יומיות 22.08.2015: מהדורת ענק

מהדורת ענק של היומיות אחרי יומיים נטולים.

לינקים: קומיקס הרשת הישראלי האיזם רוצה להקים חנות אינטרנטית.

הם הריצו קמפיין מימון המונים שביקש 5000 ש”ח. זה הצליח די מהר, ואז הם אמרו: אם תתנו לנו 7500 ש”ח נעשה סרטי אנימציה מקורי של האיזם. גם זה הגיע. הם הרחיבו את היעד: 10,000 שקל = תוכנית טלוויזיה חודשית בשידור חי. א-פילו את זה הם קיבלו. שאפו.

סגירה: סוף לקפה גילברטר. במשך תקופה ארוכה הוא היה בלוג המוזיקה המקורי ביותר בעברית.

תמונה: כשחושבים על HBO חושבים על סדרות כבדות: הסופרנוס, משחקי הכס, רחוב סומסום.. רגע, מה?! רחוב סומסום?!

אז כן, HBO קנו את רחוב סומסום לחמש עונות. המשמעות המיידית היא פוסטרים יפים:

רחוב סומסום ו-veep

ביטקוין עומד בפני משבר פוטנציאלי. הוא עלול להישמע מגוחך לאנשים מבחוץ:

ב”בלוק” ביטקוין יש את רשימת העברות המטבע שנעשות עכשיו. ככל שהבלוק גדול יותר, אפשר לעשות יותר העברות בו זמנית. הגודל של בלוק הוא כולה מגה אחד. היות והמטבע נעשה פופולרי יותר ויותר, רוצים אנשים מהקהילה להגדיל את הגודל. אממה, אם יגדילו אותו, יהיה קשה להרבה משתמשים “פשוטים” להכיל את הבלוק על המחשב שלהם. במה בוחרים? ידידותיות למשתמש הפשוט או שיכלול המטבע?

שני מפתחים השיקו גירסת ביטקוין שלהם שנותנת אופציה להגדיל את גודל הבלוק. כרגע, הם השאירו את הגודל על מגה אחד, ואין בעיה.

אממה, אם עד ינואר 2016 תאמץ 75% מהקהילה את המטבע שלהם (כרגע 7.7% אימצו אותו), הם יגדילו את הגודל. מה שאומר: פיצול בקהילה. מה שאומר: פגיעה במוניטין של ביטקוין (שגם ככה לא חיובי מדי). מה שאומר: צרות.

ספרים: קורי דוקטורוב עף על Zeroes. מותחן האקרים במסורת הישנה של  Hackers. כל כך נוסף לרשימה שלי!

אפשר למצוא הרבה תלונות לרשימת 51 סדרות הפנטזיה הטובות ביותר בכל הזמנים :אין פנטזיה אורבנית, אין מספיק נשים, מה לכל הרוחות עושה שם אראגון(?!) ואיפה הארי דרזדן?!. אבל בתכל’ס, היא רשימה לא רעה עם המון המלצות קריאה.

עוד רשימות: סרטי האימה הטובים ביותר של המאה ה – 21 לפי האינטרנט.
מדריך 30 סרטי מדב”פ שיוצאים בסתיו הקרוב.
חמישה ספרים קנדיים חדשים שכדאי לשים עליהם עין.

משחקי מחשב 8-ביט: Pico-8 היא קונסולת משחקי מחשב וירטואלית. סביבה אינטרנטית בה אפשר לפתח משחקי מחשב עצמאיים קטנטנים עם מגבלות של פעם: מעט צבעים, רזולוציה נמוכה, סאונד “פרמיטיבי”.

נראה לכם מיותר? ממש לא: מגבלות דורשות יצירתיות של המפתח. פשטות משחררת את הדמיון. קחו למשל את Dusk Child. לכאורה משחק פאזל פרמיטיבי. במעשה, העפתי בו מבט של שניה לצרכי הבלוג, ואז גיליתי שנעלמו לי עשר דקות מהחיים. רשימת משחקים מלאה יש פה.

משחק מחשב שנראה ישן

איך עבדה הגרפיקה של משחקי המחשב הישנים? הסבר כיפי של שבע דקות.

שפות התכנות הפופולריות ביותר ב – Github על ציר הזמן. במקום הראשון – הפתעה, שוק והלם – Javascript. אבל שימו לב איך רובי יותר פופולרית מ – PhP, למרות שבישראל עושה הרושם שההפך הוא הנכון.

שפות התכנות הפופולריות ביותר בגיטהאב

מומחי אבטחה אמיתיים יוכלו בטח ללמוד המון ממפת התקפות האינטרנט של NORSE. אני לא מבין שם כלום – אבל יאוואלי, איזה יופי זה נראה, אה? כמו סרט Wargames הישן.

מפה עם פגיעות

נער צופים אמריקאי: שביל בצד, תמיד מוכן להכל, מכיר אלף סוגי קשרים, נתקל במגיפת זומבים. מדריך הצופה לאפוקליפסת הזומבים נראה כמו סרט כיפי.

מה שקורה עם משחקי לוח זה קטע מדהים. לפני עשור הייתי אומר לכם שאף אחד לא משחק בזה יותר. לפני חמש שנים? רק משוגעים לדבר. כיום? כו-לם מזמינים אותי לערבי משחקי לוח, יש אירועי משחקי לוח תחת כל עץ רענן בתל אביב וברלין, וכנסי ענק בגרמניה.

מאז שקיקסטארטר התחיל ב – 2009, גייסו משחקי לוח 196 מליון דולר בקמפיינים שונים. יותר ממשחקי מחשב! wtf?! כתבה על רנסנס משחקי הלוח.

הלילה: פרס הוגו. מחר נברך את הזוכים.

3 תגובות

 1. srall הגיב:

  מדריך סרטי המדב”פ לסתיו מכיל הרבה סרטים שבין מדב”פ לבינם אין שום קשר. מילא “ספקטר” משום שזה באמת על טבעי איך החליפה של בונד אף פעם לא מתלכלכת, אבל אני די בטוח שהסרט “ג’ובס” הוא לא על מתכנת מחשבים שנהיה ערפד וגם “אוורסט” לא נראה לי הולך להיות עיבוד ל”בהרי הטירוף”.

  • ניימן הגיב:

   לול. לזכותם ייאמר שהם נימקו כל בחירה הזויה כזאת (“סרט חשוב לקהילה הגיקית”), ובטח היה נורא חשוב לעורך להגיע למספר העגול שלושים.

 1. 10 במרץ 2021

  […] אני מעריץ של PICO-8 מאז 2015. […]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting