יומיות 24.01.2017: פרסי המדב"פ של רדדיט, הקרקס הותיק בעולם נסגר, גרסאות הלינוקס הטובות ביותר, אוליבר טוויסט – גירסת הסטימפאנק היפנית ועוד

אחרי הפסקת חורף קלה, החלטתי אתמול לחזור לדווש בקור (מינוס 2 מעלות). בינתיים רכבתי 4 שעות ביומיים, ועוד היד נטויה.

איזה כיף!

לינקים
: קרקס רינגלינג, הקרקס הותיק והמפורסם בעולם נסגר. וזה עושה אותי עצוב.

קרקס רינגלינג נסגר מכמה סיבות נכונות. הטיקט שלהם במאה הנוכחית היה מופעי חיות. אלו הלכו ונעלמו בשנים האחרונות עקב מאבק ארגוני החיות. אנחנו חיים בעולם הרבה יותר מוסרי, עולם בו אי אפשר להתעלל בחיות למטרות שעשוע – וזה טוב.

רינגלינג גם נסגר מכמה סיבות לא נכונות. הריכוז של ילדים קטנים הולך ומתמעט; אין להם מה לחפש במופע אקסטרווגנטי של שעתיים וחצי. מה גם שיש יותר מדי היצע בידור כיום. כאילו העולם נחצה לשניים, אלה שמבדרים, ואלה שמבודרים.

אין מקום לקרקס כמו רינגלינג בעולם המודרני, וזה הגיוני. אבל זה גם עצוב. כי כשהייתי ילד פינטזתי על קרקס אקזוטי עם פילים ואריות ופריקים. למרות שאלו חיים רעים לרוב המעורבים בדבר. מה שנותר לי היום זה כמה ספרים שמתרחשים בקרקס, וכמה עמודי אינטרנט מהפנטים על Circus freaks.

תמונה: היישר מתוך ספר ילדים יפני, מגיעה אליכם תמונה שנראית כמו סצינת מגירסת סטימפאנק של אוליבר טוויסט.

אבל הסיפור הבאמת יפה שלה, זה שכמה אמנים שראו את התמונה הזאת במקרה על המחשב שלי עת ישבתי בבית קפה בוורשה, התעניינו מאיפה היא. מפה לשם יצאתי עם שלושה ספרי שירה בפולנית, וכמה חברים חדשים.

הנה רשימה חלקית מתוך הסדרות שיכולות לקבל מועמדות לקטגוריה הסדרה הטובה ביותר בהוגו (שמופיעה השנה לראשונה):

הערפילאיים, המגדל האפל, תיקי דרזן, חולית, האקספנס, הארי פוטר, מלאזן, שאנארה, סאגת וור, זאנת', וורהאמר .40K

זאת גירסת הדרים טים לסדרות מדב"פ. אני מהמר אגב שהארי פוטר יזכה, כי זאת סדרה שהיא שילוב נדיר בין איכות לאהבת הקהל. אבל לא הייתי פוסל את חולית, בשם הקלאסיות.

—————————

עזבו אותי מכל המציאות המדומה ומשחקי הטריפל A שמושקעים בהם בליוני דולרים. אני אוהב משחקי רשת פשוטים, אם אפשר באיכות נמוכה ומשחקיות פשוטה. כמו זה שנטפליקס הוציאו עכשיו לסדרה Stranger Things. מומלץ.

פרס ה-Stabby מחולק ע"י רדדיט לספרי המדב"פ הטובים ביותר של השנה החולפת. שם תמצאו כנראה את הספרים הכי סוחפים וכיפיים.

בזוכים: Morning Star של פירס בראון שמסכם את טרילוגית אדום עולה (ביקורות על ספרים א', ב').  Ninefox Gambit שדווקא פחות עפתי עליו זכה בפרס ספר הביכורים, The Mirror's Truth, שמעולם לא שמעתי עליו, בפרס הספר בהוצאה עצמית.

שווה להעיף, כדי למלא מחדש את הרשימת הקריאה שלהם.

—————————

יש לי המון מה לאמר על Meshnets: שהן רשתות (כמו האינטרנט) שמשתמשות בוייפיי של המחשב, סלולרי והראוטר שלכם כדי לתקשר בלי התשתית של המדינה. אבל זמני קצר, אז נדחה את נאום ה-meshnets לזמן אחר, ובינתיים רק נבשר ש-linksys מוסיפה לראוטרים שלהם אופציה ל-meshnet.

—————————

העתיד של הריקוד. זה מרהיב.

רשימת סרטי האנימציה הכי מסקרנים של 2017 של קרטון ברו, כוללת דברים צפויים (לגו באטמן) לצד דברים שמעולם לא שמעתי עליהם מרוסיה. ככה ראוי לאתר של מומחים אמיתיים.

—————————

יש גירסאות של לינוקס כל כך מלאות דמיון. לינוקס למכשירים, או לוח עבודה מציאות וירטואלית. ממש עצוב שאני "תקוע" עם אובונטו ו-i3 בתור מנהל חלונות. בחירות סטנדרטיות ביותר.

במילים אחרות, הנה רשימת גרסאות הלינוקס הטובות ביותר ל-2017.

נהניתם? יש מצב שתאהבו גם את הכתבות האלה..

תגובה אחת

  1. יעל ר. הגיב:

    התמונה מהספר נהדרת.

    משום מה את ה-Sea world בארה"ב לא חושבים לסגור בגלל שתם עידן ההתעללות בחיות במופעים בשביל בידור (צפו בסרט התיעודי המומלץ "בלאקפיש"), אם כי בעקבות לחץ קהל אולי יפסיקו את המופעים, לפחות חלקית. יש לו כנראה יחסי ציבור טובים מספיק מכדי שיקבילו אותו לקרקס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *