פינת היצירה הגרמנית: אודו לינדנברג חי היישר ממלון אטלנטיק!

אורח עוזב מלון, ביג דיל. אורחים עוזבים מלונות כל יום. אבל אם האורח הוא אודו לינדנברג, *ה*רוקר הגרמני, עם ה’ הידיעה מודגשת בשחור ובפונט גדול מהרגיל, והמלון הוא מלון אטלנטיק – מקום בו הוא התגורר בערך 17 שנה והפך לסמל של המלון – אז זה.. מעניין. האירוע התרחש במאי השנה – אבל זה לא הפריע לאודו לינדנברג להוציא ביום שישי האחרון דיסק בשם: MTV Unplugged – חי ממלון אטלנטיק.

כתבתי כבר לפני שנה וחצי על אודו לינדנברג. אז האשמתי אותו בהיותו אחד המוזיקאים המרשימים שפגשתי – ואני עדיין עומד מאחורי זה. בגיל 65 ממשיך אודו לבעוט מוזיקלית כאילו אין מחר. יש באמתחתו 33 אלבומי אולפן, חמישה אלבומים חיים שהוא מוציא בתדירות נמוכה – ועוד כמה וכמה קומפילציות. הוא גם צייר, בחור עם אמירה פוליטית, ובהחלט אומן שאתם רוצים להכיר.

הדבר הראשון שעשיתי כשהגיע אלי אלבום ההופעה הכפול והשמן (24 שירים), זה להאזין לו שלוש פעמים רצוף. אחרי זה נרגעתי קצת ושמעתי אותו רק פעמיים נוספות באותו הערב. הוא מבוא נהדר למוזיקה של אודו לינדנברג ודיסק מעולה באופן כללי. אם כי יש כמה להיטים ברורים שחסרים, כמו Sonderzug nach Pankow בעל החשיבות ההיסטורית: בזכותו קיבל לינדנברג את הזכות להופיע במזרח גרמניה.

בחרתי את Ich Lieb Dich Ueberhaupt Nicht Mehr (אני לחלוטין לא אוהב אותך יותר) בחוסר החלטיות מתוך שלל שירים נהדרים מהדיסק. קחו דגימה, ורוצו להשיג עוד.

[הורדה: Udo Lindenberg – Ich Lieb Dich Ueberhaupt Nicht Mehr]

תגובה אחת

  1. 5 בפברואר 2012

    […] אודו לינדנברג כבר כתבתי פה. הוא הפרוטוטייפ של הרוקר המזדקן בכבוד, ותמונתו מונפת […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting