ביטים של ברלין 2011: Wohnzimmer. חדר המגורים.

אם אי פעם אכתוב תסריט, אז לפחות סצינה אחת בו תגיע מקורותי אתמול בערב. כמחווה לליל אמש, נכתב הפוסט הזה. אלו הקישורים שרק אני מבין בין הבלוג למציאות.


[תמונת אילוסטרציה, לא מהמקום. אבל בחיי שיש שם פריט ריהוט דומה לזה! CC מפה]

Wohnzimmer, חדר המגורים, נמצא בפרנצלאואר ברג. שכונה צפונית מזרחית למרכז העיר שאני מגדיר כשדרות רוטשילד של ברלין. יש בה את בתי הקפה הטובים בברלין – בדוק – וכמה מהמסעדות המשובחות לבורגנים הצעירים. יש שם גם מועדונים מפורסמים וכנראה – כך אומרים – שגם לא מעט פאבים. אבל לא בדקתי את רובם; ברוב הערבים אינני מגיע לפרנצלאואר ברג. וגם כשכבר יוצא לי להיות שם, אני תמיד מוצא עצמי ב – Wohnzimmer.

ה – Wohnzimmer הוא פאב טיפוסי לאיזור: גדול אם כי שכונתי, ריהוט שנות ה – 60-70 מרהיב ונוח, קירות חשופים, מוזיקה חיה בחלק מהערבים ושירות גרוע. לפעמים צריך לשבת לברמן על הצוואר כדי שיואיל בטובו למזוג לך את הבירה. הוא מזכיר לי את הקולגה (ז”ל?): מקום ביתי, נעים שמישהו תקע בו בר. או במושגים תל אביביים: כמו הפרוזדור, אבל מושקע יותר.

הכל הולך במקום: קפה אחה”צ או שוקו מצוין נינוח, בירה לשעת ערב מוקדמת, דייט – וכמובן: ערב שתיה עצבני בסופו תמצאו עצמכם במכון קעקועים עם בחור בשם ‘יוהאנס’ לפני שתספיקו לאמר לו שאתם לא אנשים מהסוג הזה*.

הפאב שוכן על Helmholtz Platz (כיכר הלמהולץ), שזו כיכר חמודה עם גינה במרכזה. ואם מזג האוויר טוב, והשכנים מוצאים חן בעיניכם, תוכלו לשבת בעצלתיים בחוץ, ללגום בירה, להשקיף על שחקני הפינג פונג החובבניים, וליהנות מערב טיפוסי בפרנצלאואר ברג שבברלין.

[Wohnzimmer, Lettestraße 6, 10437 Berlin]

————–
* לא לא. זה לא קרה לי ברוך השם.

3 תגובות

  1. רחלי הגיב:

    זה לא הוגן בעליל לספר שיש סצינה מרהיבה ואז לא לחלוק אותה!

  2. ניימן הגיב:

    צודקת, אבל באופן עקבי למדי בבלוג לא חושפים סצינות שקשורות לעוד אנשים חוץ מבעל הבלוג בלי לשאול אותם קודם אם מותר…

  3. רחלי הגיב:

    נו, לא יכולה שלא לקבל את הנימוק המכובד. אז אתיר את חרצובות דמיוני ואאלץ להסתפק בכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting