נגנז בגנזך 03.01.2013: כולם סיכמו את 2014! טלוויזיה, מוזיקה, אנימציה, קולנוע, משחקי מחשב ועוד ועוד

זהו, נגמרה 2013. השבוע האחרון של 2013 היה שבוע בכלל לא נעים לבעל הבלוג. התוצאה היא קצת פחות עדכונים בימים האחרונים. סביר להניח שקצב העדכונים בכלל ירד בינואר.

השבוע עלה בבלוג גיקדום דצמבר! הוא קצת הלך לאיבוד בין שלל סיכומי 2013. מקווה שאנשים יגיעו אליו בעתיד.

חדשות גיקיות נוספות הן הפוסטים על העלאת כל משחקי אטארי 2600 לרשת, ומדריך האנימציה ל – 2014 של קרטון ברו.

בתחום הפוסטים השוטפים, עלה פוסט על להקת רוק גרמנית ימנית לשעבר, וסקירה על שני הספרים הראשונים של קייט דניאלס: סדרה סטנדרטית אך מצויינת של פנטזיה על טבעית.

1. רבים מהעוסקים בתעשיית הבירה החליפו את תמונת הפרופיל שלהם בפייסבוק לשני בקבוקי בירה על רקע שחור. הסיבה היא גזירה נוספת של הממשלה נגד תעשיית הבירות והאלכוהול. הפעם רוצים להגביל את הפרסום ברשת. והעליהום על עולם האלכוהול נמשך.

אורן אבראשי מסביר ומנתח.

2. מה קורה כשכותב קומיקס, לא פופולרי במיוחד כמו מארק אנדרו סמית’, מבקש מימון מהקהל לספר שלו? בדר”כ לא קורה הרבה ואנשים לא ממהרים להשקיע. אלא אם כן האמן שנבחר לפרוייקט הוא כוכב עולה כמו  ג’יימס סטוקו.

הפרוייקט של מארק אנדרו סמית’ וסטוקו קיבל פי 15 מימון ממה שביקש. הצלחה מסחררת – עד שהגיע רגע המימוש: הפרוייקט לא ממש יצא לפועל, והספרים נשלחו רק למספר קטן מאד של אנשים. עלילון הצליחו להניח יד על אחד מהם. הסיפור והביקורת פה.

3. רונן דורפן בוחר את סיפור הספורט המשפיע ביותר של 2013. אבל זה לא רק הסיפור שהוא בחר, אלו גם הסיפורים בתגובות שכדאי לקרוא.

4. אוסף סיכומי שנה שניימן אוהב: סיכום ספרותי של ייקום תרבות.
סיכומי מוזיקה: רדיו פרימיום להמוני המצוין, קפה גילברטר האוריינטאלי, תפו”ד, עונג שבת.
סיכומי קולנוע: סריטה, סינמסקופ.
סיכום אורבני של עוד בלוג תל אביבי.
סיכומי משחקי מחשב של גיימפאד. הסיכומים שלהם אישיים בטירוף והתוצאה נהדרת.
סיכום אנימציה לא מיינסטרים של שוליית הקוסם.
סיכום אנימה בחרוזים.


[מקור. CC]

5.
עידן קינן הלך לאכול בבהדונס ברמת החייל. הוא לא היה מי יודע כמה מרוצה וכתב סטטוס שלילי בפייסבוק. עד פה, סטנדרטי. הבעיה החלה כשבעל החומוסיה החל להגיב, וללכלך ולריב עם כל העולם. ככה עושים יח”צ שלילי ויוצרים את הויכוח הפייסבוקי של השבוע.

6. יש סיכומים שמגיע להם אייטם משל עצמם. כזה הוא סיכום השנה של קפה + טלוויזיה. הם הפגיזו לגמרי עם הדרמות הטובות ביותר, הקומדיות הטובות ביותר, תוכניות אירוח, אופרות סבון, תוכניות זרות וכו’ וכו’. הפוסט האחרון הוא זה, ושם יש קישורים לכל השאר.

7. זה באנאלי, אבל אני מת על רשימות מסוג תשע המכות של התור בסופר.

8. רביב דרוקר ראיין שורה ארוכה של יועמ”שים בהיסטוריה הישראלית. עכשיו הוא מעלה בבלוג שלו את סדרת היועמ”שים – ראיונות מרתקים שפותחים (עוד) צוהר למאחורי הקלעים של הפוליטיקה הישראלית.

מתחיל פה, ותאלצו לדפדף לבד בשאר הפוסטים. לא מצאתי לינק מסודר.

9. שאלות קשות במשרד הפנים. מזכיר את תקנון הבטיחות של כניסה לבית הקרטון של הבת (בת השלוש) של המנחה שלי.

10. למה המרקע שלי מלא בדמויות הזויות צווחניות? יובל דרור על מותו של האנדרסטייטמנט.

בקטנה:
1. ולווט אנדרגראונד חוגגת שמונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting