בעיר. מתחיל ב – 22:00. עולה 10 ש”ח (כלום כסף) ובנוסף הצורה בה שרות חברות הלהקה מבטיחה לבעלי הדמיון בינינו קונוטציה מינית חזקה.
פלייאר ל - nx2

2. בעכבר העיר טענו ש”הפצצה הגרעינית היא שוס גדול מדי בשביל התייחסות פוליטית צרה”, ואכן, כמה מאמני העיר הסכימו איתם, והרימו את התערוכה New Clear Bomb שנפתחה אמש. נושא התערוכה הוא איך תיראה ישראל אחרי הפצצה האירנית – “הרגע שלפני הסוף”, ו – 33 האמנים שהתגייסו למטרה מציגים יצירות בנושא. פתוח עד ה – 18.12, המדחס, סלמה 44, קומה ב’. בתיאום מראש בטל’ 050-6683248. חינם, וגם גיאחה כותב על זה יותר בהרחבה בעונג שבת.
3. אם עד עכשיו לא שמעתם על חמורוטק, אז אין מנוס מלהסיק שאתם לא קוראים את הבלוג שלי. איתכם הבושה! (טוב, נו – לא). בינתיים אנשים מתים ממשיכים להכתיב לחמורוטקים את התוכן, והיום הם מקרינים את Il Mercenario, כמחווה לג’ק פאלאנס שנפטר לפני שבוע וחצי (בשיבה טובה). 20:00, אולם פאסטליכט, בניין מקסיקו אוניברסיטת ת”א. הכניסה חינם – ולא לדאוג, זוהי רק הסנונית במבול הסרטים החינמיים שנוחת עלינו השבוע. מי צריך בתי קולנוע בכלל?
4. והנה, כבר באייטם הבא יש לנו עוד סרט חינם. המשכה של ידידות מופלאה הוא שמה של סדרת הרצאות בסמינר הקיבוצים העוסקת ביחסי גומלין בין קולנוע, היסטוריה, חברה ותרבות. מה זה אומר מבחינתנו? שבמהלך הסדרה יקרינו פעם בשבועיים קלאסיקה קולנועית, ושבוע אחרי זה תינתן הרצאה שקשורה אליה. היום מקרינים את מרד הנעורים הסופר-קלאסי של ג’יימס דין. 16:00. סמינר הקיבוצים, בניין ב’ אולם 5. חינם. פרטים והרשמה באימיילים dina_sha@smkb.ac.il או dani_bar@smbk.ac.il. יש גם טלפון ועוד פרטים פה.
5. מי שלא אוהב סרטים מוזמן לבוא לליין ההופעות החינמי של אברקסס (לילנבלום 40) היום. יש את לרוז-סאבו-קותי, אקסום, קרני פוסטל ואוריג’ה. כל זה ועוד במחיר המציאה של אפס(!) שקלים (למרות שגם דולרים ויורו יתקבלו בברכה). מ – 23:00.
6. מאור כהן מתקלט אייטיז, סבנטיז ויציאות מהפיפטיז בברצ’י (הלל הזקן 10) – מקום שצמוד לנורמן אך עדיין מעולם לא נכנסתי אליו, וקצת לא נעים לי. 22:00. חינם.
7. בשבת הקרובה יצוין היום הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים. צוותא (אבן גבירול 30) בחרו “לחגוג” אותו דווקא היום עם אירוע בשם “אל תקרא לי מותק“. האירוע יפתח סדרה של ערבי “ניצוצות של הבנה”, אשר מטרתם היא לקיים שיח יהודי-ישראלי סביב ערכים חברתיים-אינטלקטואליים (איזה תיאור כללי וחסר מידע). בערב נוכחי יועברו מסרי זעקה והתרסה נגד אלימות וידברו גם על כוח נשי. כל זאת ייעשה בעזרת קטעי תיאטרון, מחול, שירים ודברים מבית אנשים שונים כמו: מיקה קרני, מיקי שביב, יסמין אבן, רננה רז, אפרת מישורי, שהרה בלאו וח”כ זהבה גלאון.

יום ב’ (20.11)
1. ידידי השכחת הוא פרוייקט מעניין של הלל באוניברסיטת ת”א. המטרה המוצהרת היא להפגיש בין אומנים מהחברה הישראלית לבין פייטנים מעדות שונות. בדר”כ זה אומר הרבה מוזיקה מכוונת טקסטים מעניינים של אמנים מוכרים – ושיח בנושאי היום. במפגש הקרוב יתארחו ירמי קפלן וליאור אלמליח – מה שמבטיח מפגש מרתק. 18:15, אוניברסיטת ת”א, בית התפוצות, אודיטוריום “גני ציון”. 20 ש”ח לסטודנט, 40 ש”ח לאחרים.
2. והנה הפתעה: לבונטין 7 עורכים עוד אירוע מקורי ומעניין היום! נפלתם מהכסא, נכון? הפעם מדובר על מרתון מוזיקה יהודית, שייתן ייצוג למוזיקה אשכנזית מסורתית – אך גם לעדות המזרח. מופיעים: יאיר דלאל (מוזיקה עיקרית), חגי בילצקי, איל תלמודי והלל אמסלם (מוזיקה צפון אפריקאית), דוויז’ען אוי (כליזמרים) ובסוף: טריו קרפיון של הכנר דניאל הופמן. 20:30. 30-40 ש”ח.
3. בתמונע (שונצינו 8 ) מציעים היום את ההצגה שיחות לילה במסגרת ליין תרבות יום ב’ שלהם. מה שזה אומר מבחינתנו זה שהמחיר יהיה 25 ש”ח. 19:30.
4. בפוסטה (פלורנטין 5) מופיעים (בחינם כמובן): רני שחר, טל קוהן וקנטרבאס. 21:30.
5. ליין מוזיקת נשמה חדש בשם סול טריין נחנך היום בלאונרה (דרך בגין 148), הפאב של הכדורגלנים שטארובר את ברומר. מדובר בליין ירושלמי ותיק ומצליח העושה עכשיו את צעדיו הראשונים בעיר הגדולה (יותר). המוזיקה תהיה “מוזיקת נשמה עם נגיעות פאנק שמנוגנת היישר מהתקליט”. נשמע מעניין. מ – 22:00, חינם.

יום ג’ (21.11)
1. ושוב אנו עם פינתנו האהובה: קולנוע חינם באוניברסיטת ת”א. בשעה 17:00 מוקרן הסרט הר ברוקבק, וב – 19:00 באטמן מתחיל. משובח, לא? אולם לב. חינם.
2. אני מת על הלחנות שירי משוררים, ולכן לא יכול שלא לדווח על הופעה של להקת רווח כפול שמשלבת רוק קלאסי ואלקטרוני בלחנים מקוריים לשירי משוררים. קלאבהד (י.ל פרץ 3), 21:30. (לאיודע כמה עולה)
3. Diffuse מופיעים חינם בסטאוט (הארבעה 14). 22:30.
4. מחליפי הפנים מופיעים חינם בסאבליים (סלמה 53) ו The Marionette בהופעה חופשית בבלום בר (קינג ג’ורג’ 2).
5. בגוזניק (עולי ציון 28, יפו) החלו פעילות חדשה (ומבורכת) בסגנון “של מי השורה הזאת בכלל” בימי שלישי. את החגיגה מוביל סוסו, בעל הפאב ועוד שני סטנדאפיסטים שמופיעים בצוותא ובקאמל קומדי קלאב. במהלך הערב עולים מתנדבים מהקהל לשחק במשחקי האימפרוביזציה, והמצטיינים נשארים לעוד משחק (הכלל הוא שלפני כל משחק מורידים צ’ייסר). מ – 22:30. חינם.

יום ד’ (22.11)
1. במקסים (המלך ג’ורג’ 48) נפתח היום ליין רגאיי חדש בשם to the maxxx של אנשי יסאייה קרו ואפיקומן (שעד עתה התמחו במסיבות רחוב). כל שבוע יתארחו בליין מיטב כוכבי הז’אנר באיזור, כשאת את הספתח תעניק אם.סי קרולינה. 22:00-3:00. 15 ש”ח עד חצות, 25 ש”ח אחרי.
2. וואו. הנה סוג הדברים שהכי כיף לגלות במקרה. קרוזנשטיין ופרחוד ו- Vialka, שזה בעצם שתי להקות שונות שהוציאו השנה דיסק משותף, מופיעים היום בלבונטין 7. את האלבומים של vialka הקנדים אני חורש כבר יותר משנה, ואפילו הייתי בהופעה שלהם בביקור קודם בארץ (ונהניתי מכל שניה). את המוזיקה שלהם ניתן לתאר כטורבו-פולק-פאנק, וצריך לשמוע בשביל להבין. בהופעה של קרוזנטיין ופרחוד נתקלתי בבביקור מקרי בגרין ראקון (פאב רוסי חמוד ולא מוכר ברחוב הירקון). בזמן ההופעה תיארנו אותם בתור כלייזמר-הארדקור, ומבלי לפרט אציין שזה היה קצת קשה לעיכול אבל מגניב בטירוף (הם ניגנו על מסור באחד השירים!). 70 ש”ח. 21:00. נראה שאלך לבד, אלא אם כן יצוץ במקרה מכר שמעריץ את הלהקות ואני לא יודע עליו.

3. רם אוריון מופיע היום בקוזה נוסטרה (נחלת בנימין 10). 22:00. ו-לא כתוב מחיר, אך אני נוטה להניח שזה חינם כמו כל ההופעות במקום.
4. הרמת מסך, פסטיבל המחול השנתי, האוונגרדי והפוסט מודרניסטי של מרכז סוזן דלל יוצא לדרך היום. יש שם המון דברים, שכולם מפורטים פה, ועל כולם אין לי כוח לכתוב בעצמי.
5. יום חופשי ללא קניות יחגג ביום חמישי הקרוב, אך באוניברסיטה ת”א יציינו אותו במשך יומיים: היום ומחר. לאורך כל האוניברסיטה יפוזרו דוכני שוק חופשי, בו כל אחד מוזמן לבוא, לתת איזה רכוש שבא לו – ולקחת מה שבא לו (או לעשות רק אחד מהשניים). בנוסף יהיה מלאי הרצאות (אשר עוד לא פורסמו ברגע זה). מידע עליהם ניתן יהיה לברר ממחר באתר מגמה ירוקה.

יום ה’ (23.11)
1. ערב הופעות פאנק יערך היום בפטיפון (יצחק שדה 32), בכיכובן של המשביר לעגבות, the testicles ומחלקת חניקות שוטרים. שלוש להקות שעצם איזכור שמן כבר הופך את הבלוג שלי ללא ראוי לקריאה ע”י ילדים. 21:00. 30 ש”ח.
2. המהפכה, שזה “מופע המשלב בין שירים מקוריים בביצוע אקוסטי, ובין קטעי אמירה, שירה, פיוט, הומור, ונונסנס”, מופיעים בקפה ביאליק (ביאליק 2). 30 ש”ח, 22:30. (אל תשאלו למה אני מדווח דווקא על ההופעה הזו ולא על כל שאר ההופעות בקפה ביאליק. התשובה תהיה: סתם).
3. נאג’ חמדי, להקת הרוק החביבה, נמצאת היום בסאבליים (סלמה 53). 22:30. חינם.

סופ”ש (24-25.11)
1. והנה הודעה נוסטלגית לחלוטין: מסיבת בריטפופ ואלטרנטיב תיערך במוסד (הרב ש”ך 12) במוצ”ש הקרוב. מי שהיה במסיבות כגון זו, יכול לנחש לבד את הליין המוזיקלי – ומי שלא היה, יכול לנחש לבד עם קצת שכל ישר. 25 ש”ח עד 23:00, 30 ש”ח אחרי – והם שכחו לציין מתי מתחילים להכניס.

2. והנה אירוע שלא השתנה בכלל בשבועיים האחרונים, ולכן אסתפק בלהעתיק את הטקסט עליו משבוע שעבר: “בלבונטין 7 מקרינים חינם גם השבת בדיוק את אותו הסרט שהקרינו שבת שעברה. בפוסט הקודם רשמתי: ”החודש מקרינים (ארבע הקרנות. כל שבת בשש בערב) את Santa Sangre. בהודעה טוענים שהוא “ סרט סוריאליסטי, על גבול האבסורד, שבהחלט אינו מתאים לבעלי קיבה רגישה אך הינו בגדר חובה לכל חובב קולנוע ואסתטיקה באשר הוא“. ב – 18:00. חינם”.
3. שייגעץ מופיעים בשישי בחינם בטאוור רקורדס (מגדל האופרה) כחלק מסיבוב הופעות בסניפי הרשת לרגל יציאת אלבומם החדש. 13:30.
4. פרי הדמיון מופיעים במוצ”ש בחינם בסאבליים (סלמה 53). הם כתבו הודעה כל כך חמודה, שלא יכולתי שלא להכניס זאת לפה.


1. Mysongs מארגנים תחרות שנראית קצת כמו ‘כוכב נולד – גירסת הרשת’. סתם, שתדעו.
2. מי שמחזיק עכבר העיר ביד, שירוץ להסתכל במדור ה’מציאות’ של אבי לבקוביץ’ בע”מ 38. כל האחרים מוזמנים להסתכל במכירת הענק של ת’רדלס שגיאחה מספר עליה.
3. ב – Q’s, ביליארד לאונג’ בר באבן גבירול 124, חוגגים את החורף בחודש ויסקי. בתפריט: בושמילס – 12 ש”ח, רד לייבל – 15, בלאק בוש – 19, בלאק לייבל – 25 ש”ח.
4. נראה לי שפעם בכמה זמן צריך לחדש את הקריאה הנרגשת לשלוח אלי מידע על הופעות ואירועים בת”א. אחרת, אנשים פשוט שוכחים מזה 🙂 אז יאללה, תשלחו למייל neiman.mail@gmail.com כמעט כל מה שבא לכם וקשור לאירועים בעיר.

7 תגובות

 1. גיאחה הגיב:

  תקן נא את הלינק לתערוכה, זה אייטם 44 ולא 45 (באשמתי, כי מחקתי סעיף אחד שעלה ריק בטעות). סורי 🙂

 2. ניימן הגיב:

  שעה – שעה אני מתקן את הפוסט מלא הטעויות הזה – ועכשיו, כשסוף סוף תיקנתי אתה מבקש ממני עוד תיקון?! 🙂

  וברצינות: אין בעיה ותודה על ההערה. תוקן.

 3. עד כמה שאני יודע – שוק חופשי, לא שוק קח תן. כל אחד לוקח מה שהוא צריך ונותן מה שהוא לא צריך. אבל אין חובה לעשות סחר מסויים. אתה יכול סתם להביא משהו, או סתם לתת משהו.

  זה די מזכיר את הקוד הפתוח…

 4. ניימן הגיב:

  אה. לא ידעתי שיש הבדל. אני כבר משנה.

 5. טלג הגיב:

  וד”א – אין ג’אווה-סקריפט של גוגל אנליטיקס, ב XML של ה- RSS…

 6. ניימן הגיב:

  אוף איתך – אני שונא כשאנשים אחרים צודקים 🙂

 7. הילי הגיב:

  http://www.threadless.com/submission/179694/I_Only_Read_It_For_The_Articles

  היי!
  הגשתי עיצוב לת’רדלס!
  מה אתם אומרים, יש לי סיכוי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting