הכרזת מועדון קריאה מועד ה – 1 באוקטובר 2015: The Girl With All the Gifts – מ.ר קארי

[חדשים למועדון הקריאה? פרטים פה]

הספר החדש שנוסף למועדון הקריאה הוא בעית שלושת הגופים.

למה? כי הוא אחד המועמדים המובילים להוגו השנה. כי הוא קיבל המון באז בהיותו ספר מתח מד”ב סיני.  והכי חשוב: כי התחלתי לקרוא אותו: למרות שלא ציפיתי להמון, אחרי רבע ספר מצאתי אותו מותח ומסקרן לגמרי.

רשימת הספרים המעודכנת. אחרי התמונה נציג את הספר במפגש הקרוב.

א. 1 באוקטובר 2015: The Girl With All the Gifts – מ.ר קארי [אמזון]. 460 עמודים, 2014. פרטים אחרי התמונה.
ב. 1 בדצמבר 2015: Station Elevent – אמילי סנט ג’ון מנדל [אמזון]. 336 עמודים 2014. ג’ורג’ מרטין, בעל הטעם המשובח, אמר שזה הספר שהוא מעמיד להוגו. סיפור המד”ב הדיסוטופי הכי מיוחד שתקראו אי פעם, לפעמים מתוק, לפעמים מצמרר. צעד נוסף בהתקרבות המד”ב לספרות היפה.
ג. 1 בפברואר 2016: בעית שלושת הגופים – סישין ליו [אמזון]. 400 עמודים, 2014. תרגום ראשון לאנגלית של הסופר רב-הסמאח הסיני סישין ליו. סיפור מתח מד”בי על רק מהפכת התרבות הסינית. תעלומות מדעיות קוסמיות, חייזרים, קיטש טוב מהסוג הישן וכמובן: הרבה תרבות סינית. מועמד להוגו 2015.

כריכת הנערה עם כל המתנות

על הנערה עם כל המתנות: מלאני ילדה קטנה וחמודה.

כל בוקר מגיע שומר לחדר הנעול של מלאני. הוא קושר אותה לכסא (בעודו מכוון רובה לראשה), ומוביל אותה בכסא גלגלים לכיתה.

בכיתה קושרים את מלאני לשולחן, וגברת ג’סטינאו מעבירה עוד שיעור.  מלאני או-הבת את גברת ג’סטינאו, ואוהבת ללמוד היסטוריה.

הנערה עם כל המתנות הוא ספר זומבים שכולם אוהבים. מי יותר (ג’וס ווידון עף עליו!), ומי פחות. ב – io9 כתבו ש”אלוהים אדירים, הנערה עם כל המתנות תפוצץ לכם את הראש”. בגרדיאן השתמשו בסלנג כהרגלם ואמרו שזה ספר “מקורי, מותח וחזק”.

אומרים שהספר מרענן בז’אנר הזומבים הלעוס עד מוות (סטגדיש!). אומרים גם שהכוח העיקרי שלו הם הדמויות. דמויות מהסוג שנקשרים אליהם, ושממשיכים איתם הלאה.

קראתי את ההתחלה של הנערה עם כל המתנות לפני שסוכם שהוא יגיע למועדון הקריאה. היה קשה לי להפסיק לקרוא. הוא נכנס בצעד אלגנטי לעולם מקורי ומורבידי. הוא אלגנטי, קריא ומותח מהעמוד הראשון.

אני כבר מאד מצפה לקרוא אותו. מי מצטרף?

סיכום המפגש הקודם: כולם להגיד תודה לירון חיימסון‏. הנה: “תודה ירון!”. אילולא ירון, הדיון על לבד על מאדים היה הומוגני ומשמים. כו-לם אהבו את הספר! מה נסגר פה? כזאת פופולריות טרם נחזתה פה.

לבד על מאדים הוא ספר גיקי וכיפי. אפשר להמשיך מפה הלאה: מקורי, מדעי, עושה חשק לאכול תפוחי אדמה ולהיות בוטינקאי. אבל למה? הוא פשוט ספר כיפי. הייתי משלם הון כדי לשתות בירה עם מארק וויטני.

5 תגובות

 1. רוני הגיב:

  ניטפוק: גברת קאלדוול אינה המורה החביבה על מלאני. למורה החביבה עליה קוראים Miss Justineau, ובאמת אין לי מושג איך מבטאים זאת בעברית.

 2. לפני כמה שבועות, ממש אחרי שסיימתי את The Martian התחלתי את הילדה עם כל המתנות ובמהירות מפתיעה הגעתי כמעט ל- 20%. זה טס עד לנקודה הזו. בדיוק איך שהגעתי לנקודת הפוגה בסיפור החלטתי שאני שם את הספר בצד כדי לא לסיים אותו זמן רב מדי לפני המפגש.
  עם כל ההתחלה המרתקת והזורמת, אני תוהה לאן הסיפור יתפתח. בנקודה בה עצרתי הרגשתי שהסיפור קצת נתקע, לכן היה לי קל לעשות את ההפסקה. אבל אני בטוח מגזים. אני מנחש שכמה עמודים לאחר מכן העלילה ממריאה שוב. אני בעיקר סקרן לגלות מה אפשר לעשות עם ההתחלה הזו (בתקווה רבה לא להתאכזב).

  • ניימן הגיב:

   באמת מפתיע! 😉

   יש מקרה אחד “מפורסם” במועדון של ספר שההתחלה (המעולה) שלו לא רמזה על ההמשך הפושר: zoo city. אבל פה אני יותר אופטימי בגלל שלל ביקורות חיוביות.

 3. ארז. הגיב:

  בחודשים האחרונים יצא שאת כל הספרים שנבחרו למועדון קראתי מספר חודשים לפני היעד, ועד שהגיע הדיון כבר שכחתי מה רציתי להגיד עליהם. נראה לי שזה יקרה שוב עם הספר הקרוב (שחיבבתי מאוד בזמן הקריאה, אבל תמיד נראה לי קצת רדוד יחסית למה שהוא ניסה להיות).

  החדשות הטובות: את שני הספרים שאחריו לא קראתי, אז יאי!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting