פיילוטים 2008: קומדיות

‘הירוז חוזרים עוד שבוע’ אמר לי מישהו בבית קפה בהתרגשות. ההתרגשות גם ניכרת באתרים, פורומים ובלוגי טלוויזיה השונים. הירוז הפכה ממשהו שלפני שנה איש לא שמע עליו, לאחד הדברים הגדולים בטלוויזיה.

אז מה יהיה הדבר הגדול הבא? התוכנית שעוד שנה כולנו נתרגש לקראת חזרתה. תשובה מוחלטת יקח חודש-חודשיים עד שנקבל, אבל בינתיים אפשר להנות מהחיפוש והניחוש עצמו. לשם כך סקרה מערכת ניימן (עבדכם הנאמן, אני ועצמי) עשרה פיילוטים מבטיחים חדשים. חמש סדרות קומיות, וחמש דרמות/אקשן/מד”ב/אחר. לפני שנתחיל, ראוי לציין שהמסך המפוצל העלו כתבה דומה די מזמן. כנראה אפילו יותר טובה, אבל עם טיפה פחות פיילוטים.

ריפר (Reaper)
לא, זו לא תמונה מהסדרה


העלילה:
סאם, גיק בן 18, מגלה שהוריו טובי-הלב, מכרו את נשמתו לשטן. השטן, כאחד הטיפוסים המקסימים בסדרה (אך חסר סיגר מתבקש. בוז לפוליטקלי קורקט!), הופך את סאם לצייד ראשים. טיב הציד? נשמות מרושעות שברחו מגהנום. נשמות מרושעות עם כוחות על בסגנון אויבי ספיידרמן. סאם נעזר בחברים (גיקים כמובן) במשימותיו.

הניימן אומר..: כיף טהור. באמת. כלומר, צריך להיות ממש מוכשר כדי לעשות משהו שאינו כיף טהור עם הנחות ייסוד כמו אלו. גם הבית של הסדרה, ברשת CW (ערוץ הצעירים, בערך) מתאים לה כמו כפפה. הגיקים כיפיים, ועבודתם בחנות כלבו נותנת אופציה לשימוש בכלי עבודה מגניבים למטרות לחימה. אל תצפו פה ליותר מפאן, אקשן ובדיחות-קלישאתיות – אבל את אלו יש בכמויות. אפרופו גיקים: כולם גיקים בסדרות העונה. אם אתה לא גיק, אתה לא קיים.

צ’ק (Chuck)

צ'ק

העלילה:
צ’ק, גיק (כמובן) ופריק מחשבים, מגלה בדרך הקשה ביותר שחברו הטוב מהקולג’ הוא סוכן חשאי. הגילוי מתרחש לאחר שהחבר שותל בראשו רצף סודות-ריגול חשובים(!) – ואז מת (ממבו ג’מבו אחד גדול). צ’ק מגויס בידי סוכנת כוסית וסוכן קצת פחות-כוסון, וביחד הם מצילים את העולם. אגב, צר לי על השוביניזם בתיאור הסוכנת, אבל שלל ביקורות שמתייחסות רק לצורתה, פלוס צילומי סלואו-מושן שלה עם בגדים תחתונים, לא נתנו לי ברירה. כל כך הרבה סלואו מושן לא נראו על המרקע הקטן מאז שפמלה אנדרסון רצה בחוף.

הניימן אומר..: קומדיית-פעולה לגיקים היא רעיון נחמד למדי, והפיילוט אף עשוי היטב. קשה לדעת ע”פ הפרק הראשון עד כמה נוסחאתית תהיה הסדרה (האם כל פרק יהיה איום חדש, שצ’ק ימצא ברגע האחרון מידע מפתיע בראשו כדי למנעו?). השחקנים סבבה, האווירה סבבה, והייתי נותן לכל העסק ציון סבבה-ממוצע מנמיך-ציפויים קלאסי.

זרים באמריקה (Aliens in America)
חייזרים?


העלילה:
ג’סטין, גיק (די! לא נכון! גיק?) בן 16, סובל במידה מסוימת מבעיות חברותיות בתיכון. במידה מסוימת מאד חזקה. כדי לתקן את המצב, מתנדבת המשפחה לארח תלמיד חילופי-סטודנטים בביתם – תוך כדי תקווה שהנ”ל יהיה כוכב פוטבול מדהים שיעלה את קרנו של ג’סטין. האמריקאים האגוצנטריים האלו שכחו שאין כוכבי פוטבול מחוץ לארה”ב, ולכן מקבלים את שוק חייהם כאשר בחור אקצנטרי פקיסטני מגיע לביתם.

הניימן אומר..: עיקמתי את האף כששמעתי את תקציר העלילה, ואפילו קצת יותר בתחילת הפיילוט הקלישאתי. אך ככל שהתקדם הפרק, הלכתי ונשביתי בקסמיו. הבדיחות עובדות לא רע. דמות האמא הלחוצה נהדרת, ואנגלית קולחת במבטא פקיסטני פשוט עושה לי את זה. יש עתיד.

המפץ הגדול (The Big Bang Theory)
גיקים עם תקווה

העלילה: תאמינו או לא – גיבורי הסדרה הם צמד גיקים. אלא שבניגוד לשאר הגיקים העונה, מדובר כאן בגיקים סטריאוטיפיים אמיתיים. צאצאיו של סטיב ארקל\נקמת היורמים. הסיטואציות “המשעשעות” מתחילות כשצמד הגיקים מקבלים שכנה חדשה מאד-לא-גיקית, או יותר נכון, יפייפיה מדהימה ושטחית. מסיבות אלו ואחרות (בעיקר כי התסריט דורש), משדרת הבחורה חיבה לגיקים (ובעצם, די מתעלמת מהיותם חנונים). אהמ, ודי זהו בערך.

הניימן אומר..: בדיחות שחוקות על גיקים שדנים בתורת המיתרים והשפה הקלינגונית באותה הרצינות. בדיחות שחוקות על גיקים שלא יודעים לדבר עם בנות. אבל, היות ומדובר בכוס התה שלי, מצאתי קסם מסוים בסדרה. שלא תבינו לא נכון! לא הייתי שולח אף אחד ממכריי לצפות בה – אבל אם היא כבר על המרקע, לא נראה לי שמישהו יסבול. יצליח? נאאאאה. נוסחתי מכדי לדבר לגיקים אמיתיים. מוזר מדי כדי לדבר להמון האמריקאי. לדעתי כמובן.

אנשי המערות (Caveman)
אנשי המערות

העלילה: סדרה שמתבססת על פרסומת ביטוח. לא יכול להיות מוצלחת, נכון? אז זהו, שנכון מאד. סיפורם של שלושה אנשי מערות, חבר’ה שמתנהגים כמונו אבל נראים קצת שונה (למשל, כמו אנשי מערות), ומאמציהם לחיות בחברה גזענית מודרנית. לא צריך להסביר איזה מסר מנסים להעביר פה. כן צריך לציין שהפיילוט לא מצחיק ברמות היסטריות. מביך היא מילה הרבה יותר מתאימה לו.

הניימן אומר..: כן, אהמ, זה פשוט לא מצחיק. להרחיב? הבדיחות גרועות, המסרים שקופים יותר מחולצה לבנה רטובה, והדמויות מעצבנות ברמות היסטוריות. סדרה בלי גיקים – איך הם חשבו בכלל שיש להם סיכוי?

זה הכל רבותי. בחלק ב’ תמצאו את ביקורות פיילוטי הדרמה הנבחרים.

19 תגובות

 1. טאשה הגיב:

  בנוגע לריפר, פרט אחד שגרם לי לרצות לראות את הפיילוט ולחכות להמשך העונה הוא הבמאי/יוצר – קווין סמית’. מלך סרטי הגיקים/פאן טהור שלעיתים מאכזב אבל לרוב מצליח ליצור קולנוע מצויין. מעניין איך הוא יתמודד עם פיתוח קווי עלילה שנמשכים יותר משעתיים.. :O)

 2. ניימן הגיב:

  ואללה צודקת – שכחתי לציין שהוא קשור לעניין.

 3. זה זמן טוב להגיד לך שהירוז חוזרים היום?
  מבין הסדרות שהבאת, אני אתן סיכוי לצ’אק, ולו בגלל אדם בולדווין שהיה ג’יין בפיירפליי. אולי גם לריפר. אפרופו קומדיות, יש סדרה חדשה של קלסי גראמר שכתבתי עליה אצלי – הפרק הראשון היה חביב, אבל מדובר ב-100% סיטקום רגיל לחלוטין עם שלוש מצלמות וצחוקים מוקלטים.

 4. פלאפי הגיב:

  הירוז חוזרים היום, המשרד חוזר ביום שישי, ומאותו יום יש אייקון לשבוע שלם (אגב – בואו לברמן. יהיה מצחיק).
  אכן, זה זמן נהדר להיות בו גיק.

 5. ניימן הגיב:

  רואה שחורות – גם אותי הקטע עם בולדווין קנה. בדיוק כמו שסאמר גלאו (ככה מאייתים את שם משפחתה?) תגרום לי לראות את כרוניקת שרה קונורס.

  אני עוד אגיע לקלסי גראמר. שמור לו חסד נעורים אצלי – הייתי מכור לשלוש העונות הראשונות של פרייז’ר (ואז לא הצלחתי להינות כמעט מאף פרק בעונה מתקדמת יותר).

  פלאפי – סוכות תמיד היה פריים טיים של גיקים :]

 6. אסף רזון הגיב:

  רק תיקון קטן – אם הבנתי נכון, קווין סמית’ אינו מפיק או מעורב בצורה חשובה בסדרה Reaper.

  הוא ביים את הפיילוט, אבל זהו.

  ציטוט מויקיפדיה:

  He also goes on to say that the reason he took the job is that he has always wanted to direct something he did not write, but never had an interest in doing it on the big screen. He has since said he’ll never do it again.

 7. פרנק הגיב:

  ולמרות זאת, הוא גם מביים (ואולי כותב) פרק אחד בסדרה Heroes: Origins שתשודר באפריל.

  לצערי, היה די קשה לזהות את הסגנון של קווין סמית בפרק המדובר. לא חשבתי עליו בכלל בזמן הצפייה ובסופו של דבר זה היה עוד פיילוט בינוני שלא ממש עושה לי חשק לראות את שאר הסדרה. אולי זה ככה בכל שנה, אבל גם הפיילוטים האחרים שראיתי לא ממש מבשרים על סדרות גדולות. ואולי לא ראיתי מספיק.

 8. ניימן הגיב:

  אסף – ואללה? רק ראיתי את השם שלו משורבב שם, לא התעמקתי בשאר. תודה.

  פרנק – אכן לא רואים הטאץ’ שלו אפילו קצת. אבל גם לא באמת ברור מה הטאץ’ שלו אם הוא לא כתב את התסריט. בלי דיונים-גיקיים ברומו-של-עולם, אין לקווין סמית’ סגנון דיון מיוחד..

 9. grebulon הגיב:

  לא מבין מה כולם מתלהבים מקוין סמית. בסך הכל הבריק בסרט אחד ומאז כל מה שעשה חרא. אולי חוץ מאיימי שהוא סרט סביר, אבל לא יותר.

 10. דייב דנ הגיב:

  צר לי שאני לא מצטרף להתלהבות מהירוס, כנראה שאני אחכה שתסתיים הסדרה ואז אצפה בה ברצף (תוך קיטורים מרובים) לגבי הסדרות המדוברות, יש לי את ווידס נשארו לי בבוידאם עוד כמה פרקים מהעונה השלישית של המשרד והרביעית של הפמליה נקווה שזה יספיק לי עד שאבודים יחזרו.

 11. ניימן הגיב:

  גרבולון – עניין של טעם. לדעתי ארבעת הסרטים הראשונים שלו מבריקים (לא פחות). אחרי זה חלה התדרדרות קשה.

  דייב – לווידס לא הצלחתי להתחבר בכלל (באמת. שני פרקים בקושי צלחתי). המשרד מ-ד-ה-י-ם(!) – ואיך הפמליה? שווה לראות? לא ניסיתי אף פעם.

 12. מאיה הגיב:

  אני ראיתי את הפיילוט של האישה הביינות, עם סטארבאק בתור האוייבת המושבעת של ג’יימי. זו סידרת בנות-מד”ב מעולה.

 13. דייב דנ הגיב:

  בפמליה אין שום דבר מעבר לפאן טהור, אין איזה בדיחות מיוחדות נוסח המשרד או איש משפחה. קצת הומור סטלנים, קצת בדיחות מאחורי הקלעים של הוליווד, הרבה ניימדרופינג.
  אם אתה לא בקטע של בשר חשוף ועשן של מריחואנה אז על תתקרב לסדרה.

 14. ניימן הגיב:

  באמת לא בטוח שזו כוס התה שלי.. :]

 15. גיאחה הגיב:

  אני לא בטוח אם זכרתי נכון, אבל נדמה לי ששמעתי את שמו של קווין סמית’ קשור ל”ריפר”…

 16. גיאחה הגיב:

  note to self: לקרוא את שאר התגובות לפני שאני מגיב 🙂

 17. דוד הגיב:

  “יצליח? נאאאאה.”
  🙂

 1. 27 בספטמבר 2007

  […] « פיילוטים 2008: קומדיות […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting