הגרגרן: Helvetia – שוויץ הגרמנית במרכז קרויצברג

[הפוסט האחרון נכון לעכשיו בסדרת הגרגרן]

ראשית, התנצלות: הגענו ל Helvetia (הלווטיה) לאחר שעתיים שוטטות מורעבת. בשוטטות מורעבת אני מתכוון לדבר הבא: שני גברים רעבים הולכים ברחובות העיר ומחפשים איפה לאכול. אחד מציע מקום א’, השני מעווה פניו. השני מציע מקום ב’, הראשון מציע להמשיך לחפש. עברנו את כל השוק הטורקי פעמיים.

כשהגיעו המנות לשולחן, חילקנו אותן בלהט והתחלנו לאכול. רק אז אחד, בואו נקרא לו ‘ניימן’, נזכר שיש לו בלוג ושצריך לצלם. לכן כל מה שיש זו התמונה הבאה:

מוצג א’, מימין, הוא רוסטי. גירסא שוויצרית ללביבה, משודרגת פי כמה וכמה. כבר כתבתי עליה פעמיים בעבר. בהלווטיה יש מספר עצום של סוגי רוסטי – עם בייקון, ביצה, יוגורט, גבינות שונות וכד’, פלוס הרוסטי היומי המשתנה. אנחנו לקחנו עם קוביות בייקון ובצל ירוק. תענוג שמנוני.

מוצג’ ב’, משמאל, הוא שפצלה. אטריות הביצים הנהדרות מגיעות בגירסא השוויצרית עם תפוחי אדמה, קוביות בייקון, גבינה והמון שמן. כי בייקון לא מספיק שמן אתם יודעים. בתפריט יש עוד סוגי שפצלה רבים. אנחנו הלכנו על ההכי בסיסי.

תמונות רבות נוספות ממנות המקום יש פה.

הלווטיה היא חיקוי מדויק של כל מסבאות הדרכים שפגשתי בשוויץ, עם הבדל אחד גדול: יש שם יותר. יותר היצע, יותר סוגים, יותר דברים. הם לא מתמחים במאכל אחד – אלא תופסים את כל המטבח השוויצרי הגרמני – כולל נגיעות שוויצריות צרפתיות ואיטלקיות. הסיכוי שתבינו את התפריט ללא עזרת המלצרית הינו אפסי; המנות נושאות שמות מקומיים שרק שוויצריים מקוריים יבינו. גם לי היו בעיות.

זו לא ארוחת בריאות, זו ארוחת תענוג. והרבה יותר זול להגיע לאכול בקרויצברג מאשר באלפים בשוויץ. עכשיו שרק ימצאו דרך לייבא לפה את הנוף ההררי, והמקום יהיה מושלם.

[Helvetia – כתובת: Mariannenstr. 50, 10997 Berlin. תחנת רכבת görlitzer banhof או Kottbusser Tor (קו U1). ב’-ו’, 9:00-חצות. סופ”ש: 10:00-חצות]

Mariannenstr. 50, 10997 Berlin

2 תגובות

  1. טליה הגיב:

    אכן,ארוחת תענוג…נראה מחמם ומנחם לגמרי…אושר.

  2. ניימן הגיב:

    אין ספק – האוכל של מרכז אירופה הוא המנחם בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting