פינת היצירה הגרמנית: Frei.Wild והמנון הרוק הנסתר

סצינת הרוק הגרמני פשוט בועטת ומשתוללת. יש מלא להקות, עם מעריצים מושבעים. רבים מהן אפילו נחשבות מיינסטרים. יש יריבויות, פלגים ומה לא. לרגע טעיתי לחשוב שאני בארה”ב של סוף שנות השבעים עם Black Sabbath ודומיהן.

אז יש את להקות הרוק הגרמניות האגדתיות שקיימות כבר עשרות שנים. יש את אלו של הניינטיז. ועכשיו יש את אלו של המילניום הנוכחי; להקות של אמנים שגדלו על הלהקות הותיקות ופועלים בהשפעתן. מה שמזכיר לי – מה עם כל הישראליים שגדלו על רוק שנות התשעים? למה מת הרוק הישראלי?

Frei.Wild היא להקה דוברת גרמנית מהחלק הגרמני של איטליה. השם שלהם הוא סוג של מחווה לכל מיני להקות אגדתיות שהן גדלו עליהן. למרות שהפירוש המעשי שלו הוא “מותר לצוד” – שזה די ימני בתכל’ס.

בכלל עושה רושם ש – Frei.Wild היא להקה קצת ימנית. לא בקטע האנטישמי אם הבנתי נכון – אבל בקטע קצת לאומני של גאוות יחידה של מיעוט גרמני בתוך איטליה. הם מותקפים בנושא ללא הפסקה – כשהיריבה הגדולה היא להקת הפאנק האהובה על הבלוג Frau Potz.

בלי קשר – אני נוטה להתעלם מהקשר בין מוזיקאים לבין דעותיהן הפוליטיות – הם עושים מוזיקה רוק אדירה. פשוט אדירה. כולל השיר האהוב על הבלוג בחודש האחרון!

אין לשיר באמת שם. הוא התווסף כשיר בונוס לסינגל שיצא ללהקה ב – 2011, ולא מופיע בשם אלבום. ברשימות קוראים לו “…….?“, שזה ללא ספק שם מלא משמעות.

זה מין המנון רוק גרמני. שיר עצום לגמרי ולא ברור לי למה החביאו אותו כל כך טוב. אז אני קורא לקוראי הבלוג ללכת ולהאזין לו – ואז אולי להמשיך ממנו לאחד משמונת האלבומים האחרים של הלהקה. שלא תבכו אחרי זה ש”אין מה לשמוע”.

[Frei Wild – Bonus]

8 תגובות

 1. טליה הגיב:

  Not Foundהיי,מה שעולה לי על המסך בהקשה על הקישור הוא:

  The requested URL /neiman.co.il/Frei Wild – Bonus.mp3 was not found on this server.

  Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

  Apache Server at https://www.neiman.co.il Port 80

 2. טליה הגיב:

  מבלי להבין את המילים,המוזיקה הזו מזכירה לי את…ניק קייב.ואני אוהבת,מכורה לסוג זה ..מרעידה מיתר בלב. ומתאימה לסתיו(האירופי…)
  תודה,תודה על ההנאה+עוד…

 3. נעמה הגיב:

  מרשים ביותר. אני חייבת לומר שלא ממש שמעתי מוסיקה גרמנית חוץ מראמשטיין שהיו משעשעים אך לא ממש נלקחו ברצינות.

  • ניימן הגיב:

   דווקא אני מכיר גרמנים (טוב, גרמניות) שלוקחות את ראמשטיין מאד מאד ברצינות. זה חלק מסגנון הרוק הגרמני החזק:
   https://www.neiman.co.il/?p=4556

   ואם את רוצה יצירה גרמנית יותר “אוטנטית”:
   https://www.neiman.co.il/?p=2024

   • נעמה הגיב:

    אומף! נהדרים. בהחלט גילית לי סגנון חדש לגמרי ועכשיו אני אוכל להציק לכל החברים שלי איתו במסיבות 🙂
    ריינהארד הזה מזכיר לי במוסיקה שלו את השירים הישנים של אריק איינשטיין שהם לרוב ביצועים מעוברתים של שירי עם רוסיים כמו “לילה, לילה” שאלתרמן כתב או תרגם את המילים שלו. מקסים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting