חומוס אבו חוסאם

ביום שבת, תשע בבוקר, אבו חסן, על כל שלושת סניפיו, היה סגור. אחזור: אבו חסן היה סגור! עוד כמה סימני קריאה: !!!. אני ממש מודאג.

למזלנו, בדרך לאבו חסן ראינו את חומוסית אבו חוסאם. חומוסיה חדשה שקמה על חורבות חומוס חסוני. נזכרתי שקראתי משהו על החומוסיה אצל שוקי, והחלטנו לנסות.

היה ממש ממש מוצלח.

ראשית אציין שאת חומוסית חסוני לא אהבתי בכלל. הייתי שם פעם אחת בסה”כ לפני די הרבה שנים. החומוס היה סביר כזה – העתק של חומוס קלבוני. כבד למדי. אבל זאת לא הייתה הבעיה. הבעיה הייתה בשיטת המצליח של הפלאפל-צ’יפס-סלט שהנחיתו עלינו. שיטה שכידוע אני סולד ממנה לגמרי. כך יצא שהדרתי רגליי מהמקום שנים.

באבו חוסאם ישבתי על הכסא מצויד ב’עשה לי טובה, בלי פלאפל וצ’יפס’ אוטומטי. להפתעתי כי רבה, בזמן הזמנת המנות שאל המלצר ‘רוצים עסקית עם פלאפל, צ’יפס וסלט?’. מה זה הנימוס הזה? זה יפו זה? אניווי, נקודה ראשונה לזכות המקום.

הזמנו שנינו חומוס-מסבחה. אנחנו לא אנשים מקוריים במיוחד. הנה הצלחת שהונחה על שולחננו:

בעין בלתי מזוינת ניתן לראות שהחומוס משחתי מאד, הגרגירים קטנים וטובעים בשמן זית. הממממממממ. ביס ראשון היה חלומי: היה לחומוס טעם לא שגרתי. איזה תבלין שלא הצלחתי לעלות עליו. גם הביס השני היה טוב, והשלישי והרביעי וכו’. הגרגירים של המסבחה פשוט נמסו בפה והכל היה תענוג גדול.

היה לזה קצת טעם של חומוס אבו-אדהם. גרגירים קטנים ונימוחים, מנה קלה שלא מכבידה יותר מדי אחרי. אבל היה בזה גם משהו יפואי במרקם. נסגור שזה שילוב של צפון ויפו.

השירות היה נעים, ויחד עם שתיה שילמנו 30 ש”ח כל אחד. לא מחיר זול אבל פה זה ת”א ולא העיר העתיקה בירושלים.

ה”בעיה”, לפי מה ששוקי מדווח, היא שהרמה במקום לא אחידה. כאילו, יום אסל-יום בסל. לי אישית זה לא משנה. אני אפילו אוהב את החומוס שלי ‘חומוס הפתעה.’ כך אני מרגיש שיש טבח אנושי במקום ולא רובוט שמכין חומוס לעשרות סניפים בשרשרת.

אנחנו עוד נשוב לשם.

[חומוסית אבו חוסאם. דרך בן-צבי 35, פינת שלבים, תל אביב]

9 תגובות

  1. יעל ר. הגיב:

    ברוך המבקר בארץ העונש. אבל למה בקיץ, למה???

    (זו אפילו לא עונה מוצלחת לפיקניק עם משחק הרביעיות המובטח…)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting