יומיות 15.06.2016: Pebble להאקרים, אוטובוס העתיד בסין, שערורית כוכב התכנות של Tor והוצאת יניב מציפה את השוק בספרי מדב”פ

בחור סיני הבחין השבוע בבית קפה שיש לי שעון ה-pebble וניגש לדבר איתי עליו. הוא עבד שם הרבה שנים, ועכשיו עבר לעבוד בטינדר.

אמרתי לו שאני לא מת על הפבל (למרות שפיתחתי לו אפליקציה). הוא לא משתלב יפה עם הסמארטפון ואין לו אפליקציות שימושיות עבורי.

הוא היה מנומס. אמר שהכל טוב ויפה, וסיפר שעכשיו Pebble החלו בגיוס כספים לגירסא הבאה שלהם: Pebble 2. הם כיסו את המטרה של מליון דולר צ’יק צ’ק. ברגעים אלו הם עומדים על 11 מליון. מה שאומר שאני במיעוט, וכל שאר המשתמשים עדיין מאוהבים במוצר.

מה חדש ב-Pebble 2? לא המון. Heart Monitor, אינטגרציה עם Amazon Alexa (מה?!) או בטריה שמחזיקה ליותר זמן (10 ימים).

מה שכן “מרגש” זה Pebble Core: שעון חכם להאקרים. הוא כולל חיבור wifi (סוף סוף), המון מקום איכסון (משמש גם כ-usb stick), אפשרות לחבר אליו דברים, יש בו כפתורים שאפשר לתכנת ועוד.

לו לא הייתי “נכווה” מה-Pebble שלי, הייתי מתלהב עד השמיים.

תמונה:  לגו מרשים לכל זב חוטם להציע מוצרים עתידיים. אז מישהו הציע לגו תאטרון מסתורין 3000!

זה רעיון גאוני עם שתי בעיות. האחת היא שתאטרון מסתורין 3000 לא פופולרי מספיק. השניה היא שהיישום חמוד אך לא מדהים.

ההצעה קיבלה 3000 הצבעות עד עכשיו. אם יגיעו ל-10,000, לגו ישקלו להפוך את זה למוצר.

לגו תיאטרון 3000

שאפו להוצאת יניב  שמוציאים שמונה(!!) ספרי מדב”פ חדשים בשבוע הספר. שמונה. וואו. והם עוד מתכוונים להוסיף שניים נוספים שבוע הבא.

על ארבעה מבין הספרים הופיעו ביקורות בבלוג: הנערה עם כל המתנות, חמישה-עשר מעגלי החיים הראשונים של הארי אוגוסט, הספר השלישי של הארי דרזדן וכננת האווירונאוט (שחולק לשניים עקב אורכו ונספר בתור שני ספרים).

המשותף לכולם זה שאת כולם אהבתי, אבל מאף אחד מהם לא התלהבתי עד הסוף. אבל לא חסרו כאלה שכן התלהבו מהם והרשת מלאה בביקורות אוהדות.

—————————

ג’ייקוב אפלבאום, הפנים של פרוייקט Tor, הוא כוכב הרוק של הגיקים האקטיבסטיים. שורת האשמות בהטרדות מיניות ותקיפות, חלקן בפומבי ואפילו בקונגרס של CCC (שביקרתי בו) מטילים עליו אור מאד שלילי.

אפלבאום עצמו טוען שהכל שקרים. באותו הזמן מצטברוהעדויות. חלקן פומביות, חלקן אנונימיות (כראוי לפרוייקט Tor). אני לא רואה את הבחור יוצא מזה וממשיך להיות פעיל בפרוייקט.

—————————

הפתרון של סין לבעית צפיפות התחבורה הציבורית גאוני. מצד שני, אם אחד כזה עובר עלי בזמן שאני נוהג אני ישר צורח ‘אמאל’ה’! ומתנגש באחת הדפנות שלו.

חבר אמריקאי מספר שיבקש מקלט מדיני בגרמניה אם דונאלד טראמפ ייבחר לנשיאות. המועמדות של טראמפ מוציאה אמוציות מכמעט כל אושיה אמריקאית. כולל טרנס טאו. המתמטיקאי ה(אולי) מפורסם בעולם.

טאו הסביר למה טראמפ לא ראוי להיות נשיא ארצות הברית. תראו איזה יופי הוא מנסח דעה פוליטית בכלים מתמטיים. תותח.

—————————

דקה של נער על פלמנקו פלמינגו נלחם במפלצת נפט. זה כזאת הזיה שאם הייאו מיאזאקי היה רואה את זה הוא היה פולט, ‘איזה מוזר’.

אילון מוסק טוען שסביר להניח שאנחנו חיים בסימולצית מחשב של תרבות מתקדמת יותר. לא.. לא בא לי להגיב על זה. פשוט לא.

2 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    נער על פלמינגו. נער על פלמנקו באמת יכל להיות מוזר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting