מוסקבה (שוב!)

בתמונה למטה אתם רואים: כנסיה, שיפוצים, בניין ישן ויפה, ומכוניות חונות עקום.

החבר הרוסי נזף בי כשצילמתי את התמונה. ‘מה אתה עושה?! צלם רק את הכנסיה!’.

אבל זאת מוסקבה בשבילי. שילוב של יפה ומכוער. של יצירת אמנות וחאפריות. רוסים לא עושים דברים מושלמים. בכל פרוייקט רוסי תמצאו לפחות פגם אחד בולט לעין.

אני במוסקבה לשבוע עקב כנס. בניגוד למקומות אחרים, הרוסים לא מבקשים חשבוניות או שטויות כאלה. מביאים לך אלף יורו ביד ואומרים, ‘קח. תסתדר’.

אז הסתדרתי. כתבתי לכל מה שאני מכיר. מכר כתב שבדיוק זוג חברים קנו דירה במרכז מוסקבה. הם עוד לא גרים שם, ולא אכפת להם שאשתמש בה.

זו דירת פנטהאוז בקומה ה – 16. הנוף מהמם, וגם יש אגם בחצר האחורית. והכי טוב: שלוש תחנות מטרו מהכנס! שלוש! בדמיוני הלכתי לדירה בהפסקת צהריים לשנ”צ.

אז זהו, שלא. זאת מוסקבה. צריך להגיע לתחנה (15 דקות הליכה), לנסוע במטרו (10-15 דקות), ואז ללכת לכנס (20+ דקות). זה אם לא מחשבים בלת”מים. ובמוסקבה תמיד יש בלת”מים.

סה”כ: שעה לכל כיוון. ושלוש תחנות מטרו שמפרידות בין הדירות. מוסקבה.

ביומיים שאני כבר פה התגברתי על שנאתי הקודמת לעיר והתחלתי אפילו לאהוב אותה! נחיל האנשים ברחוב, הרוכלים, השיכורים והתמהונים פתאום נראים לי כמו אורבניות לשמה.

הרוסית שלי השתפרה, ועכשיו מתגלה שרוסים דווקא אנשים די נחמדים. הם סתם מדברים בטון אגרסיבי. אז נראה מה אחשוב עוד שבוע על העיר זאת. מוסקבה.

6 תגובות

 1. אירית הגיב:

  רוסית היא שפה כזאת שנשמעת גררר, אפשר לומר אגרסיבית, לי היא נשמעת עוצמתית, דרמטית. תיאטרון ישן, לפני שהקולנוע עבר לאיפוק. ג’סטות גרררנדיוזיות. והפרצוף לא חמוץ, זו רק דרכו להראות שהוא גבר אמיתי ורציני, לא מתלהב אמריקאי או סיסי אירופי. תגיד “לנינגרד” עם ררריש אמיתית כמו שצריך, ותבין. ואז אולי סע לשם, היא יותר רכה ונשית ממוסקבה.

  • ניימן הגיב:

   מסכים. אפשר להגדיר אותה כשפה דרמטית של תאטרון, שאנשים מדברים חזק. (ולא אמרתי שהפרצוף חמוץ, דווקא יחסים לגרמנים הרוסים חייכניים חמודים)

 2. אירית הגיב:

  חחח כן, יחסית לגרמנים זה קל. ולניו יורקים במטרו.

 3. טליה הגיב:

  תודה,נהנית כתמיד לקרוא רשמייך הכתובים באופן מעניין מאוד.תיהנה.

 4. רוני הגיב:

  אמרתי לך כבר בפעם הקודמת שהיא נהדרת.

  שמחה לשמוע שאתה עושה חיל גם בעיסוקך האקדמיים, ולא רק בבלוג. תהנה מהכנס ומהעיר.

 5. Shira הגיב:

  ממליצה לך בחום (ושם חום תמיד יתקבל בברכה) לקחת רכבת יום-יומיים לסן פטרבורג (החסרת הסמ”ך במקור, כיאה לרוסי מדופלם, יש גם להגות במלרע). היא הרבה יותר מרק הרמיטאז’.
  אה! וקח משם גם סירה לפטרהוף. היה למלך הזה קטע עם מפלים ועניינים, יפהפה שם.
  אחחח.. הגעגוע.
  ד”ש לגום 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting