נגנז בגנזך 26.12.2013: סיכום פאבים 2013, כל כתבי חנוך לוין, הרבה על משחקי מחשב, מדפסות תלת מימד ועוד ועוד

חג המולד כבר נגמר, אך ברלין עדיין שקטה. גם סיכום גנזך הרשת השבוע רגוע למדי. לפני שנתחיל – פרסומת לבלוג.

השבוע עמדנו בסימן חג המולד. היה פוסט (מומלץ) על מוזיקת חג מולד גרמנית, פוסט על טיול חג מולד בצפון גרמניה, ופוסט על צעצועי חג מולד מהרי האורה.

השלימו אותם: פוסט מיותר על התמרת פורייה, ופוסט חמווווווווווד על רברברברברה. או כמו שתיארה אותו טליה: “זה פי אלף טוב מהיו היו שלושה יפונים יאק יק צידרק יאק צידרק צידרק צידרונים”!

1. כמה סיכומים שנפלה עליהם העין: עשרים הרגעים הקולנועיים הגדולים של 2013 באדיבות סריטה. סיכום 2013 של סריטה. ספרי הילדים של 2013 של הפנקס.

בין כל שלל סיכומי המוזיקה\טלוויזיה\דברים-אחרים-שצורכים-פאסיבית, עכברוש העיר מסכם את הפאבים של ת”א, גירסת 2013.

2. ידידתי וקוראת הבלוג הבכירה לא סוגרת ת’פה בילתה שבוע בברלין. פוסט הסיכום שכתבה מעולה מכל בחינה אפשרית. הן מבחינת הכתיבה, הן מבחינת הצילומים – והן כרפרנס למטייל בברלין. אם וואינט היו חכמים הם היו משלמים לה כדי לפרסם אותו אצלם.

3. בלוג חדש הצטרף לגנזך השבוע! בלוג האנימציה, שוליית הקוסם. ישר ממנו מגיע אלינו מדריך להקלטת דיאלוגים בסרטי אנימציה. לא רלוונטי לכם? אז מה. עדיין מעניין.

4. יש פוסטים שהכותרת שלהם אומרת הכל: חמש דקות על רמקולים למחשב , כרטיסי קול ומוזיקה אפית במשחקים.

5. מה לי ולצרכנות? בדר”כ כלום. אבל כשצרכנות פוגשת את עולם הגיקים, אני מתעניין. בסלסלה מספרים על על חנות למדפסות תלת מימדיות ביתיות ביפו.


[מקור. CC]

6. בכניסה למשרד לשכת התעסוקה במחנה הכליאה חולות יש שלט. בשלט רשום “תעסוקה למען החברה”. למשרד זה יכולים לבוא מבקשי מקלט ולקבל עבודת נקיון. שלושים יום בחודש. תשע שעות ביום. שקל לשעה.

אמיתי סנדי מספר. אני רוצה להאמין שיש משהו שאני מפספס פה.

7. אבי גולדברג כותב בייקום תרבות על גל ספרי הבלשות השוודים.

8. מחדשות השבוע של קורא בספרים: אתר המכיל את כל כתבי חנוך לוין עלה לאוויר.

9. בלי פאניקה מספרים על חמש שנים: בלוג וניסוי בכתיבה. הוא פרי עבודתם של שלושה יוצרים: עפר סקר, עמרי רוזן ודניאל רוט. לכל אחד מהם יש דמות משלו בעולם הבדיוני שיצרו בבלוג. וכל אחד כותב את סיפוריו בנפרד, אך בהשפעת שני האחרים.

שני הפרקים הראשונים כבר עלו. השאר בדרך.

10. ארז רונן, מי שמעיד על עצמו שהוא “אדם שמעלה סרטונים של עצמו מדבר ליוטיוב”, הרצה בכנס GameIS. הנושא היה “על למה סיפורים הם חשובים במשחקים דיגיטליים ואיך אפשר להעביר אותם שם בצורה מוצלחת”.

את החזרה הגנרלית, בה דיבר לעצמו (ולכלבה ולחתולה), העלה ליוטיוב. כדאי לכם להקשיב, כי הוא חוקר משחקים, תסריטאי ובעיקר אדם שמאד מאד אוהב משחקי מחשב.

בקטנה:
1. דידי חנוך סוקר את חולצות אדומות. אחד הספרים האהובים עלי בשנה החולפת, וגם הזוכו בפרס ההוגו האחרון.

 

5 תגובות

  1. תודה רבה! פספסתי את ההרצאה של ארז בפיד שלי איכשהו אז עכשיו פרסמתי אותה בפייסבוק שלי 🙂

    סיכומי שנה מעניינים מאוד…תיצור סיכומי שנה בעצמך? 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting