נגנז בגנזך 16.07.2015: פלוטו, אספנית ספרי אוכל, האביב הכורדי, בית ספר לשותים מתחילים ועוד ועוד

[נגנז בגנזך הוא טור שבועי שאוסף פוסטים ישראליים מהשבוע החולף. הוא נכתב בעזרת פורטל הבלוגים העבריים, גנזך הרשת. תעשו לבלוג לייק בפייסבוק?]

בשבת אני יוצא לטיול אז הבלוג, וגם פינת נגנז בגנזך, יצאו לחופשה של שבועיים וקצת.

אגב, הגירסא החדשה של גנזך הרשת מוכנה. יש בה קצת תוספות. מישהו מעוניין לקבל לינק נסיוני לשימוש?

מה היה השבוע בבלוג? הרבה פוסטים יומיים. אתם זוכרים שחדשות גיקים ומד”ב עברו לשם יחד עם סיפורי ברלין קטנים?

שתי ביקורות מד”ב על שני ספרים שציפיתי להם בכליון עיניים עלו השבוע. הספר החמישי של ה – Expanse היה מוצלח מהצפוי. ארמדה, הספר השני של ארנס קליין לעומת זאת, היה בדיוק ההפך.

בנוסף, בדיוק הבוקר עלה פוסט אורח של עכברוש העיר על ביר בזאר.
1.
ערן ורד בפוסט אמיץ על דריסת הילד גל בק. מאז הוא קיבל תגובה (אנונימית) על תביעה במשפט, הוא טוען שמנסים לפרוץ לו את הבלוג – אבל הוא עדיין שם.

2. כמו ‘טבעוני הולך לאכול’ גם אני שומע כבר שנים על הסנדוויץ’ של איציק ורותי. כך שהביקורת שלו עניינה אותי.

3. בחיבור מספרים על מסע ההשקה של וינדוז 10.

4. יואב לנדסמן בפוסט שמתחיל בחוברת אסטרונומיה ישנה שמצא בשנות השמונים ומסתיים במפגש שהיה שלשום בין החללית ניו-הורייזנס לבין פלוטו. אנחנו חיים בתקופה היסטורית של גילויים מדעיים ולפעמים בכלל לא מודעים אליהם.

5. החללית ניו הוריזונס עוברת ליד פלוטו, ואלי אשד נזכר בסדרת ספרי המד”ב הישראלית ‘ראל דארק’. אומרים שהיה פה מד”ב לפני שנולדתם.

6. של מי האינטרס בדיוק, שראש עיריית נהריה ישכור חברת ייעוץ תדמיתית? בעין השביעית שואלים: האם אין קווים אדומים לחברות שמתפרנסות מייעוץ תקשורתי?

7. ענבל שגיב מספרת ש”הסופרת ג’ואן האריס תיארה ברצף טוויטים את היחס השוביניסטי שהיא סופגת בתעשיית הספרות”. משוביניזם בעולם הספרות היא עוברת לדון בספריה של האריס ואפילו מספקת לי המלצת קריאה.

8. הגרגרנית ביקרה אצל מרתה נמש. אשה עם אוסף של יותר מאלף(!) ספרי אוכל. פוסט על קווים לדמותה של אספנית ספרי אוכל.

9. יצא לי לפגוש כמה כורדים בברלין, והסיפורים שלהם תמיד מרתקים. פה שם מספרים על האביב הכורדי.

10. מרפסת עם ראיון ארוך ומעניין עם רותם שפי: ערביה שהתפרסמה בזכות קאבר אתני לקארמה פוליס ב – 2013. עכשיו היא העלתה סרטון חדש, מדברת עליו ואומרת: יש מחשבה מאחורי כל סלסול.

11. אחרי הפסקה ארוכה חוזר דרור טרבס עם פוסט חגיגי: בית ספר לשותים מתחילים הוא תיאור של הבירות המיוחדות והחגיגיות של מבשלת הדובים בשנים האחרונות. ויש הרבה. הרבה מאד.

12. הבייט הלבן סוקרים את הספר I am error. ספר שמתמקד בצד הטכני של פלטפורמת NES. מהתכנות, דרך החומרה עד עולם האמיולטורים וקהילת הגיימרים והמפתחים המודרנית. אני חייב לקרוא.

13. מה שיפה בכל הביקורות על אנטמן זה שהן גם מסכמות את שלב ב’ בייקום היומרני (אך גם הקצת פרווה בסרטים) של מארוול. הנה, למשל, הביקורת של סריטה.

בקטנה:
1. ליקירת הבלוג, נעמה סובול מתרבות אכילה, יש מוסף קולינרי חדש בטיים אאוט חיפה. הוא מפורט להפליא, עושה חשק לביקור בעיר, וגם חשק לבקר באחד הסיורים שנעמה מעבירה בחיפה (בהפסקה עד אוגוסט).
2. ביקורת של גלי על יושרה שניונית. הספר שכיכב פה לפני כמה חודשים במועדון הקריאה.
3. לא נעים לצחוק על סרט ישראלי. אבל לפעמים זה תפקידו של המבקר, ודורון פישלר ממלא אותו בצורה הכי מצחיקה שיש. ביקורת על איביזה.
4. ביקורת על אגם הצללים. ספר הפנטזיה הישראלי של רוני גלבפיש. הוא לחלוטין ברשימת הקריאה שלי.

4 תגובות

 1. ההוא הגיב:

  אני מעונין לקבל קישור!

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  הפוסט של הגרגרנית. מעורר השראה וכוח. שיש עוד אנשים שאוספים ספרי בישול. מקסים

 3. D! פה ועכשיו הגיב:

  למה לא נעים לצחוק על ספר ישראלי?

  נראה לי שאני מוכן לקבל קישור, אפילו מעוניין. רק לא יודע איך אוכל לעזור.

  הפוסט של ורד אולי מעולה, אבל באופן אישי קשה לי לקבל אינפורמציה ממישהו שמשתייך לבאים לבנקאים. נכון חלקם לפעמים רעים וקשי לב, נכון המערכת הזו טיפשה, פוגענית וחסרת כל יחס לאדם הבודד. הדרך של הבאים הללו רעה לא פחות.

 4. נעמה הגיב:

  יקירת הבלוג – איזה כיף לשמוע 🙂
  תודה על האיזכור ותעשה חיים משוגעים באנגליה!
  מחכה לפגוש אותך בארץ (בחיפה!)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Subscribe without commenting