ביטים של ברלין 2010: המקום בו האבסינט נשפך כמו מים

אבסינט.

לא מעט אנשים מקשרים למילה הזאת מסתוריות, טירוף. רומנטיקה. רומנטיקה אמיתי – לא בין בחור לבחורה. כזאת שמובילה יוצר מוכשר ומסובך להשתכר בפינה אפילה של פאב טחוב עץ ולהוציא תחת ידיו יצירה מבריקה, אפלה ומטורפת.

אבסינת גם מתקשר לגאונות. לאוסקר ויילד ולנפוליאון ולצייר ההולנדי הזה שחתך את האוזן שלו אחרי צריכת יתר של המשקה. כדי להוסיף חבית נפט למדורה, הוציאו בשלב מסוים את אבסינט מחוץ לחוק היות וה – thujone שיש בו גורם להזיות. טעות חמורה שגרמה לפופולריות ולהילה של אבסינט להרקיע שחקים.

כיום מותרת המכירה של אבסינט באיחוד האירופאי, תחת פיקוח על כמות ה – thujone. אז האירופאיים חוגגים, ולוגמים בערך 200 מותגים של המוצר הנ”ל. וגם מהללים אותו, ופותחים עבורו שווקים מיוחדים.

חנות אבסינט ברלין

נזכרתי בהם השבוע בעקבות חבר גרמני שלקח תייר שמתארח אצלו לסיור אבסינתים בעיר כאטרקציה מקומית. ואם זה טוב למכר של חבר – אז זה טוב גם לקוראי הבלוג שלי.

חוץ מזה שכבר מלא זמן מסתובבת אצלי תמונת החזית של ה – Absinthe Deop ומחכה לגאולה.

ה – Absinthe Depot (כתובת: weinmeisterstrasse 4, 10178 berlin) במרכז ברלין (סטייה של עשרים שניות מרחוב רוזנטלר פלאץ המרכזי והנהדר לתיירים) היא חנות… אבסינט. יש בה ריצוף עץ ומדף בקבוקים מאובקים מסתוריים שמוסיפים לחנות את האווירה הישנה שאבסינת נזקק לה כל כך.

מלבד כך יש שם כמויות של אבסינט. כמויות אדירות – בכל הצורות והצבעים (אבסינט לא חייב להיות ירוק) – מה שגורם לראשכם להסתובב ולבלבול עז לתקוף אתכם בשאלה מה לרכוש. ניסיתי להתייעץ עם המוכר, אבל הוא גילה אנרגיה של קרפדה על סמי הרגעה ומלמל משהו באדישות בעודו מסמן לי עם העיניים, העצומות, שאתן לו להמשיך לישון.

אחרי זה שאלתי אם יש טעימות – ובלי לענות, כאילו-מה? הוא עובד פה, הרים אצבע לכיוון שלט שטען שיש. אבל רק למספר סוגים מאד מוגבל של אבסינט שאני בכלל לא משוכנע שהם המעניינים ביותר.

אניווי – זו עדיין חנות נהדרת, ואם במקרה יהיה בה מוכר עירני יותר, אז זהו אחד המקומות המעניינים לקנות בהם מתנה הבייתה לחובב אלכוהול ישראלי. או, לחילופין: להצטייד באספקה למסיבה בערב. אל תשכחו: יש אלכוהול – יש חברים.

[מקור. CC]

אבל רגע! אמן מיוסר אמיתי, כמו רוב קוראיי מן הסתם, חייב ללגום אבסינט בפאב! אחרת הוא עלול לחתוך בעצמו איזה אוזן או אף או רגל מרוב שגעון.

יש שני מקומות בברלין, שעולים לי בראש בשניה זו*. הראשון והיותר מפורסם הוא Druide Absinth & Cocktailbar (כתובת: Schönhauser Allee 42, 10435 Berlin). יש לו כמה יתרונות: מגוון אבסינט עצום, אחלה קוקטיילים ושעות הנחה מוזרות בין חצות ל – 2:00 בלילה. אממה: יש בו גם מלא אמריקנים ואוסטרלים, שהם אחלה אנשים, אל תבינו אותי לא נכון, אבל כתיירים הם קצת… נו. איך לאמר את זה בעדינות: הם גורמים לישראליים בדרום אמריקה להיראות שקטים כמו צל. האמת היא שלתייר המזדמן זה לא הדבר הכי רע בעולם – אבל בין המקומיים יש כאלה שסולדים מכך.

ואלו שסולדים מכך מגיעים ל – Admirals Absinth-Bar (כתובת: Friedrichstraße 101, 10177 Berlin). מעולם לא ביקרתי בו, אבל הוא אמור להיות גירסא אותנטית של ה – Druide. עד כמה שפאב אבסינט יכול להיות אותנטי כמובן. עם קירות ירוקים וקוקטיילים מתחילת המאה – עם או בלי אבסינט. אהמ. האמת היא שעכשיו גרמתי לעצמי להסתקרן – אז נו, אם מישהו מגיע לשם הוא מוזמן להרים מיני-ביקורת לבלוג. או אפילו להזמין אותי במייל להצטרף.

———–
* הניסוח מוזר היות ודי בטוח שיש יותר פאבי אבסינט בברלין. אני חושב.

DRUIDE Absinth & Cocktailbar

תגובה אחת

  1. יללא בוא... הגיב:

    סיבוב ראשון אליי… 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting