פינת היצירה הגרמנית – Darkwood. שירי עם מלחמתיים

טוב שיש קוראים לבלוג, אחרת לא הייתי שומע על Darkwood. קורא בשם עידו ביקש ממני מידע עליו בסוף אוקטובר, ובסוף יצא שהוא לימד אותי יותר משהחכים.


[מקור]

Darkwood הם להקת ניו-פולק מלחמתי. והם הלהקה הטובה ביותר ששמעתי בסגנון, אם לא היחידה! מעניין לפרק הגדרה זו לרכיבים. ניו-פולק (=פריק פולק?) הוא בעצם פולק שנוצר במילניום הנוכחי. יש עוד כמה מרכיבים בהגדרת הניו-פולק, כמו מורכבות למשל, אבל עזבו אתכם משטויות: מעטות להקות הפולק שקמו בעשור האחרון ולא קיבלו את התואר ניו-פולק.

מלחמתי מתייחס לתכנים. דארקוורד אובססיביים עם מלחמות העולם השונות. שישה אלבומים ללהקה. השלושה הראשונים, טרילוגיה אם תרצו, מתייחסים לאספקטים שונים של שתי מלחמות העולם. הרביעי נוגע במדע אפל ומירוץ החימוש.

החמישי, Notwendfeuer, ממנו התחלתי את הכירותי עם הלהקה, מוקדש לנעורים ואש. על העטיפה יש צילום של הנוער ההיטלראי, תבינו מזה שאתם רוצים. השישי והאחרון,Ins Dunkle Land, הוא אלבום מלחמתי. ידידה גרמניה כבר האשימה אותו בלאומנות, אם כי נראה לי שהיא פירשה לא נכונה את כוונת המשורר.

הלחנים של דארקווד נעים בין כלי הקשה קודרים ומבשרי רעה, לגיטרה מלטפת ועצובה. הם מוזיקת החורף המושלמת של פליטי מלחמה. הם המוזיקה של חיילים אבודים בשדה. יש רגעי התעלות, עם מארשים צבאיים ממש, כמו Schattenfahrt – השיר הראשון בדיסק השישי. אבל רוב הזמן המוזיקה קודרת כמו יום סגריר אינסופי. מסוכן להאזין יותר מדי.

Darkwood הוקמו בסוף שנות התשעים בתור פרוייקט של אדם אחד, Henryk Vogel. כדי לשמור על האמת האמנותית, שאף אחד לא ניסה לגנוב להם בעצם, מתפרסמים אלבומי הלהקה בלייבל העצמאי שלהם, HeidenVolk. אם תשאלו אותי, זה מביא לחוסר אחידות ברמה בתוך האלבומים. יש יתרון ליד מכוונת פה ושם. כשדארקווד במיטבם, הם עותקי נשימה. יום אחד האוסף שלהם יהיה יצירת מופת אמיתית.

צירפתי פה שני שירים. בלדות. הראשון הוא weltensturme, שעידו המליץ עליו. הוא מהאלבום החמישי של הלהקה, שמדבר על הפיכות המאה הקודמת. השני הוא ‘סיפורים קווקזים’, מהדיסק האחרון. שיר עם רוח של אגדת עם.

יש עוד המון ללמוד על דארקווד. תזה שלמה אפשר לכתוב עליהם. זוהי רק נקודת אחיזה התחלתית.

[Darkwood – Weltensturme]
[Darkwood – Caucasian Tales]

5 תגובות

 1. טליה הגיב:

  מעניין מאוד.אשמח לקרוא ולשמוע עוד על יצירתם של הלהקה הזו.לא הצלחתי לפתוח את הקישור הראשון אבל השני,הפיל אותי לקרשים: מעולה.
  אני יותר משמחה ללמוד מהבלוג שלך על דברים שאולי לא הייתי נחשפת אליהם לעולם…תודה.
  האם ניתן לקנות את הדיסקים שלהם??

 2. ניימן הגיב:

  אהמ… מוזר. אצלי שניהם נפתחים. שמח לשמוע שאהבת.

  בגרמניה ברור שאפשר לקנות את הדיסקים שלהם 😉 בישראל זו שאלה יותר מעניינת. את יכולה לשאול באוזן השלישית. באתר שלהם יש מידע איך להזמין ישירות מהם, אבל נשמע לי מסובך
  http://darkwood.de/contact.htm

  אני אישית אוהב את הדיסק השישי – Ins dunkle Land – אבל טרם האזנתי לכל השישיה.

 3. אייזיק הגיב:

  אוף צריך ללמוד גרמנית!…מוזיקה מדהימה, ועם כבר מוזיקת חורף אז ALCEST הצרפתים למקרה שאתה לא מקיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting