ביטים של ברלין 2013: שוק מספר 9. שוק אוכל רחוב מודרני בקרויצברג

שוק מספר 9, Markthalle 9, הוא אחד מ – 14 השווקים המקוריים שנבנו בברלין. התרגום המדויק יהיה, אגב, ‘שוק מקורה מספר 9’. לקחתי לעצמי חופש יצירתי בתרגום.

לפני חמש שנים, כשעברתי לברלין, שוק מספר 9 היה כשלון אורבני מהדהד. היכל ענק, כמעט ריק מאדם, עם כמה דוכנים שמכרו בירה ונקניקיות לאכוהליסטים בעשר בבוקר. העיריה כבר רצתה להרוס אותו, ולאחר מאבק תושבים החליטו להפוך אותו לשוק מודרני.


[מקור. CC]

החלטה מבריקה. שוק מספר 9 הוא כיום המקום הכי לוהט בשכונה. אפילו בימי החורף הקרים המקום הומה אדם, ואנשים יוצאים עם האוכל והשתיה החוצה כי צפוף מדי בפנים.

הזמן להגיע לשם הוא יום חמישי, בין 17:00 ל – 21:00 בערב. זה זמן שוק אוכל הרחוב המשודרג. המוני דוכנים עם מנות רחוב קלאסיות שנראות כאילו אייל שני הכין אותם.

דוגמאות? אטריות שפצלה נימוחות בהכנה ביתית עם שלוש סוגי גבינות ישנות שנעשו בחווה בדרום גרמניה ובצלים מקורמלים עליהם. מעדן. יש גם קינוחי מוס בגודל אצבע איטלקיים ביורו, המבורגר מקסיקני, פאי רועים ברוטב בירה (מדהים!), ועוד כמה עשרות דוכנים אחרים שקצרה היריעה מלכתוב עליהם.

בשישי-שבת יש שם שוק אכרים (10-18), ומדי סופ”ש יש אירועים מיוחדים שחייבים לבדוק באתר. יום ראשון שעבר, לדוגמא, התרחש שוק הגבינות של ברלין.

[Markthalle Neun. כתובת: Eisenbahnstraße 42. תחנות: Schlesisches Tor או Georlitzer Bahnhof]

4 תגובות

  1. יעל ר. הגיב:

    טוב, בסוף התיאור של השפצלה יהיה זה שיצליח לשכנע אותי להתגבר על הקור והחושך ולהגיע לברלין בדצמבר.

  2. מרק הגיב:

    נשמע מעניין וטעים

  3. יבגני הגיב:

    מקום מדהים! היינו לפני שבוע – פשוט חובה לבקר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting