קידום עצמי בוטה: Hysteresis and Slow-Fast Systems 2011

זוכרים את זה? לא צריך ללחוץ על הלינק, מדובר בפוסט בו ביקשתי עזרה בעיצוב לוגו ופוסטר לכנס מתמטיקה שאני מארגן עם חברים. נחשו מה? בסוף הכל עבד! וכנס Hysteresis and Slow-Fast Systems 2011 יוצא לדרך בקרוב.

יש לנו 28 משתתפים בינתיים. נשמע מעט? “במושגים של מתמטיקה זה וודסטוק” (אם לצטט את The Big Bang Theory).


[ידידה הכינה לי כמה לוגואים. זה הלוגו הנבחר, למרות התנגדותי הבוטה. עריצות הרוב]

הכנס מתרחש בויטנברג ועוסק במה שנקרא “היסטרזיס” (Hysteresis). מהמילה ‘היסטוריה’. מערכות עם היסטרזיס הן מערכות עם זכרון: מה שהן עושות עכשיו תלוי במה שקרה בעבר.

נשמע טריוויאלי, נכון? אבל בתכל’ס רוב המודלים במחקר המתמטי התיאורטי הם חסרי זכרון. זכרון מסבך את המחקר פי אינסוף. סוג המערכות שאנו עובדים איתן הן כאלו שלפעמים משתנות ממש (אבל ממש) מהר, ולפעמים באיטיות של העלאת שכר רופאים. לכן קוראים להן Slow-Fast Systems.



[זה הלוגו בו אני רציתי לבחור]

אני בטוח שיש בישראל אנשים שעובדים עם כאלה דברים, אבל אני לא מכיר אותם. אם אתם כן מכירים (או אתם האנשים האלה? Fat chance), אז תפיצו את הבשורה. הכנס מתרחש ממש בקרוב: 12-14 בדצמבר 2011, ותיאורטית עוד ניתן להוסיף אנשים לתוכניה.

7 תגובות

 1. CrazyVet הגיב:

  לא מבינה בזה כלום, אבל היסטרזיס נשמע כמו מונח רפואי, קצת סתום כי הסיומת -אזיס מעידה על מצב קיים והיסטר- זה רחם, כלומר, בתיאוריה, המונח הזה מצביע על קיומו של רחם. לא ממש קשור ומשעשע רק אנשים מוזרים כמוני…

  שיהיה המון בהצלחה 🙂

 2. אריאל הגיב:

  גם אני לא מבין בזה כלום אבל הייתי חייב לחזק את העדפה שלך בנוגע ללוגו.
  בכמה רמות מעל בחירת הרוב. או כמו שאני אוהב לומר: “הרוב לרוב טועה”.

 3. ניימן הגיב:

  CrazyVet: משעשע. אולי אזרוק על זה הערה בכנס ברשותך.

  אריאל: כל שאר המארגנים חוץ ממני הם מתמטיקאיים. חוש העיצוב של מתמטיקאיים זה מכה שלא ברא השטן. היום היה לנו ויכוח מרתק. חוץ ממני אף אחד לא חושב שזו בעיה שבסטיקר, שאנחנו מדביקים על התיק הכחול של הכנס, משתמשים בפונטים כחולים. ישמרני שם.

  תודה על החיזוק!

 4. עודד הגיב:

  אני מכיר אי אלו פיזיקאים שמתעסקים במערכות שמה שמעניין בהן זה ההיסטרזיס (כולל צימוד בין דרגות חופש מבירות ואיטיות, בתחום פיזיקת חומרים, בהקשר של חומרים זכוכיתיים). השאלהת האם הכנס הזה הוא למתמטיקאים נטו, או שיש מקום לאנשים שמתעניים במשהו שקשור יותר לעולם המוחשי ולא רק במבנים/מערכות האבסטרקטיים?

 5. עודד הגיב:

  מבירות=מהירות

  עייף=טועה

  🙂

 6. ניימן הגיב:

  היה לנו בספטמבר כנס שעירב פיזיקאיים ומתמטיקאיים שעוסקים בנושאים האלו – אבל הפעם אלו רק מתמטיקאיים.

  מצד שני – אשמח אם תכיר לי אותם בפעם הבאה שאהיה בארץ :]

 7. עודד הגיב:

  אשמח להצליח להכיר לך את עצמי בפעם הבאה שתהיה בארץ 😉

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting