ברלין בשישה ימים: ברלין בחצי יום

שלום לך תייר יקר וברוך הבא לברלין. קרה המקרה התרחש המאורע ויש לך רק יום לשרוף בעיר הגדולה באירופה? או שמא חשקה נפשך לשים ‘וי’ מהיר על כל הדברים שממש-מוכרחים-לראות ואחרי זה להמשיך הלאה להשתכרות בלתי פוסקת במסבאות העיר? או שאתה סתם מאלו שאוהבים שלוקחים אותם ביד ומראים להם בניין אחרי בניין עם סיפורים והסברים מרתקים כמו ילדים קטנים? מצוין. כי בדיוק בשבילך יצרו את הסיור החינמי של ברלין.


[התמונה מויקימדיה. Public Domain]

בשלוש וחצי שעות תשוטט במיטב פניני העיר: שער ברנדבורג, פוטסדאמר פלאץ, הכיכרות היפות והסמלים המרשימים. המדריכים, בריטים ברובם, הם שחקנים בדם ומספרי סיפורים מצויינים. במילים אחרות: זמן הסיור יעברו לכם כהרף עין. הוא יוצא כל יום ב – 11 (לפנות בוקר) או ב – 13 (בבוקר) מ – Brandenburger Tor. המחיר חינמי, אבל אמורים להשאיר טיפ בסוף (ורבעק, אל תהיו קמצנים). רוצים עוד מידע? חבל, כי כל מידע נוסף ימיט אסון (או יותר נכון: ספיילר לכם את הסיור). ממש מתעקשים? תעיפו מבט באתר.

בהמשך היום: הגירסא האלטרנטיבית של הסיור!

כרטיס ביקור:
שם: Free Walking Tour Berlin
איזור: מיטה (Mitte)
כתובת: Brandenburger Tor
שעות התחלה: 11 ו – 13.
טיפ: יש עוד מלא סיורים דומים. תבדקו באתר.

13 תגובות

 1. ליידי קילדר הגיב:

  הכל טוב ויפה, ניימן, אבל אני זוכרת שמישהו הבטיח לי קצת פירוט על הספריות של ברלין:-)
  קצת קולטורה שאינה קשורה בבירות וגותים זה יותר מידי לבקש?
  טוב, אני סתם מקטרת אובייסלי. סחטיין על ההשקעה המרובה בסדרת הפוסטים הזאת. אם אני אזדמן אי פעם לברלין, יש במה ובמי להיוועץ.

 2. ניימן הגיב:

  האמת היא שזו לא כזו השקעה מטורפת. יותר מין ניקוי אורוות מהיר שיעזור לי בהמשך בכל מיני דברים :]

  וכן… הבטחתי מידע על ספריות. הוא יגיע בטח. בסופו של דבר.

  היום אני עייף אז קשה לי להתחייב :]

  תודה על המחמאות!

 3. בעז יניב הגיב:

  המממ זה ממש הפך להיות המדריך לדברים שאפשר לעשות בברלין אבל לא עשיתי ולא ראיתי כי הגעתי לעיר אחרי פסטיבל של שבוע ביער בגרמניה ובקושי יכולתי ללכת… ככה שמה שנשאר לעשות זה לשתות עוד ועוד קפה לאכול בדוכנים ברחוב לשתות בירה ולחזור למיטה 🙂

 4. ברלין היא עיר מדהימה וקסומה, והפוסטים שלך מעוררי תיאבון.
  אבל.
  יש באוקראינה קבר אחים מלא בקרובי משפחה שמפצירים בי לפחד מלהגיע, ומשום מה אני מקשיב להם.

 5. ניימן הגיב:

  בעז – מה שעשית נשמע ממש לעניין. לא נראה לי שיש לך מה להתחרט :]

  קובי – תודה על המחמאות. אני באמת חושב שגרמניה שהייתה אחראית לשואה שונה מהותית מגרמניה של היום.

 6. ניימן הגיב:

  אכן כי כן :]

 7. הילה הגיב:

  הסיורים החינמיים באמת מעולים. אלא אם כן יש איתך בקבוצה חבורת נערים רוסיים שמשחקים תופסת על האנדרטה המפורסמת לזכר השואה. אבל חוץ מזה זה שווה את הזמן. וגם הסיור האלורנטיבי באמת מגניב. מכיל סיפורים שאין למצוא במדריכים השונים או באינטרנט.
  חג שמח לכולם!

 8. ניימן הגיב:

  יש שורה שלמה של סיורים חינמיים. מתישהו אני מתכנן לעשות את כולם :]

 9. דייב דנ הגיב:

  מסתבר שהסיור החינמי ידוע לכולם, ואפשר לראות למרחוק את התור לקראתהסיור של השעה אחת עשרה. אפשר לאמר להגנתם שהם מאוד מסודרים ודואגים שיצאו סיורים בקבוצות קטנות. המדריכים מצויינים ונותנים מידע שלא היית מקבל אם היית יוצא לבד. איך הסיור עצמו? טעימה קטנה של כל אתרי ה”חובה לראות” בברלין.
  הבעיה היחידה היא באמת משדובר בטעימה ושכמעט אין זמן לצלם, אבל הכל כל כך קרוב ומי שיש לו זמן יכל לבוא למחרת ולעשות לבד את הסיור ולהיכנס לכל האתרים שבדרך.
  לנו לא היה את הזמן הזה, אבל נראה אולי בפעם הבאה.
  חוץ מהסיור “החינמי”, לקחנו סיור לפוטסדאם, גם שם הכל היה מאוד זריז. וכמובן שלא מצליחים לכסות את שפע האתרים באזור, המלצה שלי- לקחת חדר ולבלות יומיים שלושה רק שם. אם אני אחזור לגרמניה בעתיד, זה כנראה יהיה לשם.

  החברה שמפעילה את הסיורים, מפעילה גם סיור בירושלים ןבעתיד הקרוב תפעיל גם סיור בתל אביב (אבל רק בקיץ). מי יודע ניימן, אולי תעביר שם את הסיור האלטרנטיבי…

 10. ניימן הגיב:

  מצטער על התגובה המאוחרת.

  אז כן. הטיול החינמי די מפורסם (אם כי לא ידעתי על התור. זה בטח קטע של קיץ). לא כל מה שמפורסם בבלוג הוא סוד כמוס :p

  פוטסדאם מקסימה(!!!!) – אבל יומיים-שלושה שם? באמת? כמה זמן היה הסיור שלכם. תמיד היה לי רושם שיום אחד (ועמוס אמנם) בפוטסדאם די מספיק. הייתם גם ב
  Babelsberg?

  ואני קודם צריך לחזור לת”א, ורק אחרי זה להעביר סיורים :]

 11. דייב דנ הגיב:

  היינו בערך חמש שעות בפוטסדאם, התחלנו את המסע שלנו בגשר והגענו עד גני סנסוי. נראה לי שמקומות מהסוג הזה צריך לספוג אווירה, לקום בבוקר לאכול משהו מול הנהר. לעשות סיבוב במדרחוב לחזור לנוח בפארק. לא צריך לרוץ ולמהר.

 12. ניימן הגיב:

  אתה צודק. וגם עדיף לעשות את זה באחד מסופי השבוע בהם יש פסטיבל כלשהו בעיר. אני לא אומר את זה מנסיוני בפוטסדאם (הייתי שם פעמיים, וחמש שעות במצטבר) – אלא מנסיוני בערים גרמניות בסגנון.

  אבל זה משהו שונה לגמרי – ולא קשור כל כך – לברלין. זה כבר ביקור לתוך גרמניה האמיתית…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting