יומיות 29.03.2020: סדרה מצוירת על פי בעיית שלושת הגופים

קמתי היום לידיעה שהתקיימה לוויה המונית בבני ברק בהשתתפות מאות חרדים. יותר מדויק: קמתי היום לקול זעם של הרבה אנשים על חרדים: לא אחראיים, מפיצים את הקורונה, ואת שאר הדברים אני לא רוצה לכתוב כי מסך המחשב שלכם לא יסבול זאת.

אני חייב כמובן להצדיק את מעמדי כאדם שתמיד אומר ההפך, אז יאללה.

לעשות הלוויה המונית בתקופה הנוכחית הוא מעשה נפשע, שלא יהיה ספק. אני מזועזע כמו כולם.

א-בל: הייתי מזועזע גם שבוע שעבר מהתקהלות של חילונים בפארק הירקון ובים. אני מזועזע מחברים שלי ששוברים הסגר (בגלל שיש סכנה שהם נדבקו בקורונה) כי “לא בא להם לשחק במשחק הזה”. אני פשוט מזועזע על בסיס שעתי כיום.

הייתי כל כך הרבה מזועזע לאחרונה שכנראה מיציתי את מלאי הזעזוע לתקופת חיים אחת וכבר קצת קשה לי להבדיל מתי אני מזועזע או כועס עם סיבה טובה או מתי אני פדנט פרנואיד שלוקח את כל הסיפור קשה מדי.

אני מבין שהמספרים מראים שחרדים כנראה מתעלמים יותר מהמגפה מאשר הציבור החילוני. אני מבין. אבל יש לי חברים חרדים, אני עוקב לפעמים אחרי המדיה החרדית, ורובם לא מתעלמים. כמו שרוב החילונים לא מארגנים פאבים לא חוקיים בתקופה הזאת.

זה בהחלט הזמן לדבר ולהיאבק באירועים המוניים כמו לוויות. אבל לא נראה לי שזה הזמן לנצל את זה להשתלחות בחברה החרדית בכללותה. אני ידוע שבתי הכנסת ריקים עכשיו, והרבה רבנים עברו להתפלל בבית.

לסיום, הוכחה קטנה שחרדים לוקחים ברצינות את הקורונה. כרוז בירושלים:

שאר הפוסט יהיה אייטמים קטנים וחמודים, כי זה המצברוח היום.

1. הספר בעית שלושת הגופים הוא אחד מטרילוגיות המד”ב האהובות של העשור האחרון. הוא זכה בהוגו, והרבה אנשים – מכל העולם – אמרו שהסדרה היא אחת הטובות שהם קראו. אישית לא מתתי על הספר הראשון [ביקורת], אבל מה אני מבין.

היו נסיונות לעבד את הטרילוגיה מאז למדיות אחרות. ב-2015 ניסו לעשות סרט על פי הספר הראשון, אבל זה לא יצא לפועל. ב-2021 תצא סדרה מצוירת בסין.

מסתבר שהיה עוד נסיון, שצלח, והוא אחד הדברים מוזרים שיש.

ב-2014 יצאה סדרה מצוירת, שכולה נעשתה במשחק המחשב Minecraft. היא מתבססת על הספר הראשון בטרילוגיה. ב-2016 יצאה העונה השניה (על פי הספר השני), ובהמשך גם העונה השלישית.

לא מאמינים לי? בבקשה, הפרק הראשון מהעונה הראשונה, עם כתוביות.

הנה הלינקים לעונה הראשונה, השנייה והשלישית. אם אתם צופים בסדרה תדעו שאני מעוניין בביקורת לאתר.

2. אורי פינק, גדול הקומיקסאים הישראליים בכל הזמנים לדעתי האובייקטיבית, עם קריקטורה לכבוד הקורונה.

ספיירמן בימי קורונה

3. הרגע ביליתי חמש דקות האזנה לתחנות רדיו מישראל, איראן, הודו, סרביה ותחנת מוזיקה אנדלוסית מאלג’ריה.

אתר שנותן לכם למצוא תחנות רדיו מקריות ע”פ מפה. זה פצצות לגמרי. שאר הפוסט יכתב בהאזנה למוזיקה אנדלוסית מתחנת הרדיו הזאת.

4. אתם יודעים מה אני צריך עכשיו? אני צריך משהו מצחיק שיגרום לי לשכוח מהעולם. ברדדיט ביקשו, מאותן הסיבות, המלצות על ספרי מד”ב קומיים. הרשימה שיצאה בתגובות נהדרת.

5. ארכיון וירוס הקורונה: נסיון לאסוף את כל הכתבות (באנגלית) שנכתבו על הוירוס כל יום, ממוינות ע”פ תאריך, כדי לתת נסיון לראות איך הסיפור התפתח.

6. “אצלי הכל בסגר” של אנדרדוס. צריך שם לסוג האמנות שיוצרים בשיתוף כשכל אמן נמצא במקום אחר.

7. אני לא מופתע.

8. “אזרח! למה לא הטענת את הטלפון שלך?!”, שוטר מבקר אדם בטיוואן שהטלפון שלו כבה כי נגמרו הבטריות והממשל לא יכל לעקוב אחריו.

9. לפתע הגיעו היום עשרות מבקרים לפוסט ישן שלי על מערכון אנימציה גרמני משנות השבעים. אני לא יודע מאיפה הם באו, אבל הם בטח התאכזבו: הקישור למערכון הפסיק לעבוד.

אז הנה, שלוש וחצי דקות של הומור ישן משובח. מומלץ בחום.

יש סרטון נוסף אדיר לא פחות באותה הסדרה על איך לבשל ביצה. זה מצחיק, כי גרמנים דנים על הכל באותה רצינות יבשה.

[עדכון: 250 מבקרים הגיעו לפוסט ישן עם לינק שבור. מאיפה אתם אנשים?! עידכנתי את הלינק כדי שהם לא יתאכזבו]

10. ידעתם שאפשר לשים רקע לשיחות שלכם בזום? קצת פאדיחה, אבל לא ידעתי. אבל עכשיו נחשפתי לשלל רקעים, וזה הרקע שאני מתכוון לשים בפגישת אלמונית הבאה.

חדר מצויר עולה באש

זה עומד לבוא לאנשים בהפתעה, בואו נראה מה תהיה התגובה.

11. לידיעת חובבי הארי דרזדן: לאחר שש שנות הפסקה, ג’ים בוצ’ר יוציא השנה לא ספר אחד בסדרה, אלא שניים!

12. לידיעת אנשי מדעי המחשב בקהל: יומן עם כל ההרצאות אונליין במדעי המחשב. אפשר לסנכרן את זה עם הגוגל קלנדר שלכם אם אתם מחובבי הז’אנר.

13. המקרה המוזר בו שאלו את ד”ר ברוס אילוורד מארגון הבריאות העולמי על איך טאיוואן התמודדה עם המגיפה.

3 תגובות

 1. melquiades הגיב:

  לגבי המערכון אנימציה הגרמני.
  זה כנראה קשור לעובדה שהתחיל להסתובב היום תרגום לעברית של הסרטון.
  https://www.youtube.com/watch?v=mr2scvbYICA

  אני קיבלתי את זה בוואטסאפ המשפחתי

  • ניימן הגיב:

   קטע. אני בטוח שיש קשר, אבל הוא אומר לי כרגע שיש שם כרגע “רק” 264 צפיות. אז אולי יש עוד גירסא עם קישור לבלוג (לא מצאתי)? יש פה תעלומה לניימן הבלש!

 2. אסף הגיב:

  לגבי החרדים, כרגע מחלקות הקורונה מלאות ב 95% חרדים אז לא משנה איך תנסה להציג את זה במבחן התוצאה הם לא ממלאים אחרים ההוראות בפער ניכר על כל אוכלוסיה אחרת. הבעיה עם החרדים כמו תמיד שהם לא רואים את עצמם ככפופים למדינה אלא לרבנים ולכן נוהגים להתעלם מהוראות של מערכת הרפואה, מה שבעייתי בזה הוא שההתעלמות שלהם פוגעת בכלל הציבור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting